Jump to content
IGNORED

Doom is upon UK also (split DOOM IS UPON US)


fonTelefon

Recommended Posts

ko voli stroku, a da sve besprekorno funckionise, dodjite u zemlju inzinjera! flag_france.gifima hrana, imaju svirke, pozorista, ima biznis....
Eh da, ja bi sutra otiso tamo, samo da nadjem neku semu za sljaku il phd (i da naucim jezik). Pogotovo sad kad vam oland sav sljam salje u london.
Link to comment
  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • palikaris

    65

  • Indy

    47

  • fonTelefon

    36

  • adam

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jes... pre bih kineski mogao da naucim nego taj vas zahebani jezik. A mucio sam se onoliko, sve sto sam naucio je "zvudre an sendvic sivuple." (Avek an zus doranz, eventualno).
Ti nisi učio francuski u školi? Moja profesorka u osnovnoj nas je tako dresirala da smo posle čitali ELI-jev Ensemble bez problema. Bilo je višenedeljnih vežbi rrrrrrrr-ovanja. Nažalost, u srednjoj mi razredna predavala francuski tako da su to bile bačene godine. I dan danas razumem dosta kada gledam arte, ali ne mogu da kažem da umem da pričam.Nije slučajno francuski jezik ljubavi :wub:http://www.youtube.com/watch?v=j9Zw4LeSt2w&feature=player_embeddedaha, tema. Naprednjaci hoće da menjaju gradsku vlast u Beogradu, pa će nam u upravi biti roze jagnjeće brigade. Doom.
Link to comment
ko voli stroku, a da sve besprekorno funckionise, dodjite u zemlju inzinjera! flag_france.gifima hrana, imaju svirke, pozorista, ima biznis....
Iskreno mislim da sam bio u jedinoj provinciji koja se pika, ali obici cu i ostatak. Sto se stroke tice gnjavim ljude kako mi je sokiralo da je na putu do te provincije uz put bilo najcistije u Srbiji. Anyway Indy me je svojevremeno ubedjivao da Oziji skoro svake godine idu na piknik do Île-de-France a sad kao tezak jezik anema se ni za koncerte. Edited by fonTelefon
Link to comment

U neko moje davno prošlo vreme se iskristalisalo jedna pravilo (interna zajebancija na sopstveni račun) - koja multinacionalka hoće da propadne, dovoljno je bilo da uradi neku veću akviziciju u UK. Kako je to izgledalo iz prve ruke:"Clariant has signaled that the outlook for fine chemicals may be less rosy than previously expected after it reevaluated the cash generating potential of a major part of its life sciences operation. The company has written down, from SFr 2.5 billion ($1.5 billion) to SFr 1.3 billion, the remaining goodwill from last year's acquisition of BTP. Clariant paid SFr 2.8 billion for the UK-based producer of pharmaceutical and agrochemical intermediates and active ingredients."I naposletku:"Back in 2000, Clariant paid more than $2 billion to purchase fine chemical maker BTP as part of a plan to double business in that sector. Clariant was one of a series of specialty firms that made high-priced acquisitions around that time to capitalize on expected growth in the market for outsourced production of pharmaceutical intermediates. The market did not quite pan out the way Clariant hoped, however, and it eventually had to write down almost the entire value of the BTP deal. Last week, Clariant announced that it is selling its pharma fine chemical operations to private equity capital firm TowerBrook Capital partners for just $56 million.It is not just Clariant …"Iz druge ruke:"Ciba Specialty Chemicals (CSC) agreed last week to acquire Allied Colloids with a recommended offer that forced Hercules Inc. to withdraw its earlier bid for the UK specialty chemicals manufacturer. Allied Colloids and Ciba revealed last Monday that they were discussing a friendly takeover with an offer of 182.5 pence ($3.02) per share, around two months after Hercules made a hostile bid of 155p per share.In response, Hercules first raised its bid to 175p and then to 195p, valuing Allied Colloids at £1.3 billion.When Ciba and Allied Colloids announced on Wednesday an agreed takeover with an offer of 205p or £1.42 billion, Hercules immediately withdrew from the bidding."Te ode i CIBA osnažena uspešnom akvizicijom u UK:"Basel, Switzerland – April 15, 2009 – The Board of Directors of Ciba, now part of BASF, has appointed Michael Heinz (45) from BASF as the new Chief Executive Officer of Ciba. In addition to his role as CEO, Heinz will continue with his responsibilities for the integration of Ciba into BASF."Inače, bio sam u jednom od proizvodnih pogona kada smo radili procenu vrednosti preuzetog BTP-a. Muzejski deo tadašnjeg Hoechsta je bio savremeniji. Tada sam najebao ko žuti kada sam procenio da je vrednost u najboljem slučaju 10 puta manja od prvobitne procene budžovana. Kecaše me zbog defetizma na redaljku. Naposletku - beše 20 puta manja.I da neko ne pomisli da generalizujem - iznosim samo svoje iskustvo, koje uopšte ne mora da ima bilo kakvu univerzalnost. Samo je žešće sjebalo moje poglede na ostrvsku industriju.

Link to comment
Ovime si sve rekao. Zato sto je to generalno stvar ukusa. Nekome kome je legla Svedska, Danska, pa i Holandija i Nemacka, UK mu/joj nikad nece leci. I to je to. Neko (moja malenkost na primer) ni ne voli da mu je sve u zivotu organizovano i da sve besprekorno funkcionise, da sa ulice moze da se jede, itd. ali dozvoli da neko trazi i voli bas takvo mesto za zivot. Kao sto rekoh - stvar ukusa.
Ali ima i nas sizofrenih. Meni Stokholm lezi, a legao bi mi i London i jos pokoje mesto u juznoj UK. Nema Skandinavija onaj grunge i edginess koji imaju London i Beograd, ali nije sterilno, a daleeeko od toga da sve funkcionise. Pa ovdasnji metro sad menadzerise Hong Kong jer ovdasnji numeju kako treba :) A sneg kad padne ne cisti se danima, nedeljama. Generalno, sve tri skandinavske prestonice imaju u sebi raspada vise nego sto ljudi misle.Glede Londona, meni je to najdrazi grad na svetu van SH govornog podrucja, mnogo rrazi od realno mocnije Njuce, ali nekako sve one stvari zbog kojih imam budimo realno bezuslovnu naklonost prema gradu su sve manje prisutne tamo. Osim par TV serija, tokom 2000-tih se tamo nije desilo nista sto je meni licno bilo bitno. Nekako je "beckhamizovan" jebemu mater... A voleo bih da se varam ili, ako se ne varam, da me London uskoro necim demantuje.
Link to comment
Neko (moja malenkost na primer) ni ne voli da mu je sve u zivotu organizovano i da sve besprekorno funkcionise, da sa ulice moze da se jede, itd. ali dozvoli da neko trazi i voli bas takvo mesto za zivot. Kao sto rekoh - stvar ukusa.
Da li si razmisljao o Indiji?_63946450_kolkata_wiring_afp.jpgElektrika u Indiji, gladnoj struje.Ne znam, ja volim da ipak koliko-toliko razumem ono sto vidim ispred sebe. Secam se u Singapuru pokusaja da nadjem neki konkretan stan u nekoj njihovoj staroj (tradicionalnoj) zgradi. To je po malo kao ono iz filma Being John Malkovich. Posle 15 minuta prolazaka kroz razne hodnike, ustanovis da si na istom mestu.Moze to da bude zanimljivo, ali... Edited by Indy
Link to comment
ko voli stroku, a da sve besprekorno funckionise, dodjite u zemlju inzinjera! flag_france.gifima hrana, imaju svirke, pozorista, ima biznis....
Mora li se znat taj francuski il se moze natukati i inglish? Pita jedan IT inzenjer, moguci PhD :)u vezi public transporta, proso u zadnje vreme par velikih gradova, Istanbul je bio totalna katastrofa. ulice zakrcene a javni prevoz iako izgleda nov pun ko u Jugoslaviji 90tih. Rim je imao cest metro sa dosta mesta (cak i u spicu). Johanezburg prakticki nema javni prevoz al zato ima i strasne guzve i jos se rasirio sto kilometara unaokolo posto je sve u kucicama (tvrde da ima 15 milki ljudi). Da predjemo 20 kilometara trebalo nam je sat vremena koju god rutu da smo probali.Inace kad smo sisli sa autoputa da nedje pronadjemo benzin prvi put u zivotu sam video saobracajni znak koji upozorava na oblast sa velikim brojem hajdzekinga :D
Link to comment

Slimy buggers! Taman gurneš jezik u kućicu, a puž isturi pišu - "Come and get it!!!"photo-322.jpgZato francuzi toliko zapliću jezikom. "Jezik ljubavi"... riiiiiiight.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...