Jump to content

Doom is upon UK also (split DOOM IS UPON US)

fonTelefon

Recommended Posts

Прслин

Од тога смо и почели, смишљен је још педесет и неке: сингуларитет.

• Replies 391
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• palikaris

65

• Indy

47

• fonTelefon

36

• adam

22

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa vec sad jako puno ljudi zivi s masinama (tv/racunar), ne vidim da bi bilo mnogo razlicito kad bi se s masinama i seksalo.

osim toga, vecina ljudi kad ih pitas bi li se sexali s androidom zamislja neku babaroga ribu/tipa iz naucne fantastike tako da se pitanje svodi na to da li bi jebo scarlet johanson.

MancMellow

Стивен Хокинг мисли другачије.

И Гугл, који је дао 650 милиона долара за ове.

Da... Pošto mi je tema mnogo daleko od onoga što čitam svaki dan (a možda i nije?), a sad defo nemam vremena da se ponovo udubljujem, onda samo kratko. Čovek već jeste "AI", a osim toga što je najinteligentniji gospodari ovom planetom i iz sijaset drugih razloga. Btw, jel su svetom ikad gosodarili najinteligentniji ljudi? 

A i ovo što kaže Adam :D Pri tom ne verujem da bi tu ribu napravili da bude mnogo pametna, ko bi to kupio/iznajmio? :D :D

šalu na stranu, ne verujem u otrgnutost kontroli, a i u slučaju "otrgnjavanja", ne verujem u dugovečnost "otrgnutih". 

Da, znam. Ja mislim da je to nemoguće. 

+1

O nekom AI-ju koji nije samo super fensi mnogo zajeban kompjuter, mozemo da razgovaramo tek nakon sto potpuno razumemo ljudski mozak (za pocetak moze i nekog drugog sisara) i sta to stvara ljudsku inteligenciju i svest. A koliko vidim, od toga smo prilicno daleko.

Ukratko - kompjuter uvek funkcionise koristeci skup precizno definisanih logickih operacija. Na to se moze nadovezati svasta ali na dnu svega je uvek ograniceni set instrukcija. Da li ljudski mozak funkcionise na taj nacin? Pojma nemamo realno, ali ono sto znamo cini mi se ukazuje da ne funkcionise.

A i kada budemo jednog dana razumeli kako ljudski mozak/svest/samosvest/inteligencija funkcionise, moze da se ispostavi da je to jednostavno nemoguce prekopirati u silikon (ili sta ga god nasledi), tj. da je nemoguce napraviti izvan necega sto nije zivi organizam.

Meni vi zvucite kao srednjevekovni lekari kojima je unutrasnji sadrzaj organizma bio velika misterija, a istovremeno im bilo zabranjeno seciranje leseva da bi ucili. Cemu toliki pesimizam? Desifrovali smo DNA, sto ne bi i mozak?   

O svesti/samosvesti itd, ima jedan dobar tekst koji sam vec kacio ovde (za diskusiju o AI se moze zanemariti anti-religiozni aspekt teksta, ali ostalo dosta dobro ilustruje sta je to "svest").

P.S. ljudi su dugo bili ubedjeni da kompjuter nece nikad pobediti coveka u sahu...

Edited by braca
gone fishing

daleko smo još od supersegsi robota, naših ličnih robova ^_^ 

Japanski superkompjuter uspeo je da izvrši simulaciju rada ljudskog mozga, ali mu je za jednu sekundu aktivnosti bilo potrebno više od 40 minuta složenih kalkulacija.

Istraživači su koristili K kompjuter u Japanu, trenutno četvrti najjači kompjuter na svetu, kako bi simulirali aktivnost ljudskog mozga. Kompjuter poseduje 705.024 procesorska jezgra i 1,4 miliona GB RAM-a, ali mu je i dalje bilo potrebno 40 minuta da izračuna podatke potrebne za jednu sekundu moždane aktivnosti.

- decenijama daleko :cry:

ne bih se slozio, decenije su jaaaako dug period u ovom biznisu... ima tek oko 3 decenije kako su licni racunari uopste usli u svakodnevnu upotrebu, manje od 2 decenije pre nego se pojavio internet za siroke mase, prvi iPhone je izbacen pre samo 7 godina...

spakovace oni te procesore i giga/terabajte u kutiju od sibica, ne brini

ako su kompiši svake godine duplo jačiji sadašnjim tempoom treba oko 12 god da budemo egal

to će biti extra jer ćemo onda imati moći da živimo s ravnopravnim osobama koje nisu drugi muškarci  :fantom:

gone fishing

blizu smo granice nakon koje više neće biti moguće dalje smanjivanje proizvodnog procesa kod Si čipova, ta granica će se dostići do kraja ove decenije, dakle zaboravite na dalji napredak, osim dodavanjem jezgara što znači veću potrošnju struje

- naravno sasvim je moguće da u fioci već imaju neku drugu tehnologiju x puta bolju a da sada samo cede suvu drenovinu iz postojeće

fonTelefon

Jos samo par godina za nas pa ce napraviti robote koji dobro mesaju i dudlaju, za osecajne kite trebace im jos bar sto godina.