Jump to content
IGNORED

Doom is upon UK also (split DOOM IS UPON US)


fonTelefon

Recommended Posts

ko kaze da mi to nije jasno? ne zive u 1 i 2, al zive u 1-6 zonama, il kolko ih vec ima, i ne znam dal primecujes, al polako housing+transport troskovi postaju isti across all zones.sto se cena tice, kako je onda osamdesetih i sedamdesetih odnos zarada i troskova zivota bio mnogo povoljniji nego sada, u istom gradu sa istim brojem ljudi?
pa i ja se pitam kako posto je to vreme poznato kao izuzetno gadno za zivot u uk. kamate na kredit za kucu su isle i do 15 posto, kuce isle na dobos, nezaposlenost ogromna, privatizacije, nemiri, strajkovi, nasilje, ludilo... ja ne znam odakle ti izvlacis te svoje podatke al niko s po grama mozga ne bi nudio taj period kao povoljniji za bilo sta.na kraju, ovo sto ti danas kritikujes je direktna posledica politickih sranja iz tog vremena.
Link to comment
  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • palikaris

    65

  • Indy

    47

  • fonTelefon

    36

  • adam

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

sta god da je uzrok najgori kvalitet zivota u zapadnoj evropi se speluje ju kej. od vrsnjackog do stadionskog nasilja. najgora narkomanija i binge drinking, skupog prevoza i stanova. najduze radno vreme ili to samo britanska stampa preteruje.

Link to comment
@Indy i telefonceOvo sad sto cu da kazem je naravno vrlo povrsni pristup i sluzi ovoj neobavezujucoj diskusijici.Dakle, smetaju mi:1. AmerikanciOno sto mi smeta je ta vecita potreba za sirokim osmehom i koriscenjem superlativa i prijemcivih reci u svakoj prilici tako da ne mogu da procenim koje je pravo misljenje date osobe. Vise volim evropsko sirovo i direktno stavljanje do znanja da li je nesto dobro ili ne. Takodje me izludjuje to sto Ameri sve sporove direktno odvode pred nadlezne organe, umesto da prethodno pokusaju ljudski da izglade problem. Naravno, ja razumem da je USA protkana vecim brojem kulturoloskih matrica i obicaja, pa da im je ustav i sud jedini zajednicki sadrzilac, te stoga i najefikasnije resenje. Ali me nervira. Ljudi smo, aman.2. Azijati...koji nabijaju facu u tanjir i srchu ko blesavi. Ja znam da se istorijski kultura obedovanja u tom delu sveta razvila oko stapica koji nisu najzgodniji za prinosenje do usta na visini, ali iz moje nesretne pozicije ja bih da se 'nesrkanje' uvrsti kao univerzalno ispravni reper.3. Bliskoistocni muskarci ponekad podrzani prijateljima sa Balkana...koji dosadjuju zenama na ulicama, unose se u lice i hvataju za ruku. Znam ja dobro koja je njihova tuzna pozicija u ovom delu sveta, ali kao sto moram nesvesne francuske drugarice salterske radnice da obrazujem da je razlog tome sto se u osnovnim skolama u pojedinim kvartovima izbacila svinjetina iz menija stvar ekonomicnosti usled demografske strukture, a ne nekakve muslimanske zavere protiv Francuske, tako ocekujem i da gorenavedena gospoda ucine napor da prevazidju ovu falinku u svom kosmosu i iskuliraju sa ovom praksom koja me svakim danom sve vise pogadja.
4. Jeremića...zavist i ljubomora prema našim ljudima koji su uspeli da se dobro školuju na najprestižnijim obrazovnim ustanovama u svetu i onda to obrazovanje i svetsku stručnost stavili u službu svoje domovine.
Link to comment
4. Jeremića...zavist i ljubomora prema našim ljudima koji su uspeli da se dobro školuju na najprestižnijim obrazovnim ustanovama u svetu i onda to obrazovanje i svetsku stručnost stavili u službu svoje domovine.
Da ne bude da mi sve smeta, da kazem da sam into British guys.
Link to comment

Eto, sve o cemu sam pisao na temama Dobra plata... i Starenje tamo negde izlistano i chekirano po stavkama, i svi se slazu, nema dileme.Duznicko ropstvo-otplacivanje mortgage 20-30 godina ✓Cubicle 9am-5pm-6-7-Xpm 40-45 godina ✓Commute svaki dan 0,5-1-2-X sati plus sto treba da se plati ✓`Sigurnost` na poslu ✓Zdravstvena zastita i osiguranje takodje da se zgodno (handsomely) plati ✓Inflacija i rastuci troskovi zivota ✓Pa izvolite dame i gospodo, drljajte tako svaki dan jer nema alternative ropstvu, trosenju i placanju racuna. Ko kaze drugacije laze ili je budala.

Link to comment
@venomovo ti je odgovor. kazem ti, veliki procenat stanova u javnom vlasnistvu znaci da i privatnici moraju malo da se obuzdaju sa cenama, pa i da ponekad budu jos jeftiniji, da bi bili konkurentni. da ih nema, imao bi u minhenu odnos plata-renta kao u londonu ili parizu.
Interesantna teorija, koja je mozda tacna, ali makar ne moramo vise da se ubedjujemo oko stanarskih prava i super stanovima za 200 evra. Taj public housing koji pominjes u aramovom slucaju kosta 1000-1600e mesecno, pa ako je to obuzdavanje cena, neka ti bude.
Eto, sve o cemu sam pisao na temama Dobra plata... i Starenje tamo negde izlistano i chekirano po stavkama, i svi se slazu, nema dileme.Duznicko ropstvo-otplacivanje mortgage 20-30 godina ✓Cubicle 9am-5pm-6-7-Xpm 40-45 godina ✓Commute svaki dan 0,5-1-2-X sati plus sto treba da se plati ✓`Sigurnost` na poslu ✓Zdravstvena zastita i osiguranje takodje da se zgodno (handsomely) plati ✓Inflacija i rastuci troskovi zivota ✓Pa izvolite dame i gospodo, drljajte tako svaki dan jer nema alternative ropstvu, trosenju i placanju racuna. Ko kaze drugacije laze ili je budala.
Ne znam nikog ko ima kredit za vratom ✓Ne znam nikog ko radi u cubiclu. ✓Od najsevernije tacke grada, do najjuznije tacke grada nema vise od 25 minuta biciklom (ako ne i manje) ✓Ne znam mnogo ljudi koji su opsednuti kupovinom gluposti.itsl.Nema alternative!
Link to comment
Eto, sve o cemu sam pisao na temama Dobra plata... i Starenje tamo negde izlistano i chekirano po stavkama, i svi se slazu, nema dileme.Duznicko ropstvo-otplacivanje mortgage 20-30 godina ✓Cubicle 9am-5pm-6-7-Xpm 40-45 godina ✓Commute svaki dan 0,5-1-2-X sati plus sto treba da se plati ✓`Sigurnost` na poslu ✓Zdravstvena zastita i osiguranje takodje da se zgodno (handsomely) plati ✓Inflacija i rastuci troskovi zivota ✓Pa izvolite dame i gospodo, drljajte tako svaki dan jer nema alternative ropstvu, trosenju i placanju racuna. Ko kaze drugacije laze ili je budala.
dojdi međ srblje, možeš da valjaš neku robu za 200-300e mesečno, bez kredita, bez kjubikla, svoj si čoek i tako to.
Link to comment
Ne znam nikog ko ima kredit za vratom ✓ A jel moras da radis da bi platio racune?Ne znam nikog ko radi u cubiclu. ✓ Potpuno nevazno da li je cubicle ili kancelarija od 100 kvadrata, poenta je da ti nisi vlasnik svog zivota 40 sati nedeljno a posredno i vise.Od najsevernije tacke grada, do najjuznije tacke grada nema vise od 25 minuta biciklom (ako ne i manje) ✓ Lepo ako je tako, a koliko traju sve pripreme za posao plus dolazak do posla - od kreveta do stola/cubicla/mermerne ploce...ubaci sam sta li je?Ne znam mnogo ljudi koji su opsednuti kupovinom gluposti. Odlicno za tebe!
Link to comment
Dear Sir, I wish to complain, in the strongest possible manner, about the previous comments featured in this skit. I have lived in England for 33 years and have only seen the sun twice, and one of those times was a picture...yours, Edward Scringingbottom, MRS
Edited by Indy
Link to comment
Interesantna teorija, koja je mozda tacna, ali makar ne moramo vise da se ubedjujemo oko stanarskih prava i super stanovima za 200 evra. Taj public housing koji pominjes u aramovom slucaju kosta 1000-1600e mesecno, pa ako je to obuzdavanje cena, neka ti bude.
moj prijatelj, umetnik, u roterdamu placa stan 140 (stocertdeset) evra mesecno. normalan stan, centralno grejanje, jednosoban, u nekoj zgradi gradjenoj mozda 70ih, slicnoj kao paviljoni na novom beogradu. covek je clan umetnickog udruzenja, preko njiih je konkurisao za stanove koji se daju umetnicima za non-profit rent, cekao nekih godinu i po-dve i dobio stan (stanarsko pravo). ugovor mu je prakticno beskonacan, moze da ga produzava dok god je aktivan umetnik (mora da ima valjda bar jednu izlozbu godisnje il sta vec). ako odluce da ruse zgradu, pa moraju sve da ih isele, duzni su da im nadju drugi stan pod istim uslovima. ovakve agencije imas i za druge profesije u kojima su plate nedovljne da bi mogli da placaju stanove na trzistu - medicinske radnike, ucitelje u skolama, itd. iste ove seme postoje u berlinu, posto sam upoznao ljude koji isto tako zive tamo. sad dal placaju 140 ili 200-250 ne znam, ali ima. u ostalom, nemacka je velika, a stambene politike se vode na nivou regiona, tako da nesto sto postoji u berlinu mozda ne postoji u minhenu, ne znam. u ostalom, berlin je poznat kao jeftin za zivot, izmedju ostalog i zbog tih raznih housing sema. ostalo im jos iz socijalizma gomila public housing-a, nesto su privatizovali, ali nisu sve, i ni blizu tolko radikalno kao u uk ili u srbiji. ne znam ni cime se aram bavi, ali ako ne spada u neku od ovih kategorija, onda ce i public housing placati po trzisnoj ceni, mozda malo nize. sto bi drzava dirtektno pomagala zaposlenima u IT industriji ili u finansijskom sektoru, na primer, kad oni zaradjuju duplo vise od ostalih. ove dve grupe nemaju nikakav problem ni u londonu, ali skoro svi drugi imaju.
Link to comment

Palikaris, jednostavno malo si se zaleteo sa tom Nemackom kao primerom, a sad se svim silama upires da to odbranis, al ne ide.Malo previse ljudi ovde zivi u Nemackoj i svi do jednog tvrde da nisi u pravu.Ne znam zasto ti je toliko zapelo da budes u pravu, ali kul, ja te vise necu cackati...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...