Jump to content
IGNORED

Doom is upon UK also (split DOOM IS UPON US)


fonTelefon

Recommended Posts

Pa ne, ja sad kontam, kad poredim cene života, pa čak i odnos kvalitet/cena, i da kad bi ovde perspektiva društva kao celine bila malo svetlija, ovde meni ni ne bi bilo ni tako loše...Jebi ga, problem je te perspektive...Prosto sam iznenađen tolikim cenama u odnosu na plate, stvarno...Edit:To je to... Nije problem u plati, većina tih što žele da ode i ovde dobro žive, problem je u nekoj sigurnosti...
to to. a i ta sigurnost je prilicno relativna. zavisi na koju sigurnost mislis. sto se tice posla, ostajes jednako lako bez njega i ovde i tamo. politicko okruzenje, tu je srbija malo napredovala cini mi se, ne lici mi da ce biti nekih zescih lomova uskoro. a finansijski ne znam, nisam pametan.
Link to comment
  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • palikaris

    65

  • Indy

    47

  • fonTelefon

    36

  • adam

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bwt interesantno mi je i što generalno (bilo gde) više nema teorije ni prakse da pošten čovek iz srednje klase izvadi gomilicu €/$ ili čega već i kupi stan/kuću koja onda oma bude njegova.Nego može samo i jedino na kredit od n godina, pa je onda tek posle tih n godina zaista tvoj, a ne znaš ni da li ćeš tada uopšte biti živ.
Pritom u danasnje vreme ne treba racunati na to da ces ostati u toj srednjoj klasi. Eno, u Spaniji skacu kroz prozore, u Atini se javno samoupucavaju.. "Doom" i nije bas preteran kad su pojedinci u pitanju. Cak i u ponosnoj USofA je porast casual zaposlenih u milionima veci od full-timera, pa vi vidite. Koju cete hipoteku otplatiti od part-time posla. (Casual da ne pominjem, od tog ste srecni ako otplatie kiflu, bez putera).
Link to comment
to to. a i ta sigurnost je prilicno relativna. zavisi na koju sigurnost mislis. sto se tice posla, ostajes jednako lako bez njega i ovde i tamo. politicko okruzenje, tu je srbija malo napredovala cini mi se, ne lici mi da ce biti nekih zescih lomova uskoro. a finansijski ne znam, nisam pametan.
Ovde grešiš, to je ono što ja očekujem, plus (pravi) bankrot države i užasne socijalne tenzije... I moguće pucanje celog bankarskog sistema... I još svašta nešto, ali nije ovo topik za to...
Link to comment
Bwt interesantno mi je i što generalno (bilo gde) više nema teorije ni prakse da pošten čovek iz srednje klase izvadi gomilicu €/$ ili čega već i kupi stan/kuću koja onda oma bude njegova.Nego može samo i jedino na kredit od n godina, pa je onda tek posle tih n godina zaista tvoj, a ne znaš ni da li ćeš tada uopšte biti živ.
a kad su se to kuce kupovale za kes, osim u srbiji 90-ih? (od WWII pa na ovamo...)
Link to comment
ma nisam mislila bukvalno keš, ali da se oma plati sve i oma bude tvoje
pa na sta mislis, ako "oma platis i oma bude tvoje", ako ne na kes? ili kupujes za kes ili kupujes za kredit, nema trece, ali ajde:kada su to ljudi (masovno) kupovali tako da "oma" plate celu vrednost kuce?
Link to comment
Pritom u danasnje vreme ne treba racunati na to da ces ostati u toj srednjoj klasi.
pa naravnoko što rekoh, nije pametno ni računati na to da ćeš sigurno biti živ kad kuća bude tvoja, a kamoli da će uopšte zaista i biti tvojabtw da je n tipa 5 godina pa i ajde, ali 20-30...
Link to comment
a kad su se to kuce kupovale za kes, osim u srbiji 90-ih? (od WWII pa na ovamo...)
Ovde su neki 50-tih, 60-tih sami zidali. Van velikih gradova posebno, bile jeftine parcele, pa ako umes da slazes cigle, eto ti kuce... i to od sasvim prosecnih (blue collar) primanja (bez podizanja kredita). Upoznao neke nase koji su izbegli 1945. Bilo im je u nekom smislu mnogo teze, ali su zato izbegli neke stvari koje sad nemalom broju ljudi zagorcavaju zivot ("fleksibilnost" radnih mesta, duznicko ropstvo, pardon hipoteku, itd.)
Link to comment
kada su to ljudi (masovno) kupovali tako da "oma" plate celu vrednost kuce?
pa npr u Španiji 80tih i 90tih jeste bilo takoa i u Srbiji su ljudi "odmah" kupovali i/ili zidali sami vikendice i takve neke stvari (naravno ne mislim na ono "stanarsko pravo" ili kako se već zvalo)a sada o bilo čemu sličnom možeš samo da sanjaš u najluđim snovima Edited by Amelija
Link to comment
I Srbija i Zapad ocigledno imaju mnogo lica.
o das tim što ja generalno mrzim taj termin "Zapad"mislim, šta, isto je Nemačka, UK, Francuska, Španija, sve je to skroz isto i i zove se zapad, a pri tome totalno drukčije od Srbije (koja je nekakav istok?)sutra maloa i Australija je Zapad Edited by Amelija
Link to comment
Pritom u danasnje vreme ne treba racunati na to da ces ostati u toj srednjoj klasi. Eno, u Spaniji skacu kroz prozore, u Atini se javno samoupucavaju.. "Doom" i nije bas preteran kad su pojedinci u pitanju. Cak i u ponosnoj USofA je porast casual zaposlenih u milionima veci od full-timera, pa vi vidite. Koju cete hipoteku otplatiti od part-time posla. (Casual da ne pominjem, od tog ste srecni ako otplatie kiflu, bez putera).
that's a tough one. po jednoj strani, ja bih volela svet u kome su svi slobodni agenti, da zive i rade od projekta do projekta, casually, kako i sta ih trenutno zanima, jer provesti zivot kao srafic u nekoh bezlicnoj korporaciji i nije nesto (kako je vise puta primetio noskich....). po drugoj strani, i ja bih volela da mi neko garantuje standard koji sam jednom dostigla da cu imati uvek :D
Link to comment
Ovde su neki 50-tih, 60-tih sami zidali. Van velikih gradova posebno, bile jeftine parcele, pa ako umes da slazes cigle, eto ti kuce... i to od sasvim prosecnih (blue collar) primanja (bez podizanja kredita). Upoznao neke nase koji su izbegli 1945. Bilo im je u nekom smislu mnogo teze, ali su zato izbegli neke stvari koje sad nemalom broju ljudi zagorcavaju zivot ("fleksibilnost" radnih mesta, duznicko ropstvo, pardon hipoteku, itd.)
ako sam dobro shvatila, ljudi su zidali postepeno, kako im dodje plata kupe malo materijala pa zidaju, ili su imali te pare za celu kucu odjednom pre nego sto su krenuli da rade, koje su sami zaradili, a ne nasledili?a i kad zidas sam, naravno da je jeftinije, jeftinije je i danas (dobro nesto skuplje nego onda posto imaju gomila safety measures, ne mozes vise da sam radis svoje el. instalacije i sl.)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...