Jump to content
IGNORED

Doom is upon UK also (split DOOM IS UPON US)


fonTelefon

Recommended Posts

pa ne bih rekao. za stan, manje vise, moras da uzmes kredit pa da otplacujes 20tak godina i tamo i ovde. ali kola, kupis nekog krsa za 1000 evra i vozis. u uk, polovni auto je jeftiniji nego u srbiji, al te odrape za registraciju svake godine, bas te odrape, nije ono 150-200 evra ko kod nas, pa onda plati ulaz u grad, pa plati parking, tako da te troskovi oko kola izadju vise, ako poredis odnos plata-troskovi ovde i tamo. a za neku vikendicu, to u srbiji kupis za 5 do 10 hiljada evra, ako se stvarno lozis na to nije tolki problem vecini (ne kazem svima, ali neka srednja klasa to moze da ima). u uk, hmmm. bukvalno samo milioneri. da ne spominjem druga sitna uzivanja, tipa imati camac na dunavu/savi posto vec zivis na njima, to je u beogradu isto prijemcivo velikom broju ljudi, kupis limenjaka za tomos 4 motorom za 500 do 1000 evra, platis marinu i registraciju tu negde, oko 200-250 evra godisnje, i imas camac, jezdis dunavom. ne znam kako imati to na temzi, da se ne zajebavamo. opet samo milijunasi i mulitimilijunasi.

Link to comment
  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • palikaris

    65

  • Indy

    47

  • fonTelefon

    36

  • adam

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

za £500-600 mesecno mozes da iznajmis sobu u drugoj zoni - sigurno. pegledaj bilo koje oglase za flatshare, to je to. nekoliko ljudi koje znam ima gajbe na vilsdenu i iznajmljuju sobe lodzerima, to je ta kinta. vlasnik stana (kuce) ima pravo da iznajmi sobu za razumnu nadoknadu koja pomaze placanju kredita za kucu i da za to ne placa porez. dosta ljudi to radi al to se ne radi preko agencija vec preko oglasa ili privatno. za 800 mesecno mozes da iznajmis jako dobru sobu u lepom i sigurnom kraju. ako placas soma za sobu ili te deru ili si bas u centru.
sobu da, garsonjeru nema ssanse. to sam i rekao.
Link to comment

Pa to je sve tacno. Ja i pricam da neki ovde na forumu (koji inace najstrasnije kukaju na Srbiju u kojoj zive) zive bolje od srednje klase na zapadu.

Edited by Indy
Link to comment
Bwt ne smeti uopšte kritikovati neko mesto gde si došao mi je totalno glupo, jednako kao što mi je glupo i kritikovati sve na tom mestu pa još tipa "u Srbiji je sto put bolje" (pa vrati se onda).
ko je ovo rekao?
Link to comment
Pa to je sve tacno. Ja i pricam da neki ovde na forumu (koji inace najstrasnije kukaju na Srbiju u kojoj zive) zive bolje od srednje klase na zapadu.
upravo to sam pokusao da kazem, nista vise.
Link to comment
Fuck, 1000€ soba... :blink:Pa koliko treba da zarađuješ, da bi rentirao/kupio stan?@IndyBaš sam nešto slično pomislio...
zavisi od trenutnih cena stanova i kamatnih stopa. jeste cinjenica da uvek placas porez na zivot u velegradu, kao i da vecina ljudi kupuje kuce u okolini londona, a ne samom londonu, zbog cene, ali opet....def je kvalitetniji zivot u londonu nego u nyc :D a realno je velegrad tog formata da jedino sa nyc ima smisla porediti (u zapadnom svetu)ja sam kupila stan na pocetku moje druge godine u UK (znaci nije bas tako strasno....)
Link to comment
Pa to je sve tacno. Ja i pricam da neki ovde na forumu (koji inace najstrasnije kukaju na Srbiju u kojoj zive) zive bolje od srednje klase na zapadu.
pa ja mislim da je vise problem sto ljudi zive u nesigurnosti i bezakonju, nego u standardu. recimo moj brat kao programer super zaradjuje u srbiji, ali je nezadovoljan ovim sto sam rekla, pa stalno gleda da negde ode, ali gde god da dobije neku konkretnu ponudu, kada izracuna, ziveo bi slabije nego u svom gradu (posto ima zenu koja ne radi, a stan i auto u vlasnistvu, u srbiji su mu daleko manju troskovi). meni je isto pao standard kada sam otisla u nyc, ali sam znala zasto idem i sta hocu, pa mi to nista nije smetalo, za razliku od njega.
Link to comment
Fuck, 1000€ soba... :blink:Pa koliko treba da zarađuješ, da bi rentirao/kupio stan?@IndyBaš sam nešto slično pomislio...
pa, prosecna londonska bruto plata je nekih 25 hiljada funti, cini mi se, nek me isprave ostalni londonjani ako nije tacno. to ti neto dodje oko 1600 - 1700 mesecno (~2000 evra). a na stan ti u najjeftinijoj varijanti ode 1000 funti, plus racuni. to je nekih 1200-1300. i na prevoz jos oko 120-130. Soba, 500-600£.
Link to comment

Pa ne, ja sad kontam, kad poredim cene života, pa čak i odnos kvalitet/cena, i da kad bi ovde perspektiva društva kao celine bila malo svetlija, ovde meni ni ne bi bilo ni tako loše...Jebi ga, problem je te perspektive...Prosto sam iznenađen tolikim cenama u odnosu na plate, stvarno...Edit:

pa ja mislim da je vise problem sto ljudi zive u nesigurnosti i bezakonju, nego u standardu. recimo moj brat kao programer super zaradjuje u srbiji, ali je nezadovoljan ovim sto sam rekla,
To je to... Nije problem u plati, većina tih što žele da ode i ovde dobro žive, problem je u nekoj sigurnosti... Edited by radisa
Link to comment
ja sam kupila stan na pocetku moje druge godine u UK (znaci nije bas tako strasno....)
kada je to bilo? znam da je sredinom devedesetih stan koji sad kosta ~300 hiljada kostao ~75. a plate su bile mozda 20% nize.al aj to probaj da izvedes sada, plus sto prvih 3-4-5 godina, dok ne dobijes permanent leave to remain, ni ne mozes da dignes kredit.
Link to comment
kada je to bilo? znam da je sredinom devedesetih stan koji sad kosta ~300 hiljada kostao ~75. a plate su bile mozda 20% nize.al aj to probaj da izvedes sada, plus sto prvih 3-4-5 godina, dok ne dobijes permanent leave to remain, ni ne mozes da dignes kredit.
2008.u pravu si doduse za leave to remain, na to sam zaboravila, treba ti. Edited by rajka
Link to comment

Bwt interesantno mi je i što generalno (bilo gde) više nema teorije ni prakse da pošten čovek iz srednje klase izvadi gomilicu €/$ ili čega već i kupi stan/kuću koja onda oma bude njegova.Nego može samo i jedino na kredit od n godina, pa je onda tek posle tih n godina zaista tvoj, a ne znaš ni da li ćeš tada uopšte biti živ.

Link to comment
pricao sam za master studije, sorry za nepreciznost. tu nije bilo ni jednog uk studenta na celoj generaciji.
Nema ih zato sto AA master studije nisu neophodne za postajanje kvalifikovanog arhitekte [Part 1, 2, 3].
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...