Jump to content
IGNORED

Doom is upon UK also (split DOOM IS UPON US)


fonTelefon

Recommended Posts

Ti ne umes da uzivas u procesu. Samo te ishod zanima. Char je u guranju jezika u kucicu...
Ako ne želiš da se "čar" pročita kao "chmar", piši molim te po Vuku.Ja sam istaknuti obožavalac guranja jezika u proces, ali ne puževljev.Mogao bih se sa istim komentarom glede uživanja u procesu osvrnuti na tvoje gađenje dlakama, ali ja to neću ni pomenuti.
Od toga mu se i riga, verovatno.
Ama ne znaš gde je sve bio takav sluzav. Još ako nisu dobro urađeni (probo ja), pa imaš osećaj da si u usta stavio ćeten alvu koja je stajala tokom celog letnjeg odmora iza zadnjeg sedišta na suncu. I onda sa osmehom možeš samo da prokomentarišeš "Slightly underdone, innit?"Slightly underdone?!? A kiss of life would revive that slug!
Link to comment
  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • palikaris

    65

  • Indy

    47

  • fonTelefon

    36

  • adam

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako ne želiš da se "čar" pročita kao "chmar", piši molim te po Vuku.Ja sam istaknuti obožavalac guranja jezika u proces, ali ne puževljev.Mogao bih se sa istim komentarom glede uživanja u procesu osvrnuti na tvoje gađenje dlakama, ali ja to neću ni pomenuti.Ama ne znaš gde je sve bio takav sluzav. Još ako nisu dobro urađeni (probo ja), pa imaš osećaj da si u usta stavio ćeten alvu koja je stajala tokom celog letnjeg odmora iza zadnjeg sedišta na suncu. I onda sa osmehom možeš samo da prokomentarišeš "Slightly underdone, innit?"Slightly underdone?!? A kiss of life would revive that slug!
Da budemo precizni, puževljevo meso se vadi iglicom iz kućice, a jezik se gura zbog onog sosića. Sosić je od plemenitih sastojaka, tako da se džabe vadiš.:DSent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
:lolol:Srecom ja zderem ove konzervirane. Dok ga otvorim valjda je vec uginuo :D
Da, od guranja jezika jedan drugome u kućicu. Zamisli sirote pužiće u toj konzervi; svaki od njih pokušava u mraku i skučenom prostoru da nađe izlaz, one njihove antenice sevaju vamo i tamo, taman pomisli sirotan kako je našao neki tajni prolaz i potrči u tom pravcu kad udari čelom u nešto tvrdo - "Jao gospođo, izvinite, nisam u ovom mraku video vaš hemoroid. Ja bih na vašem mestu otišao kod lekara zbog toga, čuo sam da ona podvezivanja čine čuda!". Gužva kao pred Dafininom filijalom kad je pukla vest da od para nema ništa. I šta sad, oni na površini mogu da se koncetrišu na proboj - kao Uma Turman u Kill Bill 2 kad su je zakopali živu u onom kovčegu od čamovine. Ali kako da se koncentrišeš na Pai Mei tehniku kad ti mal mal neko gurne jezičinu do dvanaesterca sa pogrešne strane? Neki umru od sreće, neki od razočarenja, neki od trovanja, a pojedini i iskrvare kad nalete na neočekivani pirsing.
Da budemo precizni, puževljevo meso se vadi iglicom iz kućice, a jezik se gura zbog onog sosića.Sosić je od plemenitih sastojaka, tako da se džabe vadiš. :D
Da, da, "plemeniti sosić". Ako ni ne računam na to da tri u deset puževa u kišnoj sezoni imaju proliv, ti puževi su umrli vrišteći gadnom smrću. Gomila stručne literature, kao i beletristike nas uči da zbog stresa i šoka u takvim situacijama prvo otkaže kontrola dupeta. Je l' čistio to neko po njihovim kućicama? Jeste šipak. Zato kod kuvanja puževa više ne stavljaju lorber, jer deluje kao lakmus papir - promeni boju skroz u plavo.
Link to comment
budalcina opet napisala ko sa miralemom i lososom. :Dvodim te na puzeve kad dodjes i trazicu da se serviraju kao na slici ispod da se ne bi prenerazio jadan.1Escargot-with-butter.jpg
Kako bre da idem sa tobom da lizuckam puževe kad me častiš takvim nazivima? U restoranu ću napraviti scenu, najblaže rečeno.Izvinjavam se kritičarima bivše propale ex-imperije na trolčini. Šta ću kad sam emotivac.
Link to comment
mislim... nije da je nhs savrsen, daleko od toga, al s obzirom da se radi o zdravstvenom sistemu koji je skoro sto posto finansiran iz budzeta i dostupan svima, nije ni tako los. ja ga koristim vec dvadeset godina, nisam nikad imao problem. nije idealno (cudno im radno vreme, za specijalistu se dugo ceka, znaju da zavlace) al nije ni tako lose. bas sam skoro zaglavio u bolnici i bilo je sasvim ok - svi ljubazni, na usluzi, sestre svaki sat pregledaju, mere temperaturu, pritisak i notiraju. lekari pregledaju ujutro i uvece, popricaju, objasnjavaju, odgovaraju na pitanja, bolesnicke liste u dva primerka (jedan okacen na krevet, drugi u fascikli u hodniku pred svakom sobom), cisto, novi kreveti do jaja udobni (na njih su bas ponosni, zato su i bili na otvaranju olimpijade)... e, sad, stoji i to da sam bio u visekrevetnoj sobi (8 ljudi al to, mislim, nije slucaj kod tezih bolesti, wc smrdi kao i drugde, klopa je jadnjikava, nema wifi, nije bio ni tv u sobi - al sto se tice nege ja zamerku nisam imao.
Apsolutno se ne slazem. NHS je primer zasto je izbor potreban u zdravstvu. Uh, vodio suprugu u urgentni zbog opekotine. Oksford. Avgust.Prvo su se izdrali na nju zasto je polila kafu, pa je poslali u sobu gde se cekala dijagnoza, dosao medicinski brat sa slabim engleskim (azijskog porekla) koji nije skapirao o cemu je rec, zove doktora, doktor dolazi za 20 minuta,prva normalna osoba, pogleda, ljubazno kaze takva i takva situacija, nakon toga jos 25 minuta da dodje sestra da previje, naravno uradi to tako nestrucno da se zavoj sa noge svukao do dolaska kuci...Ovo nije izolovano iskustvo. Bar tri prijatelja su imali slicno iskustvo sa vikom, svadjom i pisanjem prijava, izmedju ostalog.NHS je za zdrave ok, za hronicne je uzas. A alternative nema jer je privatna praksa basnoslovno skupa.
Link to comment
Pa, valjda postoji izbor za one sa privatnim osiguranjem.
Nesto guglah sad. Mail kaze 10% ima privatno comprehensive osiguranje, sa £500 godisnjom premijom. Sta to u smislu usluge znaci, ne znam.Sa pre-existing condition mozes da se slikas.Default opcija je NHS.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...