Jump to content
IGNORED

Doom is upon UK also (split DOOM IS UPON US)


fonTelefon

Recommended Posts

Nije bilo 400, nego 800, moram gospodju da vodim.Uz'o sam ih kao ekstremni primer, ali sve osim narodske svirke po pubovima je, u sustini, za dobrostojecu burzoaziju (barem ovde u AU).

Link to comment
  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • palikaris

    65

  • Indy

    47

  • fonTelefon

    36

  • adam

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

E jbg Indy. Iron Maiden je, ako mene pitas, jedno 100 puta bolji od Metalike, a ja sam njihov koncert (pre jedno 4 godine doduse ali ne verujem da je sad mnogo skuplje) platio 50$.

Link to comment
Znaci, dobra zabava je za imucne? Nekad nije tako bilo. A sad i jbna Metalika trazi 400 dol. za ufur. Oslo sve uqrac.
pa ne bas, ja bih pre rekao da su nas pritisli sa svih strana. srecom, londonska raja zna da se zabavi sasvim pristojno i za sitnu kintu.ja gledam 2-3 giga mesecno u proseku, to me kosta izmedju 5 i 15 funti po gigu (preko deset, to vec moraju biti neki poznati pa zaboravljeni tipa the boys (ne nasi, stari uk pankeri) i ne mogu se pozaliti na kvalitet svirki. odes u pub/klub, odslusas svirku, posle cak popijes pivo sa izvodjacima ako ti legne muzika, druzite se... ima jako dobrih svirki za jako malo para. neki momci iz tvog kraja su mi ostali u jako lepom secanju, bili ovde pre jedno godinu i po otprilike, mozda ih i znas, zovu se juke baritone and the swamp dogs (neka mesavina waits-a i captain beefhart) odsvirali sjajan gig - ufur pet funti. kapiram da je dosta toga otislo gde ne treba, da je svet sve alaviji al da je uk u raspadu sa prevozom kao beograd 90ih - mnogo je...
Link to comment

Pa da, to je to (sto se tice izlazaka, itd.) Tu ima cudnih pojava i ovde, kao za te swamp dogs. Tako je bilo sa Willard Grant Conspiracy, ufur skoro dzabe i atmosfera kao da su dosli kod tebe u kucu da sviraju. S druge strane, postoje dogadjaji kao Melbourne Art Festival, gde - da bi se otpratilo samo ono sto je najbolje, tipa John Calea ili Patti Smith - treba potrositi mali imetak. Skoro kao i za Australian Open (tenis). To su neki sadrzaji u kojima je tesko uzivati za one koji su na skrominim primanjima, obzirom da je renta (ili hipoteka) mozda ne kao u Londonu, ali tu negde. I tu imas transfer zacudnosti, recimo kada Patti Smith prodaje nekakvu malko ubudjalu revoluciju™ veoma dobrostojecim gradskim mudricama, da ne kazem gliteratima.

Link to comment
pa ne bas, ja bih pre rekao da su nas pritisli sa svih strana. srecom, londonska raja zna da se zabavi sasvim pristojno i za sitnu kintu.kapiram da je dosta toga otislo gde ne treba, da je svet sve alaviji al da je uk u raspadu sa prevozom kao beograd 90ih - mnogo je...
ghm, nisam rekao da je u raspadu ko beograd 90ih, nego da bi bio da nema "stare pare".sto se festivala tice, karta za onaj na isle of white letos je bila 200 funti, kupovao sam je 6 meseci unapred. istovremeno, exit je kolko, 20-30 evra, mozda 50 za sve dane, nisam odavno bio, al kvalitet zabave ne moze da se poredi. exit rula za ono cetvorodnevno sedenje u blatu.
Link to comment
I tu imas transfer zacudnosti, recimo kada Patti Smith prodaje nekakvu malko ubudjalu revoluciju™ veoma dobrostojecim gradskim mudricama, da ne kazem gliteratima.
da, da to je genijalno. tako je i ovde s tim renomiranim umetnicima. jednom sam dobio neke karte za kleptona u albert hall-u, mukte naravno, nema sanse da bi toliko platio - jako cudno koncertno iskustvo. publika sredovecna kao i izvodjac, ja sam bio medju mladjima, od mene je mladji bio samo pokoji dvaestogodisnji klinac koji je dosao s roditeljima. svi mirni, slusaju kao na predavanju. zatim pauza, masovno se lize sladoled i sapuce kao u pozoristu, onda zvono, drugi deo, aplauz na kraju i red crnih taksija na izlasku iz zgrade. neobicno...doduse, ovde neki od tih imena sviraju za prihvatljivu kintu u manjim prostorima (tipa dilan svira u sali velicine skc-a za 35 funti) al dzaba kad se te karte prodaju dva minuta posto se stave u promet jer dok dodje do prometa ostane otprilike tries. sad, kad mladji bendovi sviraju po takvim prostorima, oni sviraju po nekoliko dana pa se covek nekako i snadje al matorci sviraju po jedan gig i to je to. nemoguca misija cak i da imas pare.doduse, moram priznati da se dzez jos uvek drzi na pristojnoj razini, moze se odgledati raznih vrhunskih svirki za normalnu kintu. mada, ne znam dokle...
Link to comment
ghm, nisam rekao da je u raspadu ko beograd 90ih, nego da bi bio da nema "stare pare".sto se festivala tice, karta za onaj na isle of white letos je bila 200 funti, kupovao sam je 6 meseci unapred. istovremeno, exit je kolko, 20-30 evra, mozda 50 za sve dane, nisam odavno bio, al kvalitet zabave ne moze da se poredi. exit rula za ono cetvorodnevno sedenje u blatu.
sta da ti kazem... ti festivali su lutrija sto se vremena tice. moras da budes spreman na valjanje u blatu ako ides na festival, nema druge. na tom nisam bio al sam bio na desetak glastonburyja i readinga a u poslednje vreme uglavnom idem na secret garden, nervira me da dugo hodam do kampa - i uvek sam se sjajno proveo. reading 2000 - najbolji festival ikad!karte su otisle poprilicno al te festivalske karte nikad nisu bile jeftine. samo se devedesetih, recimo, na glastonbury mogla preskakati ograda sto je stoka kao ja cinila u coporima.ne znam, meni se cini da si se ti razocarao jer si ocekivao isti standard kao u holandiji al bolji provod. pa si i malo ljut i samim tim kriticniji.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...