Jump to content
IGNORED

Istina(tm) o tiražu


pacey defender

Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    29

  • Аврам Гојић

    17

  • luba

    12

  • Frank Pembleton

    11

Nekoliko meseci tajno su pripremali prostorije u poslovnoj zgradi Ineks u Ulici kraljice Marije, koje su tada pripadale Blicu, a koje je kasnije otkupio grad Beograd, naravno u vreme Đilasovog gradonačelničkog mandata.
Ja, kao mašinski inženjer, ne razumem zašto bi grad kupovao poslovne prostorije privatnoj firmi dvojice tajkuna, a posebno imajući u vidu poslovni uspeh Dragana Đilasa i Milice Delević... :huh: Fino, fino, mogao bi Đitler zbog ovoga i tvorza malo da oseti...Eh, pusti snovi...
Link to comment

Bogte kakva oluja radioaktivnih govana :ph34r:kaze Gazza znacu zasto je Miskovic uradio ovo sto je uradio. jedino sto znam je da covek pokusava da se oslobodi toksicne imovine dok je vreme (a bice da je zakasnio, no videcemo). sve ostalo je crossfire najludjih glasina i vise ili manje proverenih informacija, od te da Djilasu ostaje manje od 15 dana na mestu gradonacelnika i da mu se sprema i zatvor (samo prenosim, ilustracije radi, najludju stvar koju sam cuo, ne odgovaram za kvalitet glasine), do one da jedan veliki medijski koncern vidi u ovoj situaciji priliku da ojaca svoju poziciju na Pressovom segmentu trzista. jako mi je tesko da steknem objektivnu sliku o dogadjajima.

Link to comment

Шта овај из Курира прича да су му људи отишли у Пресс?Па они сами су настали тако што су људи отишли из Блица, после промене уређивачке политике од 180 степени у дану.

Link to comment
Па они сами су настали тако што су људи отишли из Блица, после промене уређивачке политике од 180 степени у дану.
ko, Kurir ili Press? nije tacno ni za jedne ni za druge, ne znam odakle ti to
Link to comment

Samo da pohvalim detaljno Filipovo objašnjenje u vezi sa optimizacijom softvera i da dodam da stvari tako funkcionišu u e okruženju. Štampani mediji, međutim, tretiraju mnogo širu gamu klijenata, sa drugačijim zahtevima. Ali ni to nije toliko važno. Pravi rat vodi se zapravo oko klijenata koji potpisuju ugovore sa agencijama na godišnjem nivou. To su krupni marketing budžeti i prema njima kreću zavrtanja ruke i reketiranja vlasti. Vreme je kreiranje tih budžeta i pravi tajming za pritisak. Ringier je glup što ulazi u pljuvanje sa Kurirom - oni jednostavno nisu ista kategorija poslovanja. Pravi čovek za prozivku po naslovnicama je Vučić, najlabilnija karika režima, neotporan na javnu kritiku, prespor za otvoreni fajt i opterećen hipotekom mediskog nasilnika.Švajcarci taj jezik ne razumeju i ne snalaze se, ali nemam razloga da sumnjam u njihovo iskustvo. Bio sam zaprepašćen silinom i agresivnošću kojom su branili svog bahatog tehničkog urednika, otvorenim pretnjama policiji i cimanjem vipova za takvu sitnicu - na šta su tek sad spremni? Tada mi nije bila simpatična tolika demonstracija sile, ali priznajem da bih sad rado gledao natrljani Vučićev nos.

Link to comment
Samo da pohvalim detaljno Filipovo objašnjenje u vezi sa optimizacijom softvera i da dodam da stvari tako funkcionišu u e okruženju.
Blagodarim. Da se razumemo, ja čak i ne mislim da je tu ključno pitanje vezano za optimizaciju softvera ili šta god. Ne mogu oni da koriste taj softver umesto zabludelih marketing menadžera, niti da smanje kompleksnost istog, prosto, čak i da tu nema nikakvih zadnjih namera, pipkanja ispod haube, šticovanja - kapiram da je efekat tu negde ili isti.Problem je što oni to promovišu kao najbolje, jedino rešenje kome treba verovati i ne trebaš dalje da razmišljaš o bilo čemu. Kupiš to od njih, i dobiješ all-in-one rešenje gde se, kome, koliko i kako oglašavati, gde se neki drugi parametri i razlozi uopšte ne uzimaju u obzir, posebno kada se radi o specijalizovanim medijima. I onda to kupiš, angažuješ neku agencijicu za Fejsbuk & ostale promocije, i ti si rešio maltene sve - ostaje ti samo nešto malo na dnevnom nivou, ali sa poslom si završio i nemaš šta da lomiš glavu. I tome treba bezuslovno verovati, i to je jedini kompetentan mehanizam, jedini način da realno razmotriš potencijal. I onda to ima nuspojavu da faktički čuva postojeće stanje...a pride, vrlo je diskutabilno koliko je učinkovito. Tako može Koka kola da se promoviše, ili neko pivo, ali ne može bilo ko, ima i učinkovitijih načina.Daću jedan prost primer. Ti softveri mogu samo da, u slučaju online medija, mere klikove. Šta je, međutim, sa drugim stranama medalje? Nije oglašavanje samo u tome - možda jeste u velikom mediju, ali ne u malom. Na primer, testiraću ja laptop bilo čiji, ali zašto bih testirao recimo 5 ili 6 uređaja neke kompanije? Hoće prisustvo? I to je deo marketinga. OK, 1-2 uređaja ću uvek prikazati, ali koji je moj motiv da se cimam i izlazim dodatno u susret, ako nemam finansijsko opravdanje za to? Već na tom primeru, pada cela koncepcija. Hoćete u Blic? Može, tamo će vas to isto koštati 7-8 puta skuplje, i pride će vam napisati neku glupost. Recimo, sada kada je stigao Note 2, u Blicu je osvanuo tekst: "Note 2: Tablet sa dobrom kamerom". I vozdra.A ja mogu svoju čitanost da nabacim nekim člancima koji su daleko lakši za pisanje, pa i sa boljim naslovima, nego da vreme ulažem u prikazivanje uređaja neke kompanije. Jebiga, to se plaća - ne plaća se mišljenje, plaća se prisustvo. Naravno, kod mnogih se i mišljenje plaća, ali to je druga priča. Platiš, da bi ti se prikazalo 6-8 uređaja mesečno, umesto 1-2. Pa gde god da se klikne na sajt, ima tvoj uređaj, taj sajt posećuju opinion mejkeri koji u svojim sredinama daleko više utiču na kupovinu jer ih svako iz kraja pita za mišljenje koji komp ili telefon uzeti...šta je bolje, oglašavati se tu, ili na nekom mestu gde će XY likova da ti klikće...i? Koji je efekat? Nije to tako jednostavno...Nadam se da razumete šta želim da kažem.Inače, vrlo lepo primećeno da je tačno taj termin, formiranje godišnjih budžeta za narednu godinu. To mi uopšte nije padalo toliko na pamet, skroz sam u od-kvartala-do-kvartala modu. Edited by Filipenko
Link to comment
Bio sam zaprepašćen silinom i agresivnošću kojom su branili svog bahatog tehničkog urednika, otvorenim pretnjama policiji i cimanjem vipova za takvu sitnicu - na šta su tek sad spremni? Tada mi nije bila simpatična tolika demonstracija sile, ali priznajem da bih sad rado gledao natrljani Vučićev nos.
Nazalost Alek™ trenutno u javnosti ima oreol spasioca, Eliot Nesa, Miskovicevog nemezisa i mucene zrtve prisluskivanja. Tako da je verovatno Ringeru jasno da bi se trenutno svaka veca kritika Aleka Prepodobnog u narodu tumacila sa "Platio ih Misko da ga blate"A vidis dobro je da si spomenup taj slicaj sa tehnickim direktorom. Koliko vidim zadnje sto se culo je bilo da je pusten iz pritvora i da ce unutrasnja kontrola to da istrazi. Nakon toga ni rec.
Link to comment
Inače, vrlo lepo primećeno da je tačno taj termin, formiranje godišnjih budžeta za narednu godinu. To mi uopšte nije padalo toliko na pamet, skroz sam u od-kvartala-do-kvartala modu.
Malo je komplikovanija priča.Ne radi se samo o formiranju budžeta, nego i o marketinškim agencijama na vrhu (to su one agencije koje je urednik Informera i napao, a ne novine Blic).Kako je realno da će dosta oglašavača zbog ove frke promeniti agenciju (a i zato što im vlasnici više nisu na vlasti), otvara se prostor da se ubace neke nove, koje će određivati kome idu pare.
Link to comment
Kako je realno da će dosta oglašavača zbog ove frke promeniti agenciju (a i zato što im vlasnici više nisu na vlasti), otvara se prostor da se ubace neke nove, koje će određivati kome idu pare.
E, takvo poslovanje ima ime: zove se reket.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...