Jump to content
IGNORED

Istina(tm) o tiražu


pacey defender

Recommended Posts

Samo kod nas ovo moze da prodje...Cekaj lave ako si imao vlasnistvo, nek je i 100 evra da prodas pa prodaj, zasto poklanjas...Naravno u normalnoj zemlji ovo bi se tumacilo kao priznavanje davanja mita.Tj. poklanjam ovo jer su pare koje sam dao uracunate kao trosak kupovine tj. davanja mita...
ako zanemarim ko je mišković, meni ovo deluje kao prilično nategnuta tvrdnja. iz kog bi razloga poklanjanje udela podrazumevalo priznavanje davanja mita?
Link to comment
  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    29

  • Аврам Гојић

    17

  • luba

    12

  • Frank Pembleton

    11

ako zanemarim ko je mišković, meni ovo deluje kao prilično nategnuta tvrdnja. iz kog bi razloga poklanjanje udela podrazumevalo priznavanje davanja mita?
Ajde ja sam rekao kao...I to karakterisanje davanja mita je blaga rec, on je pokrivao gubitke lista na svoju stetu...
"Kao najveći pojedinačni vlasnik lista Press doneo sam odluku da se povučem iz vlasništva i prestanem sa pružanjem dalje finansijske podrške ovom beogradskom dnevniku"
Zato sto je miskovic negirao udeo u bilo kom mediju.Zato sto sam "poslovao" sa tim "biznismenima" i prosto oni nista ne poklanjaju...Druga stvar, prate se tragovi kao kod pranja novca...Da uprostim kada nadjes neku nedozvoljenu robu "okrivljeni" je spreman da se odrekne robe ali onaj ko proverava se ne zaustavlja na tome...
Link to comment

Kada već pričamo o medijima, čemu služe ove silne Tvitap konferencije po gradu? Sve što vidim tu su kojekakvi PRovi i vlasnici stotina sajtova koji postoje da bi navlačili ključne reči sa Gugla, kao i ušemljeni projekti? Čemu to služi, a uz to i...ne radi, ili možda radi?Meni to deluje kao raslojavanje onih koji već uzimaju kolač u medijskom prostoru od ostalih, jer koja je poenta toga, osim da PR sinekure dobiju fondove za neke sajtove i projekte za koje zahvaljujući položajima po firmama znaju da ima prostora, i da nekim firmama to treba? Ili nam možda treba još 70 sajtova za agregaciju sadržaja, kao da toga nemamo već na desetine? Potpuno mi je fascinantno u šta se pretvara svaka naizgled dobra ideja u ovom okruženju...

Link to comment
guglovanjem vidim da je to amitzdulniker, koji je stvarno u poslednje vreme dosta prenošen po fejsbucima, tviterima i ostalim društvenim mrežama.samo bi trebalo odvojiti njegovo uticajno blogovanje jer stvarno barata nekim informacijama od 365lepih dana uticajnog blogovanja.aktivan član PPP-a ?
ne. bio aktivan clan b92. mislim da lurkuje ovde s vremena na vreme...
Link to comment

Филипенко,да, мислио сам на ревијалну штампу јер за њих сам гледао податке.Ту јесте читаност по 10-15 већа од продатог тиража.Оно што је још чудније је што смо гледали читаност у односу на тираж током једне године - иако је тираж био прилично константан, читаност се шетала по 20% горе доле...

ne bih rekao da se po njemu određuje gde idu pare od reklama. čitanost je oduvek bila nameštana, ali se pojavom ABCa agencije koje ih rade više ništa ni ne pitaju baš zato što je svima postalo jasno da njihovi rezlutati nisu ni malo merodavni. mene još nijedan oglašivač nije pitao za čitanost izdanja, ali veoma često jeste o abc oditovanju.
То што кажеш све стоји, али АБЦ се код нас појавио скоро - мислим прошле, ако не и ове године. Дотад се гледало по рејтингу, а тад је било више пара од оглашавања.Има још један део где истраживања читаности још увек играју битну улогу - то је структура читалачке публике.Битно је одредити где ставити нпр. луксузан производ за козметику за старије жене.ПС сећа ли се неко оне рекламе за прашак за веш са мирисом јабука из Провансе који је (ваљда) ишао на Студију Б у току Бивис и Батхеда? Одувек сам се питао ко га је ту сместио...
Link to comment

reci ce dabovic razloge za gasenje pressa. ne zaboravite na ogroman minus u kome je ta novina jako dugo. zato miskovic i poklanja svoj deo, nakon izmirenja bankarskih garancija dela nece ni biti.

Link to comment

Kakva je sad ovo glupost, ko stoji iza?http://youtu.be/JExleX-tzDkVidim da je jedna jaka urednička ekipa u pitanju: Branislav Bjelica, Škabo... i Marko Vidojković kao kreativni direktor. :isuse:Nije da imam neko visoko mišljenje o Vidojkovicu, ali opet, iznenadilo me odkud on u ovoj ekipi.edit: nikako da postavim video, ni posle više pokušaja...edit 16: hvala bergasa :)

Edited by mr@ki
Link to comment
kakva je sad ovo glupost, ko stoji iza?
vidim da je jedna jaka urednička ekipa u pitanju: Branisalv Bjelica, Marko Vidojković, Škabo... :isuse:edit: nikako da posatvim video, ni posle više pokušaja...
Kopiraj link sa "share".
Link to comment

Možda mišković opet "pomaže nekoj novini da stane na noge"Tako to ide...Koliko moraš da budeš jadan da kao novinar imaš obavezu da glumiš u škabovom spotu!Naravno da svako dobije posle po zasluzi , amo nemoj da njanjate posle !Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Edited by Frank Pembleton
Link to comment
Ne preterujmo... Možda ljudi jednostavno učestvuju u spotu jer misle da je dobar fazon, i svi su u istom dotičnom...
Setiće se tog fazona kad se operu pare i gazda reši da kreativno shvate isplatu kinte.Biće : ...ali glumio si u spotu, a taj spot me koštao u PM...Послато са U8815 користећи Тапаток 2
Link to comment

Moguće. Ali opet, ni za takvu hipotenuzičnu™ situaciju, oni nisu krivi...Takav gazda će uvek naći izgovor za kreativno shvatanje zarada, ma šta oni radili...

Edited by Filipenko
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...