Jump to content
IGNORED

Federer i fer plej?


duma

Recommended Posts

Fed svog Edberga može da stavi u WC pored klozetske šolje gde mu je i mesto. Potpuno je OK da tankuje meč koji mu ništa ne znači ( svi to rade ) ali zaista nije OK da to uradi u danu kada mu je uručena nagrada za fer plej i plus da se posle još pokenja po direktno oštećenom tim njegovim potezom.

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    9

  • Čutura

    9

  • kralj

    8

  • dùda

    8

Meni je Rafaborg uvek delovao kao najpristojniji teniser, i dopalo mi se prozivanje Novaka na temu urlanja, skakanja, ždranja trave, imitiranja i tancovanja posle pobede. Ipak je to tenis, jebiga: pružiš ruku, pobacaš znojnice, potpišeš se na staklo i pali na KZŠ. Sa druge strane, Novak mi je sportista po difoltu, povremeno mi se učini da najiskrenije pozdravi dobar poen protivnika i da uživa u dobrom tenisu, a ne samo u pobedama. Fed nije ništa od toga, pritajeni Stepanek koji loš karakter prikriva arogancijom. Samo bih podsetio da su ga i Rafa i Đoković prozivali za bojkot akcija udruženja profesionalaca u vezi sa pregustim rasporedom turnira, kao i na poltronisanje organizatorima u Madridu u vezi sa plavom šljakom.

Link to comment
Meni je Rafaborg uvek delovao kao najpristojniji teniser, i dopalo mi se prozivanje Novaka na temu urlanja, skakanja, ždranja trave, imitiranja i tancovanja posle pobede. Ipak je to tenis, jebiga: pružiš ruku, pobacaš znojnice, potpišeš se na staklo i pali na KZŠ. Sa druge strane, Novak mi je sportista po difoltu, povremeno mi se učini da najiskrenije pozdravi dobar poen protivnika i da uživa u dobrom tenisu, a ne samo u pobedama. Fed nije ništa od toga, pritajeni Stepanek koji loš karakter prikriva arogancijom. Samo bih podsetio da su ga i Rafa i Đoković prozivali za bojkot akcija udruženja profesionalaca u vezi sa pregustim rasporedom turnira, kao i na poltronisanje organizatorima u Madridu u vezi sa plavom šljakom.
+1 za sve osim boldovanog delarafa je prozvao novaka za novakovu vrstu radovanja jer on tako ne radi.on se valja na šljaci.zato je novak posle te kritike i posle prvog dobijenog meča u međusobnom okršaju (na šljaci, taman) odglumio rafino valjanje. valjda da vidi šta će posle toga da mu kaže. naravno da posle toga nije bilo reakcije :fantom:inače, teniseri su obične jajare koje se već godinama ulaguju goatu.nemam nikakvu sumnju oko fedovog karaktera.
Link to comment
inače, teniseri su obične jajare koje se već godinama ulaguju goatu.
Ja ne pratim narocito tenis izvan teniskih terena, a ovo me zaintrigiralo.A na terenu, Federer je pojam fer pleja u odnosu na Nadala i Djokovica.
Link to comment
A na terenu, Federer je pojam fer pleja u odnosu na Nadala i Djokovica.
ja nikad nisam videla da se novak pravi blesav na neke stvari kao fed.mislim pre svega na neke dobre lopte protivnika koje je itekako video ili situacije kada ni u ludilu nije mogao da stigne na neke lopte ali nije priznavao poene, ma ima toga sijaset.gospodintm uvek bira da se pravi blesav u takvim situacijama.novak uvek, ali doslovno uvek prizna poen protivniku na svoju štetu, ako je u prilici da vidi tačno šta se dogodilo.nadal je u nekoj sredini između ove dvojice
Link to comment

Alo bre ljudi. On odmah nakon meča koji je evidentno tankovao kenja kako mu nije žao zbog poraza nego mu je žao treće strane (koja je oštećena njegovim tankovanjem). Kakav lik treba da budeš pa da to uradiš, i to u danu kad ti je dodeljena nagrada za ferplej. Ja verujem da je David zbog toga popizdeo i onako delovao prvih 4-5 gemova, a ne zato što je tehnički otpao.

Ništa, zvaćemo tata Srkija, vidim da nema druge.
Ajd sad objasni kakav 'ebeni smisao ima ovaj tvoj komentar u svetlu postojeće rasprave, osim čistog kenjanja i trolovanja.
Link to comment
ja nikad nisam videla da se novak pravi blesav na neke stvari kao fed.mislim pre svega na neke dobre lopte protivnika koje je itekako video ili situacije kada ni u ludilu nije mogao da stigne na neke lopte ali nije priznavao poene, ma ima toga sijaset.gospodintm uvek bira da se pravi blesav u takvim situacijama.novak uvek, ali doslovno uvek prizna poen protivniku na svoju štetu, ako je u prilici da vidi tačno šta se dogodilo.nadal je u nekoj sredini između ove dvojice
Pa dobro, mozda se i pravi blesav. Evo, mogao bih i veliki plus, na osnovu toga da dam Djokovicu, a manji Nadalu.Nego sta cemo sa namernim krsenjem pravila o duzini pripreme za servis? Sa prskanjem sampanjca posle pobede, cepanjem majice, urlanjem, sa psovanjem tudjih, svojih navijaca, trenera i roditelja. Pa i protivnika (o Djokovicevom ponasanju na turniru u Beogradu, ne bih ni slovo napisao).Nemam ja uopste idealnu sliku o Federeru da bi neko (ne)priznavanje dobre lopte moglo da je okruni, ali u kontekstu sporta i njegove karijere u tom smislu, Federer je jedan od najkompletnijih sampiona, u najsirem smislu reci. Takav ce i ostati upamcen, uprkos tome sto ga u nas i samo u nas, bas i ne vole (a takve lokalizovane mrznje su najcesce plod kompleksa ili dublje patologije).Na kraju krajeva, nagradu su dodeli najkompetentniji. Ona se ne razlikuje od suda koji o Federeru imaju bivsi sampioni kojima ovaj i danas riba istorijske tragove, novinara koji prate Tur (ovo doduse na osnovu samo jedne BBC emisije gde je 5-6 najpoznatijih teniskih novinara govorilo o njemu vise nego biranim recima), navijaca sirom sveta, etc. Ako postoji zavera, voleo bih da je cujem, ovako je citava diskusija, sto bi rekao JLP, svedena na kenjanje i trol.
Link to comment
Na kraju krajeva, nagradu su dodeli najkompetentniji. Ona se ne razlikuje od suda koji o Federeru imaju bivsi sampioni kojima ovaj i danas riba istorijske tragove, novinara koji prate Tur (ovo doduse na osnovu samo jedne BBC emisije gde je 5-6 najpoznatijih teniskih novinara govorilo o njemu vise nego biranim recima), navijaca sirom sveta, etc. Ako postoji zavera, voleo bih da je cujem, ovako je citava diskusija, sto bi rekao JLP, svedena na kenjanje i trol.
+1Mislim, kolege mu dodelile™ priznanje, i sad treba da iskopamo zaveru oko toga.
Link to comment

ne znam kakve veze ima kako ko proslavlja pobedu.koliko razumem, ovde se ceni ponašanje na terenu, tj. da li tim ponašanjem igrač ometa protivnika, da li ga uvažava, itede.posle rukovanja na mreži, meč je gotov i ponašanje pobednika ili poraženog je samo njegova stvar (ukoliko se baš ne obraća protivniku, direktno ili indirektno, a i toga se viđalo, ali ne od ovih igrača o kojima govorimo)slažem se da je đoković imao par incidenata tipa razmaženog derišta, ali samo u bg, mislim da je to bilo usmereno ka nekom drugom a ne protivniku,ipak, slažem se da nije nikako bilo lepo.što se pripreme za servis tiče, ne bih rekla da je to namerno i usmereno da omete protivnika.osim toga, sudija je tu da tako nešto kažnjava ako smatra da je potrebno.meni se nekako čini da se ovde upliće i priča o temperamentu.sad svi treba da budu kao fed. jel' on to sad neki etalon za društveno prihvatljivo proslavljanje pobede ???meni se baš dopada šarolikost na turu.neka svako proslavlja poene i pobedu kako hoće.uvek su mi bili najdraži likovi koji su po nečemu odskakali od ostatka tura, tipa, lendl, agasi, mekinro ...

Link to comment

Zašto se uopšte u priču ubacuje Đoković? Ne sećam se da je neko ovde napisao da je Đoković taj koji treba da je dobije. Ovde priča ide o tome da li Federer treba 8 puta zaredom da dobija tu nagradu. Mislim da je evidentno da je ne zaslužuje.

Link to comment

Ovaj, priča postaje sasvim bespredmetna ako se u istu ubace odnosi tenisera prema kolegama kao neki kriterijum, i potom ustanovi da zapravo baš te kolege biraju pobednika. Možda neka online peticija pomogne, ako je već toliko evidentno...edit: e da, i noa...car zajebant

Edited by henrik larsson
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...