Jump to content
IGNORED

Hladni rat


bigvlada

Recommended Posts

Rusija je trebala da preuzme taktiku jednog Kenedija za vreme kubanske krize. Ako hoćeš da prčkaš po mom dvorištu imaš da se suočiš direktno sa mnom a ne preko jebenog proksija. Zgaziću i tebe i tvog proksija i sve koji mi stavljate nagaznu minu ispred ulaznih vrata. Da vidimo ko će da se usudi posle toga da nastavi provokacije.

Danas Rusi valjda racunaju da Ameri ipak nece da ih mnogo gaze iz komsiluka (aka 'bafera') a Ameri misle da mogu da ih beskonacno pritiskaju & stiskaju a da ovi ipak nece (jer su kao razumni) da potegnu nukular i slicno... 

Link to comment

Upravo tako. Impotentna spoljna politika Rusije se nastavlja, NATO ih kako vreme prolazi sve više okružuje i u završnoj fazi načeće i poslednju liniju odbrane, države koje se neposredno graniče sa Rusijom, Robert Gejts je to nazvao ''buffer states''. U stvari, sa ovim dešavanjima u Ukrajini to načinjanje je upravo počelo. O tome su pričali Robert Gejts i Madlen Olbrajt na onoj raspravi u Aspen institutu koji sam postovao ranije. Ako to već znaš, onda nemoj da se bakćeš po Latinskoj Americi i Siriji već štiti svoje vitalne interese. Posle Ukrajine na red dolazi Kazahstan, posle Kazahstana Belorusija. Game over.

Rusija je trebala da preuzme taktiku jednog Kenedija za vreme kubanske krize. Ako hoćeš da prčkaš po mom dvorištu imaš da se suočiš direktno sa mnom a ne preko jebenog proksija. Zgaziću i tebe i tvog proksija i sve koji mi stavljate nagaznu minu ispred ulaznih vrata. Da vidimo ko će da se usudi posle toga da nastavi provokacije.

 

 

Tu su se Amerikanci povlacili. Rusi su im poslali brodove da bi oni povukli rakete iz Turske, sto se i desilo. Rusi nisu imali nista istalirano na Kubi osim sto su namerno dizali tenziju oko brodova, dok su Amerikanci u Turskoj imali instalirane balisticke rakete tipa Jupiter. To je bio sovjetski blef.

Znam da je to u javnosti prikazano drugacije.

Link to comment

Tu su se Amerikanci povlacili. Rusi su im poslali brodove da bi oni povukli rakete iz Turske, sto se i desilo. Rusi nisu imali nista istalirano na Kubi osim sto su namerno dizali tenziju oko brodova, dok su Amerikanci u Turskoj imali instalirane balisticke rakete tipa Jupiter. To je bio sovjetski blef.

Znam da je to u javnosti prikazano drugacije.

Jebo te, Slow izvini, ja serem, ali ovaj je sampion  :lol:

 

Idem dole, podrum, ladovina....

Link to comment

Tamo je pravo mesto za tebe. Kakve gluposti samo na poslednje dve strane pises poput ovoga:

 

У Русији, наравно  :P

Него те разочаравају, оће каке, неће каке, ех да је ту неко од оних старих маршала, па Политбиро, па да видимо чија мајка црну вуну преде.

Сад би се Немци тукли између себе, оно источни део, западни део, а свет би стрепео од упада бескрајних колона најбољих тенкова на свету изнад којих лете најбољи авиони на свету...

 

1baa8fc0_zps0323c8d4.jpg

 

@ pantelija: ne mesaj se, ovo se Slow i ja malo relaksiramo od letnjih vrucina uobicajenih za ovo doba godine.

 

:lol:

Kao dete od 5 godina, stalno pise neke strategije, izbacuje slikice tenkova, aviona...nestvarno.

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Tamo je pravo mesto za tebe. Kakve gluposti samo na poslednje dve strane pises poput ovoga:

 

 

:lol:

Kao dete od 5 godina, stalno pise neke strategije, izbacuje slikice tenkova, aviona...nestvarno.

Kad bi ti samo znao koliko ja uzivam citajuci te ovamo, tamo, tuda, svuda... :lol:

Nego, kad sam vec svratio, aj postavi slike tih ruskih brodova poslatih da evakuisu americke rakete iz Turske, nemoj si neki, ne kvari mi decju radost...

Link to comment

Било на Куби и ракетла и бомби.

Погледај шта је рекао Кастро коју деценију касније Мекнамари (има у "Fog of war").

Биће мало другачија слика блефирања...

Link to comment

Било на Куби и ракетла и бомби.

Погледај шта је рекао Кастро коју деценију касније Мекнамари (има у "Fog of war").

Биће мало другачија слика блефирања...

to je dobar film. erol moris. mada je naravno razmestanje raketa na kubi bilo potpuno defanzivno. zapravo, sovjeti su uglavnom bili u defanzivi tokom hladnog rata.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Било на Куби и ракетла и бомби.

Погледај шта је рекао Кастро коју деценију касније Мекнамари (има у "Fog of war").

Биће мало другачија слика блефирања...

Ja sam pitao za ruske brodove koji su iz Turske evakuisali  Amerikance sa sve Jupiter raketlama, nemoj da me zajebavas  :) :

 

Tu su se Amerikanci povlacili. Rusi su im poslali brodove da bi oni povukli rakete iz Turske, sto se i desilo. Rusi nisu imali nista istalirano na Kubi osim sto su namerno dizali tenziju oko brodova, dok su Amerikanci u Turskoj imali instalirane balisticke rakete tipa Jupiter. To je bio sovjetski blef.

Znam da je to u javnosti prikazano drugacije.

 

Dakle, Zaze, cekamo da otvoris novu stranicu istorije, odignes veo takoreci  :wub:

Link to comment

Namenski, nisi ti dobro razumio sto je covjek napisao. Poslali su brodove sa raketama na Kubu, kao odgovor na americke rakete u Turskoj. Na kraju su se i jedni i drugi povukli.

Link to comment

Kad bi ti samo znao koliko ja uzivam citajuci te ovamo, tamo, tuda, svuda... :lol:

Nego, kad sam vec svratio, aj postavi slike tih ruskih brodova poslatih da evakuisu americke rakete iz Turske, nemoj si neki, ne kvari mi decju radost...

 

Priznajem, nemam slike, ali imam ovako nesto:

 

Two squadrons with a total of 30 missiles were operational at Gioia del Colle, Italy, by 1961; a single squadron of 15 Jupiters became operational at Cigli Air Base, Turkey, in 1962. Due in part to the Cuban Missile Crisis of 1962, the U.S. removed its Jupiter missiles from Italy and Turkey by July 1963.

 

Ovo je preuzeto kao informacija sa sajta-National Museum of the United States Air Force.

edit:

 

It’s little wonder, then, that, as Stern asserts—drawing on a plethora of scholarship including, most convincingly, the historian Philip Nash’s elegant 1997 study, The Other Missiles of October—Kennedy’s deployment of the Jupiter missiles “was a key reason for Khrushchev’s decision to send nuclear missiles to Cuba.” Khrushchev reportedly made that decision in May 1962, declaring to a confidant that the Americans “have surrounded us with bases on all sides” and that missiles in Cuba would help to counter an “intolerable provocation.” Keeping the deployment secret in order to present the U.S. with a fait accompli, Khrushchev may very well have assumed America’s response would be similar to his reaction to the Jupiter missiles—rhetorical denouncement but no threat or action to thwart the deployment with a military attack, nuclear or otherwise. (In retirement, Khrushchev explained his reasoning to the American journalist Strobe Talbott: Americans “would learn just what it feels like to have enemy missiles pointing at you; we’d be doing nothing more than giving them a little of their own medicine.”)

Nadam se da ces se posle ovoga da odes dole i malo se smiris za dobrobit svih u ovoj diskusiji, a pre svega za tebe.

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Ja sam pitao za ruske brodove koji su iz Turske evakuisali  Amerikance sa sve Jupiter raketlama, nemoj da me zajebavas  :) :

Ма он је то рогобатно написао, послали бродове на Кубу.

Али Совјети јесу имали нуклеарке на острву.

 

Из документарца са Мекнамаром:

 

It wasn't until January, 1992. in a meeting chaired by Castro in Havana, Cuba that I learned 162 nuclear warheads including 90 tactical warheads were on the island at the time in this critical moment of the crisis.
I couldn't believe what I was hearing and Castro got very angry with me, because I said:
"Mr. President, let's stop this meeting. This is totally new to me. I'm not sure I got the translation right."
 
Mr. President,|I have three questions.
Number one, did you know the nuclear warheads were there?
Number two, if you did would you have recommended to Khrushchev in the face of a U.S. Attack,|that he use them?
Three, if he had used them, what would've happened to Cuba?
 
He said, "One, I knew they were there.
Two, I would not have recommended to Khrushchev.
I did recommend to Khrushchev they be used.
Three, what would happen to Cuba? It would've been totally destroyed."

Има и даље наставак, са посебним акцентом на Кертиса Лемеја.

У ствари овај документарац је добрим делом посвећен њему.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...