Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

On 13.1.2018. at 18:39, maheem said:

1 luk
2-3 čena belog
1-2 mrkve
štap celera
čili papridžona
palac đumbira
aleva, lovor i seme korijandera (istucaš ga u avanu)
dinstaš to lagano 10ak minuta, rkneš konzervu pelata iseckanog, konzervu leblebija i vode cca pola litre plus povrćnu kocku umesto bujona, so i biber. nemam pojma kolko vremenski, pola sata, probaš pa odlučiš.
na kraju, pre serviranja malo poprskaš limunom, u tanjir spustiš kašiku grčkog jogurta i ubačiš listove korijandera.
u osnovi to ti je to, ja verovatno ubačim još nečega što pronađem u fridžu i na polici.
tokom čitanja ćeš zaključiti da bi harissa legla ovde samo tako :)

 

 

9 hours ago, Jumanji said:
13 hours ago, maheem said:
Supa sa leblebijama. Pravio bih borshch al mi oduzima mnogo vremena. Zato mi ova supa nikad nije mrska, za 10 minuta je iseckam a ne treba joj ni dugo kuvanje
 
 
 
 
 
IMG-20191129-WA0003.thumb.jpg.c902147a7755d8b8e92ee0cd52401f1c.jpg

Super ti ovo izgleda. Kako je pravis?

Sad ima leblebija u tegli, a možeš da započneš sa topljenjem komada ukusne slanine pa tek onda povrće.

 

Link to comment
On 28.11.2019. at 9:59, darling said:

danas jedi sardinu od svinje :D

 

Hvala, darling što mi je sačuvala konzervu sardina, savetom da onog dana jedem gudu.

 

y4mnRyNm7vBS02pwgT4aVrJN6YMoww2VktFU2GlU

 

 

On 28.11.2019. at 10:52, Ras said:

Spremao sam i ranije po nekom džejmioliverskom metodu kojeg se nejasno sećam.

Sastojci su jasni: pasta, sardine, beli luk, limun, ljuta parika, hleb, peršun, biber i po volji parmezan.

Ovako nekako:

Polovina sadržaja konzerve (sardine i ulje) išla bi u blender zajedno sa prepečenim hlebom, belim lukom, sokom od limuna , paprikom, peršunom i biberom.

Druga polovina iz konzerve ide kratko na tiganj, pa se sjedini sa pripremljenom pastom i na kraju začini sadržajem iz blendera.

 

Džejmi je taj metod sa aromatizovanim mrvicama od hleba relativno često koristio, obično da finišira neko jelo koje se peče u rerni. Isprobao sam ga nekoliko puta, kada me nije mrzelo da prljam blender i zaista je efektan, zato što ukusi ostaju koncentrisani u toj kori.

 

Modifikovano:

 

Istostirao 2 kom hleba na nešto višoj temp no obično.

Skuvao pastu.

Na tiganj iscedio ulje iz konzerve i žrtvovao jednu

Spoiler

 

 Dodao, redom kolutove ljute parike, grubo iseckani kapar, gomilu sitno seckanog peršuna (jedan mali deo ostavio za kraj), zatim i seckani beli luk.

Nakon toga, na kockice iseckani prepečeni hleb, a odmah zatim i pastu.

Pobiberio i promešao, pa iscedio

Spoiler

 

Sada je vreme da se doda malo vode od kuvanja, ukoliko je pasta suva.

Na kraju, dodao i preostale

Spoiler

 

iz konzerve i ostavljeni peršun.

Parmezan i puter uvek mogu da budu opcije.

Link to comment

                                            

 ^  onomad je banacanin napisao recept za testeninu sa sardinama, odlican , koga ne mrzi neka potrazi

Edited by Haralampije
Link to comment

Dobra je pasta, pravicu opet naravno.

 

Nesto drugaciji pristup bio bi sa paradajzom, kada bih verovatno zapoceo sa crnim/crvenim lukom.

 

Edit. Kratak src nije pomogao da nadjem rp od banacanina.

Edited by Ras
Link to comment

tu sam skepticna, jer, na primer, srdele obozavam, to mi je omiljena riba, al brudet od srdela mi je nejestiv, ima drame kad se paradajz umesa s plavom ribom, nije jednostavna formula. tako da ova pasta na belo sa sardinama u mojoj glavi fercera, a ta s paradajzom probaj, pa javi. 

Link to comment
On 30.1.2016. at 18:49, aram said:

8 cenova bluka sitno seckanih bacis na par kasika mulja. cim krene da sapuce rknes preko 8 kasika prezli i mesas dok ne bude zlatno braon. onda dodas peperoncino ili vec neku takvu suvu i mrvljenu papriku, sveze mleven biber, persun i so po ukusu, dobro promesas i ostavis sa strane. dve konzerve sardina (bez koze i kostiju) izmrvis u tiganju sa jos malo mulja. kad se fino zagreje sunes u to upravo skuvane lingvine, dobro promesas, onda dodas i prezlu i izmesas da lepo oblozi.

dodaješ mulja koliko treba da ne bude suvo, zna pasta da popije dosta, a i prezle

Link to comment

ne mogu se najesti bundeve ove godine. svuda su i super su. 

 

kupio neku bledo zuckasto zelenu (nesto kao dinja boje) omanju, okruglu. oljustio, iseckao na kriske, zacinio (so, biber, kajen i drobljeno seme korijandera) nauljio i u vrucu rernu 200C na pola sata. izvadio, izmrvio preko feta sira bogato i pobacao semenke nara, isto bogato. od-lic-no! 

 

al sam se preracunao... sad gledam sta cu jesti. :blush:

 

zgotovicu nesto za ranu veceru, valjda cu preziveti do tad. 

 

 

Link to comment

bas sam se pre neki dan pitao da li da se zabrinem... setio se da nisam jeo meso vec neko vreme. ne da mi je falilo nego sam se nasao u cudu kad mi se ukazalo. al evo otkako je krenula sezona raznog povrca kad prosetam kroz radnju guram u korpu kao blesav. sve mi lepo i sve mi zao da nesto od toga ne prodje a da se ne najedem. pa napunim frizider. pa moram da potrosim da se ne baci. pa istrazujem kako da to najinteresantnije iskoristim. i zanimljivo mi. valjda mi zato meso ne pada na pamet. 

 

sumnjam da ce potrajati al dok traje ne bunim se. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...