Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

9 minutes ago, darling said:

danas jedi sardinu od svinje :D

 

 

prokletstvo, zasto pominjes sardinu od ranog jutra, opet mi se jede. 

 

Zato što mi se jede.

Postoji li neka konzerva koju preferiraš? Egzotika STOP!

 

Edit. Danas ću neku pastu sa sardinama.

Edited by Ras
Link to comment

jedem crnu postiru brac, to su njihove u maslinovom ulju. dosta dugo ih nisam videla kod nas, donosim ih iz kroejse. tvrde, lepo ociscene, nisu preslane, nema govnastih zalogaja, toliko je ukusna da je ponekad jedem bez icega, cista sardina, maj fejvorit fast fud.

 

neam predstavu kako fercera pasta sa sardinama, videla sam recepte, al nikad se nisam usudila da pravim. taman ces ti prvi, pa da kazes kako je :)

 

Edited by darling
Link to comment

Spremao sam i ranije po nekom džejmioliverskom metodu kojeg se nejasno sećam.

Sastojci su jasni: pasta, sardine, beli luk, limun, ljuta parika, hleb, peršun, biber i po volji parmezan.

Ovako nekako:

Polovina sadržaja konzerve (sardine i ulje) išla bi u blender zajedno sa prepečenim hlebom, belim lukom, sokom od limuna , paprikom, peršunom i biberom.

Druga polovina iz konzerve ide kratko na tiganj, pa se sjedini sa pripremljenom pastom i na kraju začini sadržajem iz blendera.

 

Džejmi je taj metod sa aromatizovanim mrvicama od hleba relativno često koristio, obično da finišira neko jelo koje se peče u rerni. Isprobao sam ga nekoliko puta, kada me nije mrzelo da prljam blender i zaista je efektan, zato što ukusi ostaju koncentrisani u toj kori.

Link to comment

Cvekla, onako manji komadi, što sam za vikend kupovao na pijaci je fantastična. Rendao sam juče za salatu i začinio kuminom, pa pomešao sa kupusom (+limun i ulje).

Uz pečeni krompir (police), krmenadle i sos od jabuka i džema od kajsija.

Link to comment

Supa sa leblebijama. Pravio bih borshch al mi oduzima mnogo vremena. Zato mi ova supa nikad nije mrska, za 10 minuta je iseckam a ne treba joj ni dugo kuvanje

 

 

 

 

 

IMG-20191129-WA0003.jpg

Edited by maheem
Link to comment
Supa sa leblebijama. Pravio bih borshch al mi oduzima mnogo vremena. Zato mi ova supa nikad nije mrska, za 10 minuta je iseckam a ne treba joj ni dugo kuvanje
 
 
 
 
 
IMG-20191129-WA0003.thumb.jpg.c902147a7755d8b8e92ee0cd52401f1c.jpg
Super ti ovo izgleda. Kako je pravis?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...