Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Moguće da je puter nepotreban - sendvič bi bio dovoljno sočan i bez njega.
 
Spoiler

7g3qx6-i.jpg&key=ba513eb58c08d0e3027b8e3a1fa339edc74932491237d6303047e93b33919417

 

Nisi se valjda ovako razgaćio?

1116e9ecc3b275552f965ce72f56dd35.gif

Hahahahahah...




Rukola i majonez su inace odličan match up [emoji108]

Link to comment
53 minutes ago, Ras said:
  Reveal hidden contents

Mjok!

Muška verzija - sa stomakom.

 

Pre neki dan sam na Boka News čitao tekst o beraču kapara iz HN, evo ga: https://www.bokanews.me/featured/mediteran-pocinje-tamo-gdje-samoniklo-raste-kapar/

Nisam imao pojma da su cvetovi onako raskošni.

Evo i teksta o svetioničaru sa Palagruže i njegovoj porodici, koja na tom ostrvu bere kapar i priprema ga za prodaju u teglicama.

 

 

Kapar možeš da ubereš u starom gradu u Novom, ima ga svuda, raste direktno iz kuća i zidina. Da, ima mnogo lep cvet. Kažu da se ne može gajiti, raste gde on hoće. Nosio sam ga ukiseljenog u Beograd više puta.

 

Link to comment

kad o kapru... pre neki dan sam pojela teglicu caper berries (kako se ovo zove na srpskom?) bez ičega

pored je obični kapar za poređenje

 

Spoiler

IMG-20191116-143709.jpg

 

ponelo me, sa tim peteljkama, kao da jedem trešnje

blaži su od običnih, manje slani, al isto navlakački

Link to comment

jao, i ja te jedem kao tresnje.

 

doduse, najvise volim uz tost s krem sirom i lososom. stavim par shaka sa strane kad napravim tost s lososom i glocnem po jedan uz svaki zalogaj.

 

a ozbiljno su dobri i u krompir salati skandinavskog tipa. mladi krompirici se obare i iseckaju, bogato se natrpa tih kapara (skinu se peteljke), zatim se sitno nasecka luk (otprilike pola glavice starog ili veza mladog koji je lepsi na pola kile krompirica) , par kiseli krastavaca (ne mnogo jer ima ovih kapara) doda se kasicica, dve senfa, (ja volim vise pa rknem par) par kasika majoneza, posoli, pobiberi i za kiselost doda malo soka od krastavcica, to ima raznih zacina a nije preterano kiselo, radi posao u ovoj salati. ko voli bas kiselo moze dodati i sirce al ja ne dodajem, dosta mi. sve se dobro izmesa i to je to. za prste lizat. 

 

 

Link to comment

pravim tu salatu i mislila sam da sam je ja izmislila! umesto luka stavljam praziluk a umesto tih sirćeta sok od limuna. dobro ide i kada se naseckaju kuvana jaja unutra. stvarno za prste lizat.

 

moram priznati da su mi malešni kapri ukusniji i škripaviji pod zubima od velikih koji su pritom i dosta gadni na preseku, ko cirotična jetra.

ipak, daleko od toga da ih ne tamanim sa zadovoljstvom!

Link to comment
11 minutes ago, beyoncé said:

moram priznati da su mi malešni kapri ukusniji i škripaviji pod zubima od velikih koji su pritom i dosta gadni na preseku, ko cirotična jetra.

ipak, daleko od toga da ih ne tamanim sa zadovoljstvom!

mali su bogovi za razne sosove, salate, u riblje pastete i slicno al ovi su su super da ih krkas kao krastavcice i feferoncice i da ih bacis u salatu u velikom broju. 

 

nisam stavljao kuvana jaja u ovu krompir salatu al moram probati, odlicno zvuci. e, da zaboravio, u tu salatu se stavi i mirodjija.

 

familijarno mi ostalo da kuvana jaja mecem u zelenu salatu (+ kasicica senfa uz ulje, sirce i so) i kad pravim junecu supu/corbu pa ima vise rinflajnsa (obicno namerno) pa tu junetinu naseckam, ubacim kuvana jaja i luk na trakice i klasicno zacinim (ulje, so, sirce) i dodam bogato bibera. ostavim u frizider da se ohladi i sjedine ukusi. magija! 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...