Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

super je taj kuvar, evo recept , brown rice sirup u knjizi ne postoji, ima med umesto, i ja uvek to slatko smanjujem. meni na ovu temu za nijansu bolji vrlo slican recept, evo ovaj.

za kviki s bundevom usecerene semenke nisu bitne, ali lemon curd mislim da bas dobro ide, uz njega slatkis zvoni. i to sam otkrila u sta da turim lemon curd taman kad je nestao iz prodaje, sad moram sama da ga pravim, neka neko javi ako ga ugleda negde.  mada ne sumnjam da je valjala bundeva, sta tu ima da ne valja, ko je probao, taj se odusevio:))

Link to comment

@gospa buba

pa bilo, ne pratis. da pojasnim, bundevu ispeces (mozes i da skuvas, meni bilo lakse da je pecem onda je ne gulim), sameljes stapnim mikserom, zacini su cimet, djumbir, karanfilic, muskatni, onda necim (med/smedji secer/mlevene urme) zasladis koliko vec treba i dodas malo krem maslaca da bude kao krem, a ne kao podloga za supu od bundeve. grcki jogurt pomesas sa lemon curdom da je slatko i kiselo. i malo jednog malo drugog, onda nadrobis spekulasa i malo naseckanih oraha, pa opet malo jedno malo drugo, ozgo jos spekulasa i bundevinih semenki i nara ne samo da izgleda neg i da se slaze. 

Link to comment

@cmrlj

hvala za recept, probaću.

lemon curd sam poslednji put kupila u maksiju u svetogorskoj, ali u pravu si, nije to bilo baš skoro. sigurno odlično leži tvojoj kreaciji, ako ga nađem gledaću da ga sačuvam za to.

ionako nikad ne znam šta bih s njim, suviše mi je lep da ga stavljam u kolače. obično ga jedem kašikom direktno iz tegle u noćnim pohodima na frižider.

 

13 hours ago, Haralampije said:

Evo sad sam se izlomio da nadjem originalni recept, posto sam ja pravio odoka, po secanju, pa sad vidim da sam stavio manje secera,vise ulja , manje jaja :) Elem i tako je ispao ok  https://www.sbs.com.au/food/recipes/apricot-and-olive-oil-cake-torta-allolio-e-albicocche

hvala i tebi <3

samo, zbunjuješ me, na tvojoj slici svakako nisu kajsije. nadam sam se da su ananasi?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...