Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

9 hours ago, maheem said:

Uh meni se to jede vec par dana al sam zaboravio kako sam ga bejaše pravio :(

 

ja ovako: isekao meso na komade, onako osrednje veličine, uvaljao ga u brašno, propržio, podlio vinom, ubacio par listova lovora i pustio da se skuva, da bude mekano. dodao vode kad je vino isparilo, da ogrezne. sa strane poluskuvao krompir, imao neki dosta mlad, sitan, pa ga nisam ni ljuštio. složio u vatrostalnu posudu krompir, pa meso. u onu vodu u kojoj se meso kuvalo dodao još malkice brašna i 250 grama kajmaka, postio da se malo zgusne, dodao peršun, so i biber i prelio po mesu i krompiru. zapekao kratko u rerni, desetak minuta.
a ti imaš tamo i drugu opciju - da odeš u kafanu i naručiš :)

Link to comment
ja ovako: isekao meso na komade, onako osrednje veličine, uvaljao ga u brašno, propržio, podlio vinom, ubacio par listova lovora i pustio da se skuva, da bude mekano. dodao vode kad je vino isparilo, da ogrezne. sa strane poluskuvao krompir, imao neki dosta mlad, sitan, pa ga nisam ni ljuštio. složio u vatrostalnu posudu krompir, pa meso. u onu vodu u kojoj se meso kuvalo dodao još malkice brašna i 250 grama kajmaka, postio da se malo zgusne, dodao peršun, so i biber i prelio po mesu i krompiru. zapekao kratko u rerni, desetak minuta.
a ti imaš tamo i drugu opciju - da odeš u kafanu i naručiš [emoji4]
Tebe krivim sad....
IMG_20191110_115223450.jpg



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
3 hours ago, aram said:

ja ovako: isekao meso na komade, onako osrednje veličine, uvaljao ga u brašno, propržio, podlio vinom, ubacio par listova lovora i pustio da se skuva, da bude mekano. dodao vode kad je vino isparilo, da ogrezne. sa strane poluskuvao krompir, imao neki dosta mlad, sitan, pa ga nisam ni ljuštio. složio u vatrostalnu posudu krompir, pa meso. u onu vodu u kojoj se meso kuvalo dodao još malkice brašna i 250 grama kajmaka, postio da se malo zgusne, dodao peršun, so i biber i prelio po mesu i krompiru. zapekao kratko u rerni, desetak minuta.
a ti imaš tamo i drugu opciju - da odeš u kafanu i naručiš :)

Fala arame :)

9 minutes ago, Frank Pembleton said:

Tebe krivim sad....
IMG_20191110_115223450.jpg



... Shiit has hit the fan...
 

Uuuuuuuuu

Link to comment

@ aram

prosto, kutiju napusenih sardina ocedis od njihovog gadnog ulja, stavis  u dublji sud dodas malo mulja i ugnjavis.jedan veci kiseli krastavac iseckas na kockice i dodas  u masu.cen -dva bluka propasiras na trenici  i dodas i  to + malo zacina po zelji (biber,origano..) sve dobro promesas i pravis cuftice. Super je uz svu morsku ribu, narocito skusu koju ja nisam imao danas pa sam pekao skarpinu

Link to comment

haralampije, a kako kolač?

 

(samo da prijavim da uredno radim domaći: pravila sam kobaje s pivom, kijevsku piletinu, i... sad sam zaboravila šta.

i maheemov džem od paprika, da.

tu sam već bila malo pod stresom, sve vreme sam morala da bdim nad njim.

pošto me je maheem naplašio mikserom, na kraju sam samo viljuškom izgnjavila sve, pa je bilo malo chunky. svidelo mi se!)

 

Link to comment

e, da, cmrlj, pravila sam i tvoj quickie s bundevom! ok, malo sam varala, mrzelo me da šećerim semenke pa sam stavila samo klot, ali sam zato zrnevlje nara (koji me isto mrzelo da čistim) zamenila mojim uskladištenim sosom od nara. i nisam imala lemon curd, ali je svejedno bilo odlično. toliko da me nije mrzelo da ustanem u 2 ujutru da pravim još jednu turu.

 

i ova indija izgleda veoma privlačno, molim za recept :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...