Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

11 hours ago, rezwalker said:

 

I kod mene... 

 

rCoyuuw.jpg

 

Krem na bazi bundeve, pavlake i začina; kora od putera, đumbira i špekulasa; šlag + keks...

 

 

 

ti treba nau iting da upisujes u restorane sirom sveta koje treba posetiti, uopste nisi iz kucne lige. ne volim kolace od bundeve, al u ovaj bih zaronila kasikom :)

 

Link to comment
Марони, марони...некад се продавали на улици у фишецима.
ja mislila aj shto mu izgorele pogachice, al shto kachi :rolf:

mali mi je ovaj ekran :dry:

sent from bubamoto

Link to comment
16 hours ago, rezwalker said:

 

I kod mene... 

 

rCoyuuw.jpg

 

Krem na bazi bundeve, pavlake i začina; kora od putera, đumbira i špekulasa; šlag + keks...

 

 

 

ovo mi je sledeće na spisku - svake godine u novembru napravim par varijacija...  ali mi se nikad nije desilo da ne pukne i bude ovako lepo ravna kao kod tebe, stavljala water bath ili ne.  odaj mi tajnu :)

Link to comment
4 hours ago, darling said:

 

ti treba nau iting da upisujes u restorane sirom sveta koje treba posetiti, uopste nisi iz kucne lige. ne volim kolace od bundeve, al u ovaj bih zaronila kasikom :)

 

 

Што, бре? :) Па, све је ово homemade и уопште није тешко. 

 

Ако се има бундевин пире, онда се ова америчка пита баш лагно и брзо прави. 

 

Ја га с јесени готово увек имам на лагеру. Испечем и блендирам неколико кила бундеве, па све у теглу. Од бундевиног пиреа свашта може да се прави: мус, крем, пудинг, џем, разне пите, curry и, наравно, pumpkin spice latte. :)

 

Због pumpkin spice lattea сам и почео да правим пире. Онда сам гледао шта могу да правим од вишка пиреа и тако даље.

 

Иначе, до недавно ни сам нисам био претерани љубитељ бундеве.

Link to comment
42 minutes ago, decak Kejt said:

 

ovo mi je sledeće na spisku - svake godine u novembru napravim par varijacija...  ali mi se nikad nije desilo da ne pukne i bude ovako lepo ravna kao kod tebe, stavljala water bath ili ne.  odaj mi tajnu :)

 

Прво направи пире. Кило бундеве на коцке, па у рерну 45-50 минута на 200С. После рерне се бундева мало прохлади, а онда блендира. 

 

У дубљој посуди на средњој ватри растопиш 250г шећера (може бели, може браон, може пола-пола) и 125г путера, затим додаш сав пире, 250мл слатке павлаке  и зачине. Добро промешаш како би се сви састојци сјединили, склониш са ватре и пустиш да се охлади. Пошто се смеса расхлади, додаш два умућена јаја, промешаш и то је то - може у рерну...

Edited by rezwalker
Link to comment
2 minutes ago, rezwalker said:

 

Прво направи пире. Кило бундеве на коцке, па у рерну 45-50 минута на 200С. После рерне се бундева мало прохлади, па у блендер. 

 

У дубљој посуди растопиш 250г шећера (може бели, може браон, може пола-пола) и 125г путера, затим додаш сав пире, 250мл слатке павлаке  и зачине. Добро промешаш како би се сви састојци сјединили, склониш са ватре и пустиш да се охлади. Пошто се смеса расхлади, додаш два умућена јаја, промешаш и то је то - може у рерну...

 

hvala, taj deo (manje-više) znam, ne ide mi ovaj surface non cracking deo :/

 

 

 

Link to comment
28 minutes ago, decak Kejt said:

 

hvala, taj deo (manje-više) znam, ne ide mi ovaj surface non cracking deo :/

 

 

 

 

Покушај да направиш смесу по овом рецепту, убаци у рерну загрејану на 180 степени, 50-ак минута и то би требало да буде то. Ништа water bath, ништа прекривање фолијом... Када смеса почне да бубри значи да је пита при крају. Тада почни да је провераваш, бушећи површину крема чачкалицом или ножем. Ако су врх чачкалице/ножа суви и чисти када се изваде, пита је готова.

Edited by rezwalker
Link to comment
6 minutes ago, rezwalker said:

 

Покушај да направиш смесу по овом рецепту, убаци у рерну загрејану на 180 степени, 50-ак минута и то би требало да буде то. Ништа water bath, ништа прекривање фолијом... Када смеса почне да бубри значи да је пита при крају. Тада почни да је провераваш, бушећи површину крема чачкалицом или ножем. Ако су врх чачкалице/ножа суви и чисти када се изваде, пита је готова.

 

chris farley hello GIF

Link to comment
2 hours ago, rezwalker said:

...250мл слатке павлаке...

 

Грешка. 500мл слатке павлаке на кило пиреа. Ова количина је за две-три пите, у зависности од вечилине калупа...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...