Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

2 hours ago, nisam ja said:

Daj recept priti pliz. 

Jednostavno skroz.

Jedan luk prodinstati na malo maslinovog ulja. Dodati seckanu šargarepu a ja dodam i peršun i celer ( u količini jedne šargarepe) jer su oni gorki pa to paše uz slatko. Onda iseckanu  tikvu (Hokaido sa sve korom - količina recimo kao 5 šargarepa) i malo belog luka, sve to malo okrenem na mulju i onda dodam vodu. Kad se skuha, izblendam sve, dodam malo maslaca i vode po želji, soli i to je to.

Naravno, list peršuna. Pavlaku ne dodajem iako je propisana u mnogim receptima.

Na stolu dodam bundevino ulje, malo čilija i soka od limuna.

Edited by dùda
Link to comment
On 5.10.2019. at 12:19, ordi said:

kad buja okači sliku, dobijem iznenadni nagon za dezinfekcijom kuće :lolol:

 

Sad videh ovo dok tražim neku fotku okačenu valjda ovde.

 

Slažem se, i ja mislim da mi povremeno treba dezinfekcija sobe, naročito te natkasne izmedju fotelje i kreveta (fenomenalno je funkcionalna i lepa - takve su stvari koje ja napravim :nobles: ) ali nije lako održavati stvari urednim, pogotovo ako ti se tresu ruke, ne slušaju prsti a ponekad ne možeš ni da ustaneš lako. 

 

Ali, gajim nešto malo nade: prvog imam zakazano kod fizioterapeuta pa ću opet krenuti na vežbe, prošli put su mi prilično pomogle a sada pride konkretnije znam za koje delove tela mi vežbe trebaju. 

 

A kad sredim sobu i natkasnu, slikaću je samo za tebe.  :) 

Link to comment
On 5.10.2019. at 12:15, bad music for bad people said:

kou vutru trošiš? može i na pm :)

 

 

Neam pojma, neku običnu koju drugar kupi za sebe pa se i ja učipim. Ja mu dam 1000 dinara a ako sam ga i pitao kakva je i koliko dobijem za te silne novce, zaboravio sam odgovore. Sorry.

Link to comment

koje pecurke?

 

ja sam u nedelju prvi put jela rujnice (lactarius deliciosus) i odlicne su,pomalo neobicne ali zanimljive i dobre

a opet plode jablanovace u sumici i skroz sam u iskusenju da odem da ih naberem ali precesto jedemo gljive ovih dana pa sam zamoljena da pauziram :laugh:

 

Link to comment

Brzinski kari sa piletinom preko kuskusa.

 

spacer.png

 

File na kockice (so + mleveni kumin) propržio tek da porumeni, pa odvadio iz tiganja. Stišao vatru, pa u tiganj najpre ubacio sitno seckani crveni luk, đumbir i ljutu papriku, a zatim kolutove crvene paprike, kocke bundeve i tikvice i šareni paradajz presečen na pola, naseckao korijander, posolio i kratko pržio. Onda sam vratio meso i sve zalio kokosovim mlekom u koje sam umešao jednu kašiku kari paste i još malo kuvao da se sjedini.

Link to comment

uf suncanice su pre jedno dve nedelje bile u potpunoj dominaciji,znaci nije moglo da se izadje iz sume bez pune korpe suncanica... mada sam ih i ja propustila na Fruskoj...sada su vec suve,mozda ima ponegde da se nadje ali retko..

 

a za rujnice sam otkrila staniste samo takvo :tongue:..moram opet otici ovih dana..

 

 

Link to comment

Nije baš now eating jer od nespavanja više ne znam jel bilo danas ili pre tri dana ili sam prosto opet putovao u budućnost ali, nabavio sam onaj hvaljeni ajvar. Dobar je i jeftin. Odlična kombinacija. 

 

SH1F3ES.png

 

i uz najjeftiniji feta sir napravio običnu pitu. Kore i ulje. Obična varijanta.

 

I pita bila odlična, izeli je za sekund.

Sad mi pala na pamet jer planiram sutra da ponovim za drugara, odnosno, da testiram da li je recept ponovljiv.

A onda ću da nastavim sa eksperimentisanjem jer valjda u frizu još imam malo kordunaške slanine i nekih kobasica. 

Imam i fotku na telefonetu, zato sam se i setio. Odlična pita, preporučujem.

 

0HEYCc9.jpg

Link to comment

Malo sam slagao. Pitu nisam napravio ja nego keva po mojim uputstvima jer čim sam pokušao da odvojim koru odmah sam je pocepao. Jebeni prsti. 

Ali sve ostalo je standardno. I pita je odlična.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...