Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

4 minutes ago, askeladden said:

Molio bih recept ako nije tesko?

može, bre :)

na malo maslinovog ulja prodinstao jedan ljubičasti luk i jednu oveću crvenu papriku. kad je omekšalo, dodao i 4 čena belog luka, sitno naseckanog. pošto me po ovoj vrućini mrzelo da se akam sa svežim paradajzom (a i inače sam pobornik škole koja tvrdi da je onaj iz konzerve najčešće bolji od svežeg), rknuo dve konzerve i jedan tetrapak pasata, posolio, pobiberio i dodao malo izmrvljenih suvih čili papričica. u originalni recept ide i pirinač, meni se to nije dopalo kao ideja pa sam stavio grčki kritharaki, malu količinu. takođe bi trebalo i kokosovo mleko, ali ga ne ljubim baš, pa sam se rešio na pavlaku za kuvanje, ali na samom kraju. kad je kritharaki bio skoro kuvan, dodao gambore, oko 300 grama, pa pošto sam hteo još gušću strukturu, dodao i tri male konzervice fileta skuše. ostavio par minuta koliko da se gambori skuvaju, skinuo s vatre, umešao pavlaku i vezu peršuna. probao, trebalo je onda i malo soka od limuna, odustao od toga i rešio da poslužim s četvrtinama limuna, pa ko voli...
voditi računa da treba uz ovo i dosta hleba krckave korice, čime bi se inače omazali tanjiri :s_w:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...