Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Verovatno nema niceg ruznijeg na oko od bele kobasice (dzigernjace, majuske), ali ni ukusnijeg. Meni maltene suze idu sto nemamo vise. Do sledeceg velikog svinjokolja na zimu :cry:

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
Ukusna zabava al čak i moj bakrom optočeni želudac ima koef. 1.3 da će da pati nakon uživanja. 
Zbog čega? Šta (ti) je tesko u njoj?
Link to comment
47 minutes ago, Host said:

Nego, podsetio me Barsa ovim phoom. Uskoro pravim zur i treba da skuvam za krdo, pa sam mislio da napravim banh mi sa cepkanim govedjim repovima. 

 

Jesu li repovi u redovnom repertoaru beogradskih mesara ili moram da narucujem unapred? 

merkator četvrtak, petak i subota

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Host said:

^phocking beautiful

 

Kod mene rizoto od liganja level brukica. Nasao pakovanje ogavnih smrznutih, srecom ciscenih, liganja u frizu. Isekao na krupnije komade, osusio, proprzio kratko na mulju i izvadio na stranu. Dalje sve kao klasican rizot, s ti sto sam polivao vodom u koju sam razmutio cetvrt kocke od povrca, malo safrana i casu bujona od gambora (*). Ispalo vrhunski, cak se ni lignje nisu mnogo bunile. 

 

(*) - bujon od glava i oklopa gambora. Pre par nedelja kupio pakovanje smrznutih celih gambora za gambas al ajillo. Otkinuo glave, ogulio kozu i zajedno proprzio na dosta mulja sa par ovlas zdrobljenih cenova bluka. Procedio mulje i ostavio za przenje gambora, a glave i oklop ubacio u serpu sa glavicom krupnije secenog, blago prodinstanog cluka, dodao 2-3l vode, stapin celera, sargarepu, lovorov list-persun-majcinu (za cmrlj: bouquet garni). Nakon sat vremena krckanja procedio bujon, sacekao da se ohladi i sipao u plasticne case.  Dosta je intenzivan ukus, jedna casa bujona je dovoljna za rizoto za troje/cetvoro.

 

Bujon moze da se napravi i od fabricki obezglavljenih gambora. Sve isto, oklopi na mulju i bluku, cedenje, pa u nesto manje vode. 

Bujon od glava gambora je super a ja kad pravim izbegavam kompikacije koje si ti primenio - ne stavljam to silno povrce, dovoljno je samo so i biber plus par kolutova limuna 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...