Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

ja se navukla na prolece pa vec treci dan doruckujem salatu-zelena,matovilac,avokado,kuvano jaje,masline,limun,so,mulje i posuto pecenim semenkama suncokret/susam 
Ja bih dodala i krutone, ne znam da li su po propisu te salate, al me vuce [emoji15]
Link to comment
11 hours ago, Ras said:

Može li neko da objasni zbog čega bi led bio bolji od vode?

pretpostavljam da kod humusa dok masina samelje led, skriljci leda melju humus, pa sve bude kremastije.  

 

2 hours ago, Ras said:

Ukoliko je prilikom mlevenja masa pregusta prirodno je dodati malo vode, pogotovo ako je blender (poput mog) male snage.

Ne znam da li je cmrlj ledom rešavala tu vrstu problema? 

nije, cmrlj je tu vrstu problema resila prelaskom na bezmesni rezim ishrane:)

Link to comment
4 hours ago, Ras said:

@cmrlj

masa, a ne meso, pričali smo o humusu

 

oprosti, iznad se pisalo o mesu pa sam mislila da je ovo bio nastavak, moja greska. nisam dodavala led da masina bolje samelje (nego sto sam videla neke arapkinje da to ture u humus), jeste, dodajem tecnost da humus bude redji, ranije sam stavljala red vode, red maslinovog ulja, sad nista od toga, samo led i to ne malo leda i bolji mi je, laksi, a i tekstura je bolja, gladak je kao nijedan pre. 

 

1 hour ago, precog said:

agresivna borkinja - veganka 

:(

fascinantno je na sta se ljudima koji ne jedu mesu ucitava agresija. kakva projekcija. 

Link to comment
7 hours ago, Jumanji said:

Ja bih dodala i krutone, ne znam da li su po propisu te salate, al me vuce emoji15.png

 

 

ja ne jedem hleb ali salata je ionako u fazonu da ubacis sta god ti se svidja...pre neki dan sam je rucala sa tunom,a juce klot samo avokado,jutros ubacila kuvano jaje..mislim kombinacije su bezbrojne ili nisu u zavisnosti sta imas u kuci..

Link to comment
24 minutes ago, cmrlj said:

 

(....)

 tekstura je bolja, gladak je kao nijedan pre. 

 

 

 

Jednom prilikom keva ispeče svinjski vrat (mislim da tada nisam živeo s matorcima)  a ona to dobro radi. I dobije pohvale od svih učesnika obžederavanja a od mene dobije kritiku: previše je mekan, kao puding. Želim da osetim vlakna mesa pod zubima, da osetim da nešto grizem. Tekstura i slično, to su bitni elementi estetskog uživanja u jedenju.

 

24 minutes ago, cmrlj said:

 

.......

fascinantno je na sta se ljudima koji ne jedu mesu ucitava agresija. kakva projekcija. 

 

 

Istina.

 

Imam dobru drugaricu koja je vegeterijanka više od pola svog života a sada ima četrdeset. I ona je  kul. ali, živeo sam sa novopečenom vegeterijankom i ona je bila puna ispraznih fraza. E, takve su glasne i izazivaju taj nezasluženi  odijum nas  ostalih.

 

Ja na hranu gledam uglavnom estetski. Smatram da bi bilo super kad bih se jednom dnevno hranio intravenozno (pola sata posla) a kuvao samo kad mi se baš hoće, zbog uživanja u činu kuvanja.

 

Jbg, bedak je što moramo jesti skoro svakog dana. Previše vremena to oduzima.

Link to comment

 

 

 

 

 

ja ne jedem hleb ali salata je ionako u fazonu da ubacis sta god ti se svidja...pre neki dan sam je rucala sa tunom,a juce klot samo avokado,jutros ubacila kuvano jaje..mislim kombinacije su bezbrojne ili nisu u zavisnosti sta imas u kuci..

 

Mmm da..

Ja nesto nisam neki ljubitelj hleba pogotovu ne kupovnog i ne volim ga, ne jedem, ali neki domaci mirisni na to sam vec slaba... no bruskete i krutone ne izbegavam nikad

 

Imam i ja neku slicnu verziju te tzv. Prolecne i otprilike sta imas u frizideru

 

cf07c9eb842d601963f6cef6af9644c1.jpg&key=e75799664c99774a7b806e41ef914e56a34190c2a0715befe1c6b1f1e564d807

 

Na ovoj fotki: rukola, neka zelena, matilovac, kuvana jaja, tostirani orasi, neko suvo meso (ovde je prsuta ili bilo sta po volji, a i ne mora nista mesnato), koziji sir, krutoni...dresing: samo limun, maslinovo, truncica bibera i soli...a sto kazes varijanti onoliko.

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, cmrlj said:

 

fascinantno je na sta se ljudima koji ne jedu mesu ucitava agresija. kakva projekcija. 

 

mene plase ljudi koji ne jedu meso, zene malo manje. a fakat je da ti se jede meso, inace ne bi citala mesa umesto masa.

:nobles:

Link to comment
13 minutes ago, precog said:

mene plase ljudi koji ne jedu meso, zene malo manje. a fakat je da ti se jede meso, inace ne bi citala mesa umesto masa.

:nobles:

 

mansplaining sta sam citala i sta mi se jede.

meni se gade osobe kojima zene nisu ljudi. da, i feministkinja sam. 

 

Link to comment
24 minutes ago, cmrlj said:

 

(.....)

feministkinja sam. 

 

 

Who fuckin cares?

 

Ignoriši sablažnjive jajare i svrati kod mene da mi spremiš klopu. Radiš to bolje nego ja.

Link to comment
4 hours ago, nisam ja said:

Pasulj ubica. 16 jezika govori. Završava faks pre šešelja, jebe, ne vadi. 

IMG-20190306-150008.jpg

 

1 hour ago, Ras said:

Zapamtio foru sa ledom, probacu nekad.

 

ne: Klot pasulj i ovlas zacinjenu svezu papriku. Kuvao sinoc, jedva se suzdrzao da ne doruckujem.

Svakoga dana u svakom pogledu sve vise i vise volim pasulj. Idem zeni napisati da mi spremi pasulj za povratak

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...