Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

sta je lazna feta? neki elemirski stariji sir (mada ti nasi banatski nikad nemaju smek starih sireva, kao sto je feta)

ja uzimam onaj indjijski koziji kalispera, taj lici na fetu i kod nas u kuci je on lazna (ali i bolja, na zalost i skuplja) feta

Link to comment

ja se ostrila mesecima, a onda ih danima zatrpane cekala, jer sam ih pravila po ovom receptu. lepo je, mada nista spektakularno, umuljas rikotu u griz i posle tri dana dobijes ukus rikote. ipak, zgodno za impresionirati goste za predjelo, po par komada, ne moze to da se kuva za vojsku. sebi ne verujem da cu opet praviti. nije mi zao sto jesam, nego ima jos neskuvanih jela pa da ne gubim vreme na ovo sto sam savladala;)

Link to comment

Ma da, to je ta tehnika, al' meni to super, pripremu uradiš tri dana ranije, i onda samo šerpa/tiganj/tanjir.

Jebeno je samo što kuvar zadnji jede (ili jede u toku kuvanja  :happy:), a najbolje su kad ti samo stižu u tanjir, a ti ih mljac!

Bonus je čips od žalfije koji ovde dođe usput :)

 

Pravio sam i od kilo rikote, pa pola danas, pola sutra. Druga tura bude zanemarljivo tvrđa, ako se uopšte i primeti...

 

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

meni zalfija nikad nije stigla do krckavog stanja, ja to mnogo ranije sklonim sa vatre. zamrzla preostale njude, ne znam kako ce se ponasati jednog dana kad ih budem kuvala, videcemo. cenim da mogu i smrznute da ih turim u vrelu vodu, samo ce malo duze da traje.

in other news, ne znam sta sam danas kuvala, bile sarene paprike 20 dinara jeftinije u maksiju pa se pocastila, i tako, krenula da kuvam jedno, zavrsila s drugim. nije lose, ionako je mnogo vaznije da lepo izgleda;)

156u9va.jpg

 

Link to comment
2 hours ago, cmrlj said:

zamrzla preostale njude, ne znam kako ce se ponasati jednog dana kad ih budem kuvala,

 

 

 

Vrištaće?

 

 

Lepo izgledaju tvoje paprike! Šta je podloga, crveni pirinač?

Link to comment

jedan dan sareno. da ne nagadjamo sta ima deo po deo, evo recept ofrlje, kako bih ga radila da sam sve vreme zelela da dobijem sta sam dobila. proprze se paprike i sargarepe i beli luk, da sam imala mladi ili crveni, i to bih, urenda se djumbir, nacedi limuna ili lajm, moze malo soja sosa, pirinac bilo koji, mogu i nudle, indijski orah ili kikiriki. i puno krupno mlevenog crnog bibera. nekad turim i jaje. jednostavno zvonko jelo. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...