Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

3 hours ago, beta kentauri said:

 

:blink:

vegemite/marmite je ukus na koji treba da se navikneš da bi ga voleo.

acquired taste

ja ga volim ali znam dosta ozija koji ga iz dna duše mrze.

Tako kazu. Ja probao na kasicicu i zgrozio se. Imao u planu da probam na tostu al se nisam naterao da ponovo prodjem kroz taj horor. Mislim da bih pre pojeo grumen uglja

3 hours ago, nisam ja said:

nikad probao. jel to ima negde kod nas da se pazari? 

 

Tesko. Meni doneli iz UK. Koliko znam jede se u Engleskoj, Australiji i na NZ. Nista nisi propustio, sisanje auspuha od GSB autobusa je verovatno ukusnije (da izvinu fanovi)

 

 

Edited by katamaran
Link to comment
1 minute ago, katamaran said:

Tako kazu. Ja probao na kasicicu i zgrozio se. Imao u planu da probam na tostu al se nisam naterao da ponovo prodjem kroz taj horor. Mislim da bih pre pojeo grumen uglja

 

 

pa tako sam ja sa onom ljutinom. probao prvo klot i kao koji će ovo nekom. kad zamešaš u nešto postaje potuno druga priča. evo navukao sam se. 

 

a ovo za ugalj. zvuči kao nešto na šta bih mogao da se naviknem. :cool:

 

 

Link to comment
6 minutes ago, nisam ja said:

 

 

pa tako sam ja sa onom ljutinom. probao prvo klot i kao koji će ovo nekom. kad zamešaš u nešto postaje potuno druga priča. evo navukao sam se. 

 

a ovo za ugalj. zvuči kao nešto na šta bih mogao da se naviknem. :cool:

 

 

Moram jos jedan i necu vise :)

 

Spoiler

 

Ne znam sta bi moglo da pomogne ovome da bude jestivo. Mada stvarno kazu da ga ili obozavas ili prezires.

 

edit: Koliko se secam ovo je neki ostatak kod porizvodnje piva. I onda se neko dosetio da kaze da je steta da se baci...

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1207774/Love-hate--just-dont-dare-spread-Marmites-dark-secret.html

Edited by katamaran
Link to comment

Tako sam i ja bio, zaintrigirala me prica. Kad sam probao zazalio sam sto sam ga porucio :)

 

edit: kad vec pricamo o porucenoj hrani iz tudjine. Uzeo 10 remulada iz Dojcland i tovim se sa njima. Jos jee ovo verovatno neka socko(oko evra 500ml) iz Lidla, sledeci put trazim neki fenseraj. Nije beg cicija

Edited by katamaran
Link to comment

@katamaran za početak vegemite se ne jede iz kašičice jer je prejak i preslan. posebno ne ako ga prvi put probaš. treba da ga namažeš na prepečen leba i to tanko. tek tada možeš da proceniš ukus. 

mislim da je jednom banatski objašnjavao ukus vegemita i da je rekao da ima ukus najsličniji moči od prasećeg pečenja. tako ga opisuje i moja majka. 

ja uvek u frižideru držim teglu za prvu pomoć kad sam gladna. 

Link to comment
2 hours ago, nisam ja said:

i dalje sam nahajpovan :D

 

ostani, marmajt je odlican. kad neko krene na tu stranu, nek ti donese teglicu. prerpecen tost, maslac i marmajt. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...