Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

14 hours ago, rezwalker said:

Kung Pao sos pravim mešanjem vode, gustina, tamnog soja sosa, pirinčanog sirćeta, meda i hoisin sosa.

 

Za to vreme u manjoj posudi zagrejem malo ulja u kom se pržila piletina. Propržim sečuanski biber i čili, a potom dodajem beli luk i đumbir, pola minuta mešam i prelivam preko piletine.

 

Na kraju dodajem prženi kikiriki, mladi luk i malo čili ulja i ulja od susama.

 

Može li se nešto koristiti kao zamena za pirinčano sirće i sečuanski biber ?

 

Koliko ulja od susama staviš, otprilike? 

Link to comment
36 minutes ago, JakeBlues said:

 

Može li se nešto koristiti kao zamena za pirinčano sirće i sečuanski biber ?

 

Koliko ulja od susama staviš, otprilike? 

Moze pirincano vino ili vrlo malo obicnog alkoholnog sirceta a biber moze recimo onaj Kotanji sareni

Link to comment
12 hours ago, nisam ja said:

fenomenalno izgleda. 

 

Hvala. I meni se sviđa kako je vizuelno ispalo. Prvi put sam u Kung Pao sos dodao hoisin, odatle ovakva boja. Od tradicionalnog recepta sam diveregirao i dodavanjem vode i gustina jer volim da ima bar malo sosa. Generalno, Kung Pao piletina na oko deluje suvo, kao i još neka sečuanska stir-fry jela. Zato je važno odraditi priču sa marinadom kako treba.

Link to comment
12 hours ago, Frank Pembleton said:

De si bre rezwalker!
Jesi li štucao?
Baš smo te spominjali skoro....



...shiit has hit the fan....

 

Tu sam, kibicujem... :)

Link to comment
59 minutes ago, Haralampije said:

Moze pirincano vino ili vrlo malo obicnog alkoholnog sirceta a biber moze recimo onaj Kotanji sareni

 

A može li jabukovo sirće? Ono je blaže od običnog alkoholnog. 

 

Za sečuanski biber sam našao na netu da može da se aproksimira mešavinom semena koriandera (ima ga po našim "zdravim radnjama") i crnog bibera, ali svašta piše na tom Internetu, bolje je pitati. :)

 

 

Link to comment
1 hour ago, JakeBlues said:

 

Može li se nešto koristiti kao zamena za pirinčano sirće i sečuanski biber ?

 

Koliko ulja od susama staviš, otprilike? 

 

Ako nemam pirinčano dodam vinsko, kiselo je pa je kiselo.

 

Za sečuanski biber zapravo nema prave zamene. Prvo, ne spada u porodicu bibera, a drugo, što je važnije, daje izraženo fragrantan i citrusni ukus, i stvara senzaciju trnjenja u ustima. Čitava sečuanska kuhinja počiva na MA LA principu. MA označava sečuanski biber, dok se LA odnosi na crvene suve čili papričice. U većini jela se ova dva sastojka uporedo koriste, a upravo se zbog trnjenja u ustima koje izaziva sečuanski biber lakše podnosi ljutina i bolje oseća sam ukus čilija.

Edited by rezwalker
Link to comment
4 minutes ago, banatjanin said:

čini mi se da ima sečuanskog bibera u onoj radnjici sa začinima u Čumiću

 

Tako je. Tamo imaju odličan izbor bibera. Imaju i timut biber koji je rođak sečuanskog, ali bez trnjenja, sa nešto drugačijom aromom koja me je podsetila na earl gray čaj, odnosno bergamot naranču. Super se u podvarku slaže sa kiselim kupusom. 

Link to comment
23 hours ago, rezwalker said:

 

Kung Pao piletina...

hvala za tip sa sodom!

 

koji hoisin sos koristiš?

kikkoman mi je baš ukusan, ali ga kod nas još nisam videla

onaj iz kineskog marketa me podseća na tečni asfalt a otprilike takav ukus i zamišljam da tečni asfalt ima

 

Link to comment
34 minutes ago, beyoncé said:

hvala za tip sa sodom!

 

koji hoisin sos koristiš?

kikkoman mi je baš ukusan, ali ga kod nas još nisam videla

onaj iz kineskog marketa me podseća na tečni asfalt a otprilike takav ukus i zamišljam da tečni asfalt ima

 

 

hoisin%20sauce_zpsoaru6pjp.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...