Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

neku ribu, zaboravih kako se zove, integralni pirinac i humus, po banatjaninovom receptu, s tim sto sam morao sam da pravim i tahini. kazu talijancici da u zivotu nisu jeli bolji humus :)

Link to comment

zamesila tortilje, ispale bas profi + malo sveze slanine, iseckala jako sitno i preprzila hrskavo, izvadila pa u tu mast + mali grumen putera iseckala jedan luk crni i par cena belog, pola crvene, pola zelene babure, pola ljute paprike, i polovinu male zelene tikvice /sa korom/, jedna paradajz i malo soli i bibera i pustila da sokovi ispare, vrnula slaninu  ...pa filovala tortilje filom + malo salate + malo majoneza + malo rendanog sira ... eno gosti se dave, sve curi okolo al zadovoljni :) 

Link to comment

pileća krilca ubačena u rernu na 40ak minuta.

 

zatim uvaljana u mešavinu: tomatino, sitno seckani đumbir, harisa sos, vuster sos, vegemite (nestalo soja sosa - improvizacija), med, sveže seckani origano.  

 

valjala se krilca tako u rerni još 15ak minuta. 

 

i valjala su. 

Link to comment

čapati pitice, falafel, humus (sve napravio from scratch!), piletina marinirana harisom i kiselim mlekom, marinirani crveni luk, zaječarsko :)

Edited by Грешни Василије
Link to comment

3004rh1.jpg

 

ananas bio danas na ponudi u maksiju, kora je zuti kolac s visnjama i jogurtom al sa kokosom, natopljena kuantroom, belo je slatko vrhnje. odlican sam kolac sklepala :)

Edited by darling
Link to comment

 

Riknuo sajt sa kog je originalno recept al je srecom neko reuploadovao. Kapar izgleda moze sto godina da stoji u frizu da se ne pokvari al sam se ja iskusno zeznuo pa puko preko 300 kinti za novu teglicu. Sad kad znam za jadac potrajace mi deset godina jer ih samo u ovome trosim :)

Link to comment

 

 

Sta je levo i desno na slici?

Rolovana pileca prsa sa dimljenom sremskom slaninom,secerac,kuvani pa bacen  na gril,pecena babura sa belim lukom i belim vinskim sircetom.

I na kraju,patlidzan,mrkva i tikvice marinirane sa uljem,medom,tucanom parikom i belim vinskim sircetom pa bacene na gril.

Edited by sandine
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...