Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

šteta je pržiti na devičanskom mulju, ljudi

šteta je

greh je

 

na običnom, zašto da ne (Španci samo na njemu i prže)

 

ja najviše volim suncokretovo, pa mast,  za neke stvari definitivno je bolje maslinovo, a tek za ponekad ponešto puter

 

sa maslom i ostalim zezalicama se ne bih akala (nemam potrebu a ne vidim ni da bih nešto postigla u životu)

Link to comment

Naravno, ali postoji i jeftino mulje. Mada moram da priznam da pre nekog vremena nisam uspeo da primetim razliku izmedju onog najjeftinijeg i tih nekih prvih boljih (od 10e za litar pa navise). Neki lokalni Italijan je prosle godine nabavio bure pa prodavao satro bio mulje iz Italije za recimo 12e i to je bilo malo drugacije. Ovo iz supermarketa, jok. U iskusenju sam da prosto za sve kupujem bocu od .75l (3-4e). Ili da se obogatim :D.

Link to comment

isto :D

 

btw pa rekoh na običnom prži brate sestro koliko hoćeš, ne vidim problem :)

 

 

 

inače mislim da sam i rekla jednom kako nema više starog hrvatskog maslinovog ulja koje mirišeeeeeeeeeeeee (a koje su svojevremeno stalno prodavale babe po Hvaru)

Link to comment

ima, ima, samo treba traziti. ja cesto nadjem ovde ulje bas od seljaka iz umbrije, isto koje moja tasta tamo kupuje. i nije ni nesto da ubija cenom, 8€ litar. ima i odlicnog kiparskog, ali to je vec oko 12€.

 

edit: dobro, sve je to senka onog sto se napravi od one dve masline sto nam rastu u dvoristu, al to bude 5-6 litara :cry:

Edited by aram
Link to comment

ineteresantno (praštajte braćo i sestre što ću da vam zabodem nož u sentiment)

ali sva ta staaaara ulja, dooomaćććaaa, kao nekad, ja da ti pokažem / doneli smo od seljaka iz Omiša - Tasosa - Donjeg Štoja/ koja sam probao  su bila opako oksidirana.

kao i sva domaća ulja po Dalmaciji, Crnoj Gori i Grčkoj.

znam da taj miris vraća u detinjstvo, ali to je jednostavno loše.

 

jbg, čak i više nego kod vina: bez tehnologije - i to sterilne i inertne - nema dobrog maslinovog ulja.

Edited by banatjanin
Link to comment

e pa ja da ti kazem sad... :lolol:

 

uglavnom se sve slazem, al ne dam na ovo moje umbrijsko! ne radi to naravno moja tasta sama, ona ni glavicu luka nume da isecka, ali ima srecu da ima komsiju cara koji zna sve ljude u kraju, a on je sam dobar ko leba. tako da on to obere, odnese gde zna da umeju i donese gotovo mulje. vrhunsko bude za salate i da se pojede sa hlebom i sveze mlevenom solju, za kuvanje ga nikad i nismo probali, zao nam bilo :)

Link to comment

:-)

 

ne sumnjam, Umbria je puna zadruga gde to može da se odradi, oni i najveći deo Orvieta proizvode tako, udruženi u zadruge, sa opremom koja služi svima

 

...ali znaš o kojim uljima sam pisao.

Edited by banatjanin
Link to comment

ma znam, zato i rekoh da se uglavnom sve slazem. crnogorska seljacka sam zadnji put koristio na moru kad sam imao devet godina, kao zastitu od sunca :D

 

edit: Orvieto mi je na dvaes minuta vozom :)

aaaaa, jebem ti nemacku, ocu u italiju, AAAAAAAAA

Edited by aram
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...