Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

a shto kuvash na taj dji, osim shto volish? shta je ideja?

pa ideja je da je mnogo zdravije pržiti na tome nego na bilo kakvom biljnom ulju

stabilnost i čistoća je u pitanju

 

ed.

 

klik

 

 

 

Gi dobro podnosi vsoke temperature što mu daje prednost u odnosu na puter (koji može da počne da dimi zbog mlečnih proteina) i mnoga drugim uljima (posebno maslinovom, koje postaje kancerogeno kad se pregreje). Tačka dimljenja gija koja je između 162oC i 190oC čini ga pogodnim za kuvanje, prženje i dinstanje. Šta više, nutritivni kvaliteti gija ostaju nepromenjeni čak i kad se ugreje, tako da je to svakako jedna od najpogodnijih masnoća za korišćenje prilikom termičke obrade hrane.  
Edited by dùda
Link to comment

probaj, super je

 

ja isto volim mast ali malo mi tu mač za povrće

napravi ga nekako teškim, a gi taman po meri

 

ed.

ima po bg pijacama, po onim kioscima, da se nađe puter na meru, značajno jeftiniji

nešto oko 750 din kg ako se ne varam

Edited by dùda
Link to comment

zar se to ne zove maslo?

pa da, zapravo je to maslo, 

 

nego, koristilo se kod nas nekada davno, u međuvremenu se negde izgubilo sa radara, a sa probojem na zapad hare krišne, pačulija i vedske kuhinje, stigao i ghee kao fensija pojava  :D

ali i to je zapravo bilo poodavno, nego se sada ponovo aktuelizuje ta priča zbog skidanja anateme sa životinjskih i uopšte zasićenih masnoća

Edited by dùda
Link to comment

Danas sam počeo šetnju od dosadnog planetarijuma, preko japanskog vrta i Plaza Alemanje i avenide Libertador. Izlazim prvo na La Recoletu, Centro Cultural. Izgladneo sa svojim saputnicima ulazim u Hardrock Cafe da probam njihov burger, ali tuki, nisu počeli sa radom.

Odma tu je i Starbaks, Buenos Aires Design, uzimam jednu moku i jedan roll con canello, 24i 12 pezosa

 

e206ebba4393b90e705e3b69506db1e0.jpg

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

u mostaru je maslo ghee. znam jer je moja majka citav zivot to donosila iz mostara i kuvala na njemu. i jos uvek to radi. navika. imas i biljno i pravo - kako kazu u tim krajevima. biljno je proizvodila zvijezda u plasticnim kacicama a pravo se kupovalo na pijaci. kad sam bio klinac ponekad se moglo naci u samousluzi u beogradjanci ali ne redovno. moja majka je koristila pravo maslo iako je bilo skuplje al kad fali, znala je otici u beogradjanku i kupiti biljnog. masla u tim krajevima ima i sad, samo moji tvrde da se tu dosta muti tako da treba imati dobrog snabdevaca koji pravi domace. ja sam s tim odrastao pa sam bio sav srecan kad sam emigrirao i provalio da se maslo prodaje u svim arapskim i indijskim radnjama. nastavio da ga koristim bas kao sto sam navikao. super.

Link to comment

Vidjam vec neko vreme, iskoci tu i tamo kao nesto vrlo dobro. Iznenadio sam se da se to prodaje u Nemackoj u najobicnijim radnjama, pa sam probao. U principu, mozda previse volim maslac, ali nije mi bas leglo. Nista mu ne fali doduse, ali ukus mi je malo bezveze. Od tih novih popularnih masti, kokosovo ulje mi je interesantnije. Ali je preskupo, pa koristim retko.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...