Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

49 minutes ago, askeladden said:

Govedji repovi po Niski,dodao par suvih urmi umesto suvog grozdja da doda slasti u sos.Uz to Sangiovanese Cechi.Vrlo ok vino povoljne cene.

 

daj recept, kad te ne mrzi.

Link to comment
1 hour ago, nenad said:

 

daj recept, kad te ne mrzi.

Malo se pobrasne repovi i prooprze da dobiju boju.Isecka se luk i korenasto povrce,ja sam koristio sargarepu i paskanat ,nekoliko sampinjona i 5,6 cenja bluka te par glavica cluka.Proprzi se na istoj masti kao i meso,podlijem buljonom i crnim vinom ,malo prokuvam i sve sa mesom u pekac Metalac.Dodao 4 suve urme i dve kasicice paradajz pirea.Dva tri sata u rerni na 200C ,dodavati tecnosti PP.Kad se meso odvaja od kostiju,gotovo.Gustinu sosa stelovati ili ne zavisi sta ko voli,mada repovi puste dosta zelatina Pa sos bude gust.

  • Hvala 1
Link to comment

Nešto kao Pasta fagioli ali na gusto, nije supa. Upotrebila, jer sam imala otvorenu konzervu crnog pasulja od jučerašnjih tortilja, (i znam, znam da treba beli ali bilo mi žao da bacim ...).

Anyway, Jedan lep, veći crni luk propržila sa malo seckane pančete i mulja (dva tanja režnja dovoljno), dodala tanko sekckanu 1 šargarepu na kolutove, nalila sa malo vode i sačekala da povrće bude mekano a voda ispari i ponovo počne da se prži, dodala da začinim nekoliko seckanih sušenih paradajzića u ulju iz tegle i dva velika sveža paradajza iseckana sitno, začinila sa jednom velikom kašikom ljutog sosa od paprike i soli po ukusu, malo šećera i dva čena belog luka. Ostavila da krčka da se paradajz skuva skroz i ugusti, ako je potrebno dodati ili malo vode ili kuvanog paradajza (ja sam imala malo soka od pelata) na kraju dodala skoro celu konzervu crnog pasulja i ukuvala do kraja. Skuvala one fensi taljatele što povremeno se pojave u Lidlu, one crvene sa ćilijem. Dodala testo u umak sa pasuljem i malo parmezana odgore i seckanog bosiljka svežeg (nije na slici).  Jako dobro, za toplo vreme ...

 

 

pasta.jpg

  • +1 7
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

Išlo se kod Gruzijaca danas :wub:

 

za predjelo pkhali sa spanaćem

 

20220619_182122.thumb.jpg.cdece35620a7bbbd708e3ce1a195f2c9.jpg

 

A (moje) glavno jelo bio ragu od pačetine u sosu od oraha, koje Gruzijci (mudro) stavljaju u sve. Podseća na iranski fesenjan ali je blaži jer nema melase od nara kao kod Persijanaca. Išo bi uz ovo odlično njihov čuveni hleb hačapuri ali bih se presvinjio da sam i to naručio.

 

20220619_182025.thumb.jpg.924ed63f856a5d544f472056b76e1b30.jpg

 

Drugar imao neke knedle punjene supom (? verovatno zeznuto za spremanje a da ne iscuri) sa komadima govedine i svinjetine i raznim začinima. Isto fenomenalno.

 

(Ovo mi je bilo neophodno da se oporavim od prekjučerašnjeg debakla, francuske supe od luka u jednom pabu.

U Sev. Američkim pabovima french onion soup se smatra/zove podgrejani blok od 2 cm debljine žvakastog čedar sira na izgnječenom hlebu za pecanje sa dva polumeseca luka udavljena u nekom lepljivom sosu gustine meda)

  • +1 6
  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...