Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

12 minutes ago, beyoncé said:

šta je ovo arame? pogotovo ovo paradajzasto.

Ovo paradajzasto su najobičnije vojvođanske ćufte u paradajz sosu. :heart:

Ovo dole je proso sa sirom, jajima i mladim lukom, zapečen u rerni.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

I ja, ali proso je ispao spektakularno.

 

Šolju prosa oprao dobro, dok nije prestalo da peni, pa sipao u šerpicu sa dve ipo šolje posoljene vode i maličak maslinovog ulja. Kad je provrelo, ostavio da krčka 15 minuta, poklopio, pa ostavio sa strane još toliko. Nasekao vezu mladog luka i bacio u tiganj sa malo soli i malo maslinovog ulja, koliko da omekša. Tri jajeta umutio, umešao u njih proso i ovaj luk, plus jedno 100 grama fete namrvio. Ove zemljane činijice podmazao mašću pa napunio prosom, u sredinu umetnuo po jednu buratu rasečenu odozgo na krst. Malo pobiberio i rknuotm u rernu na 200°C dok nije lepo porumenelo odozgo. Onda izvadio, posuo malo vlasac odozgo i pustio da se hladi dobrih pola sata.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

super, probaću (bez burate, baš mi zafalilo ovih dana :lolol:)

taman imam proso i svo pridruženo zrnevlje koje niko neće da jede. pa ako ima još recepata za proso, heljdu, kinou i sl., biću zahvalna. 

Link to comment
11 minutes ago, beyoncé said:

ako ima još recepata za proso

 

Proso s povrćem i mocarelom

dakle, em je kao zdravo, em mi se mnogo dopalo. mere za troje: 120 grama prosa (hirse, millet, miglio), doooobro oprati, pa staviti u šerpicu sa malo maslinovog ulja. zagrejati uz mešanje, koliko da se dobro obloži svako zrno uljem, pa podliti sa 240ml vode. posoliti, ostaviti da provri i kuvati da omekša, meni je trebalo 15 minuta, ali zavisi od prosa. onda umešati viljuškom kocku maslaca (recimo 20 grama), poklopiti i ostaviti da se hladi. za to vreme u tiganju na maslinovom ulju propržiti 3-4 nagnječena čena belog luka, kad zamirišu dodati im i dve sitno seckane šargarepe i jedan paškanat. dok se to lagano dinsta, iseckati na sitne kockice jednu oveću crvenu papriku, pa i to dodati. posoliti, čim omekne i paprika umešati proso i kašičicu kurkume, posuti na kockice iseckanom mocarelom, po mogućstvu bivoljom, posuti izdašno susamom i gurnuti u rernu zagrejanu na 180°C dok se ne zapeče. realno, ful obrok uz malo neke zelene salate (u našem slučaju omiljena kombinacija rukole sa breskvama), ali pošto smo mi stoka mesožderska propržio sam uz ovo i neko belo meso pileće, sa limunom i belim biberom.

  • Hvala 1
Link to comment
19 minutes ago, aram said:

 

Proso s povrćem i mocarelom

dakle, em je kao zdravo, em mi se mnogo dopalo. mere za troje: 120 grama prosa (hirse, millet, miglio), doooobro oprati, pa staviti u šerpicu sa malo maslinovog ulja. zagrejati uz mešanje, koliko da se dobro obloži svako zrno uljem, pa podliti sa 240ml vode. posoliti, ostaviti da provri i kuvati da omekša, meni je trebalo 15 minuta, ali zavisi od prosa. onda umešati viljuškom kocku maslaca (recimo 20 grama), poklopiti i ostaviti da se hladi. za to vreme u tiganju na maslinovom ulju propržiti 3-4 nagnječena čena belog luka, kad zamirišu dodati im i dve sitno seckane šargarepe i jedan paškanat. dok se to lagano dinsta, iseckati na sitne kockice jednu oveću crvenu papriku, pa i to dodati. posoliti, čim omekne i paprika umešati proso i kašičicu kurkume, posuti na kockice iseckanom mocarelom, po mogućstvu bivoljom, posuti izdašno susamom i gurnuti u rernu zagrejanu na 180°C dok se ne zapeče. realno, ful obrok uz malo neke zelene salate (u našem slučaju omiljena kombinacija rukole sa breskvama), ali pošto smo mi stoka mesožderska propržio sam uz ovo i neko belo meso pileće, sa limunom i belim biberom.

danke, srce si! 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...