Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

1 hour ago, JakeBlues said:

Nadam se da zbog ovog neću biti trajno banovan :) , ali moram da pomenem da sam ne jednom kupovao i slao našima po belom svetu onaj Fant ili Aleva začin za ćevape i pljeskavice. Sastojci su:  belančevine soje 35 %, kuhinjska so 26 %, začini 25 % (crni luk u prahu, beli luk u prahu, crni biber mleveni), sredstvo za dizanje testa (natrijum hidrogenkarbonat), dekstroza, pojačivači arome (mononatrijum-glutaminat 3 %, dinatrijum 5-ribonukleotidi).

Znači zlo. 

Ali, po rečima onih kojima sam kupovao i slao - dovoljno je razmutiti ga u 100 gr mlake vode, dodati u 1 kg mlevene junetine, izmesiti, sačekati oko pola sata i krenuti s pečenjem. I ukus bude "ko nekada".  Ima i Kontanyi svoju verziju tih začina, ali kažu da ona ima kim, i to definitivno nije ukus ćevapa na koji smo navikli.

 

 

BAN!!!

 

Spoiler

Mononatrijum glutaminat je stvarno veliko zlo

Ali i daje neverovatan ukus jelima, mora se priznati

 

  • Haha 1
Link to comment
12 minutes ago, renne said:

 

BAN!!!

 

  Hide contents

Mononatrijum glutaminat je stvarno veliko zlo

Ali i daje neverovatan ukus jelima, mora se priznati

 

 

I ti da pročitaš ono gore

Link to comment

Ajd na stranu da li je MSG nezdrav ili ne, ali dodavati ga u ćevape, kao i onaj drugi što se zove dinatrijum 5-ribonukleotid zbog dodatnog "umami" ukusa, pa onda još i sojine proteine... to je svojevrsno svetogrđe!

U tom smislu je zlo. 

 

Having said all that, živo me interesuje ima li toga u "tajnim i dobro čuvanim" recepturama čuvenih ćevabdžinica u BiH i Srbiji? Ili je možda bolje takve stvari i ne znati i živeti blažen u neznanju? :)

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...