Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

24 minutes ago, Barti66 said:

Jel to neka home made varijanta ili glovo?

 

20 minutes ago, Skyhighatrist said:

Taman sam krenuo da mu okačim "Umetnost ćevapa" video :lolol:

 

18 minutes ago, renne said:

pa okači mu, očigledno nije gledao :D

 

  • +1 5
Link to comment
45 minutes ago, renne said:

domaća varijanta, nikada ja ništa nisam poručio

Aj budi drug pa jedan brzi preprič sastava mesnog dela a za ostalo ću se snaći već nekako.

Šalu nastranu, izgledaju ćevapi vr' kao iz neke dobre lokalne kafane :)...ali nekada.

Link to comment
8 minutes ago, Barti66 said:

Aj budi drug pa jedan brzi preprič sastava mesnog dela a za ostalo ću se snaći već nekako.

Šalu nastranu, izgledaju ćevapi vr' kao iz neke dobre lokalne kafane :)...ali nekada.

pisao baš često

mleveno juneće, od vrata, ko voli i ima pristup, trećina iagnjetine/ovčetine. so, biber, sok od belog luka, soda bikarbona.

Mesi se rukama smesa pola sata, ostavi se 24 sata da "radi" i to je to

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Pravim po identičnoj recepturi bukvalno, vrat, plećka...sve isto ali mi ti tvoji izgledaju dosta sočniji, mada ni moji nisu loši ič, ali težimo savršenstvu a tvoji tako i izgledaju :).

Link to comment

Nadam se da zbog ovog neću biti trajno banovan :) , ali moram da pomenem da sam ne jednom kupovao i slao našima po belom svetu onaj Fant ili Aleva začin za ćevape i pljeskavice. Sastojci su:  belančevine soje 35 %, kuhinjska so 26 %, začini 25 % (crni luk u prahu, beli luk u prahu, crni biber mleveni), sredstvo za dizanje testa (natrijum hidrogenkarbonat), dekstroza, pojačivači arome (mononatrijum-glutaminat 3 %, dinatrijum 5-ribonukleotidi).

Znači zlo. 

Ali, po rečima onih kojima sam kupovao i slao - dovoljno je razmutiti ga u 100 gr mlake vode, dodati u 1 kg mlevene junetine, izmesiti, sačekati oko pola sata i krenuti s pečenjem. I ukus bude "ko nekada".  Ima i Kontanyi svoju verziju tih začina, ali kažu da ona ima kim, i to definitivno nije ukus ćevapa na koji smo navikli.

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...