Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

1 minute ago, Lancia said:

wow, ovo izgleda bogojevski :) jel moze ukratko kako ide spremanje?¿

ukratko ne mere :)

Dakle juče sam jednoj drugarici davao recept za jagnjetinu sa dunjama i pečurkama i šta - naravno da mi se od juče jede 😃
Pa odem u nabavku jagnjetine, kad ono nema baš ona nemasna što mi treba za taj klasični recept (koji imam zahvaljujući Našem Čoveku u Istambulu), nego samo baš ona za gulaš, prošarana lojem. Hajd' šta da se radi, modifikovaćemo recept, nije prvi put.
Dakle ovako: u ovom Zepter tzv. tiganju istopio kocku putera od oko 30 grama, dodao joj dve kašike ulja. Zagrejao koliko da meso maličak zacvrči kad se baci na masnoću, pa to i uradio, tj. bacio ga na istu. Bilo oko 500 grama mesa, na manje kocke sečenog, tzv. bitesize. Dodao u meso štapić cimeta. Pustio da fino porumeni pa dodao 4-5 šalota isečenih samo na pola uzduž, jedan žuti i dva crvena luka isto malo krupnije isečena. Posolio, pobiberio, smanjio vatru, tu i tamo više prodrmao nego promešao, koliko da se ne zalepi za dno. Kad je luk dobro omekšao dodao i 4-5 nagnječenih čenova belog luka pa pojačao vatru na najjače. Kad je počelo da zagoreva podlio sa deci belog vina, pa smanjio i polupoklopio. Ubacio i grančicu ruzmarina, 3-4 grančice timijana i 2 lista lovora. Ostavio da se dinsta, a ovamo oljuštio i iseckao jednu krupnu dunju na kocke, plus jedno 300 grama lisičarki. Ispravno procenio da će nam biti malo mesa, te iseckao dve kobasice vrste Pfefferbeisser u onu jagnjetinu, nije to mnogo, jedno 200 grama. One se jedu i sirove, pa sam samo malo pustio da zamirišu, izvadio one grančice i cimet, pa prekrio sve dunjama i pečurkama. Posolio malo, da pečurke puste tečnost, smanjio na najtiše i poklopio. Ostavio da se dinsta tako jedno 25 minuta pa podlio sa 50ml pavlake. Ostavio otklopljeno na isključenoj, ali još toploj ringli da se malo još zgusne, jedno desetak minuta. Ide neki fini krckavi beli hleb za umakanje uz ovo ko dupe na nošu...
Eto, kraće ne može.
  • +1 2
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
23 minutes ago, aram said:

Ja bih svakako voleo sa jaretinom. Sa kozetinom nisam baš siguran.

Ih, ne sećam se kad sam jeo jaretinu :sad:

Pa kad si izabrao Svabiju i kobaje :) dodji, pa cemo da navatamo dva, tri.

  • Wub 1
Link to comment

Krem supa od duleka i ostalog korenastog sta sam imao i onda podvarak,ljutkast sa vratom i kobajama.20 sati sam bio neprekidno nadrndan zbog posla i jedan dobar obrok i sve ok.Hrana je jedna rados.

  • +1 2
Link to comment

y4mWCmrbG6yrpBTzHwMS2vJ_MtG9bvqMYkJszsbvy4mxCxB-uS7ztMFt9QlwBqtfJ0d2bQmxqUFD3Mgr

y4m0MeEIsXS70Y0Q3LJGG6KeH8fow-NlIoKC4urzy4mk4yctXqPteVMo5GwtLCQb4UtxaEIuk4rNPpTv

y4mQGLeVDHE0hLR5C2yNhS88qAaemcBHO97Ua1SP

 

Čorba od pečuraka (šampinjoni i suvi vrganj).

Pilav (sa bademima i grožđem).

Šketo (jagnjetina sa mladim lukom i peršunom).

Jogurt (grčki sa nanaom).

Salata od cvekle i šargarepe (rendane, beli luk, ulje, limun, so, biber).

Edited by Ras
  • +1 8
  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...