Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Video sam, ali mi nije stvarno do polemike.
Pojeo sam skoro neku pitu sa sirom (iz pekare) i nikako da je svarim. [emoji4]
Prelazim na voće.
Ne da polemisemo, nego trazio si -.-

A posto si jeo pitu... ok, razumem :)
Link to comment

novi hit u ponudi turske "lake" hrane: tantuni, specijalitet grada mersin.

20210825-135514.jpg

 

ukusno začinjeno i vrlo sitno seckano goveđe meso se stir fryuje na nečemu što me najviše podseća na talandaru sa dubokom rupom u sredini, kao wok. dok se meso prži u toj rupi, lavaš jufka u koju će biti umotano se preko mesa natapa sokovima. dodaje se još paradajz, luk i peršun, event. krastavac/paprika obavezno začinjeni sumakom. mi smo uzeli varijantu sa jogurtom/kis. mlekom preko i bilo je savršeno!

 

posle toga kazandibi, mlečni dezert koji se tako zove zbog toga što se tradicionalno karamelizovana korica pravi od lepote što se zalepi na dnu kazana/šerpe posle spremanja piletine.

20210825-142733.jpg

 

nisam impresionirana. iz reda mlečnih pihtija, panakota mi je za sada dovoljna.

  • +1 3
Link to comment

Kasni branc:

Sendvic od "seljackog" hleba sa tri vrste zapecenog kackavalja, majonezom sa harisom, dimljenom paprikom, paradajz sosom + jaje; sendvic u bavarskoj kifli sa susenim paradajzom, karamelizovanim lukom, topljenom gaudom, sinapom i rukolom; i zel. salata i rukola sa leblebijom sa harisom, sargarepom, fetom, pastom od b. luka, dimljenom suvom paprikom, suvim grozdjem + dresing.

 

20210828-140329.jpg

 

  • +1 5
Link to comment

Takođe sve!

 

y4mC2Z7OSimyFfXFxOZRwWu1-70zgmdL2CQtIy0hy4m95u828ryQ7n8BZ3UC3qxRAU2OXE90jkt-rQ3D

 

Uštipci od tikvica (rerna, rendane tikvice, mladu luk, crni luk, žumanca, prezle, mirođija, stabljike peršuna, beli luk , kozji sir), pečeni kozji sir u susamu (sa medom i slatkim od smokve za ukras), pečeni paradjz, pasirani pasulj (sačuvao nešto zrna od jučerašnjeg kuvanja), začinjen alevom paprikom i belim lukom (zagrejano na ulju) i mladim lukom i svežim paradjzom, pečeni patlidžan u paradjz sosu i preliven parmzanom istopljenim u pavlaci (opisao sve neku stranu ranije), tu je negde tzatziki i retsina.

  • +1 3
  • Wub 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...