Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

3 hours ago, dùda said:

IMG-20210618-133907.jpg

 

Ajd' pogodite od koje živuljke je ova plećka.

 

Hint: na planini sam, pored šume :tongue:

 

 

Kako ti je ispalo? 

Pitam jer sam par puta jeo pečeno i bilo je baš suvo. 

Privlači me ideja, ali nikako da se odvažim, pa uvek bude gulaš

 

Link to comment
8 hours ago, banatjanin said:

 

Kako ti je ispalo? 

Pitam jer sam par puta jeo pečeno i bilo je baš suvo. 

Privlači me ideja, ali nikako da se odvažim, pa uvek bude gulaš

 

Pravila sam gulaš prethodni dan, od buta , ali nisam stigla da slikam od mušterija :D.

 

Plećku sam pekla sa dosta masti i špikovanu sa slaninom (belom) baš obilno.

I dobro je bilo, suvlje nego ostala mesa jeste, ali dobro i ukusno.

Dakle glavna stvar, ne štedite na slanini.

I pod folijom sve dok ne omekša, posle samo na kratko i jako, da dobije boju.

 

Ovo je ujedno savet i za @askeladden

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Daj neki recept,neko ceduljce,papirce... [emoji16][emoji102]

Nije now nego sinoć, ali nije se stiglo... avgolemono, grčka pileća supa sa jajima i limunom.
Meni super prijaju ovakve stvari na vrućinu.
avgolemono.jpg.3fd4dd4086a945fc98288512ead8692d.jpg
  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, detabo said:

Daj neki recept,neko ceduljce,papirce... emoji16.pngemoji102.png

no problemo

Avgo mu dođe jaje, lemon znamo, dakle supa sa jajima i limunom. Najčešće i sa piletinom, ponekad i sa maleckim ćufticama, ali može i skroz bez mesa. Podsetila me jedna žena na nekoj Fb grupi (ne mogu da je tagujem) a kako spadam u one koji smatraju da je po vrućini odlično jesti supice, a naročito one sa limunom, eto. Ima gomila sličnih recepata po inter netu, ja evo da priložim moj današnji, za koji uopšte ne garantujem da će sledeći put biti isti 😃
Dakle, glavicu luka sitno iseckao, bacio je na kašiku maslinovog ulja na tihu vatru. Dodao i 12 tanko ljuštilicom skinutih traka kore limuna, 7-8 zrna najkvirca i dva lista lovora. Malo prodinstao, bitno je da vatra bude toliko tiha da luk ne promeni boju. Tu će već limun tako da zamiriše da ćete biti očarani. Onda dodati i piletinu, koju već imate. Može celo pile isečeno na komade, mogu bataci, mogu ostaci neke pečene piletine, a može i samo belo meso, kao što sam ja danas imao, i to dobrih 800 grama. Ono što ovde zovu "unutrašnji fileti". To lepo skuvati, onda izvaditi trakice limuna i lovor, a dodati oko litar pilećeg bujona. Pojačati da provri, pa dodati... nešto. U originalu ide orzo, sitna pasta oblikovana kao zašiljena zrna pirinča, ili kritharaki, da budem iskren nikad nisam razumeo u čemu je razlika između ova dva. Osim toga može i pirinač, ali ja sam se danas odlučio za proso. Volim. Čašu prosa oprao, sačekao da provri, pa smanjio vatru i pustio da se proso skuva, trebalo je oko 10 minuta. Za to vreme dobro umutio krupna 4 jajeta i sok jednog ovećeg limuna. Muti se bar 3-4 minuta, da postane penasto i promeni boju u svetlu. Onda iz šerpe lagano, sve vreme energično mešajući, dosipati supu, bar dve pune čaše, može i više. Smanjiti vatru na najtiše moguće, tako da supa više i ne vri, pa sipati ova jaja i ostalo u supu. Ostaviti tako jedno 4-5 minuta, ali nikako ne sme da vri. jedan limun iseckati na najtanje moguće kolutove, da bude dva po tanjiru,oprati malo mirođije, sipati i ukrasiti time, sveže mlevenim biberom i nekim lepim maslinovim uljem. Može malo nekog prepečenog krckavog hleba uz to, a i ne mora, nama troma na ovu vrućinu bilo sasvim dovoljno za večeru a ostalo i za sutra.
Za one koji bi bez mesa, sasvim je OK i samo povrtni bujon, jaje će ga sasvim fino zgusnuti. Verovatno će vam ipak trebati još nešto da ne ostanete gladni, ali to je već vaš problem

  • +1 7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...