Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Cane dodji pa kuvaj[emoji23][emoji23][emoji23][emoji182]

@hexy Al si mi ufitiljila od kad nema Canetove kuhinje [emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Neki komad junetina od buta, mariniran u malo worcestershire sosa preko noci, pa bacen na tiganj, a onda u tiganj posle dodato malo zelenog luka u zrnu, butera, crvenog vina i dzema od sljiva :)

But nije bas meso za ovakve rabote, ali na kraju nije lose ispalo.

 

IMG-20210521-143335.jpg

 

  • +1 6
  • Wub 2
Link to comment
1 hour ago, JakeBlues said:

Neki komad junetina od buta, mariniran u malo worcestershire sosa preko noci, pa bacen na tiganj, a onda u tiganj posle dodato malo zelenog luka u zrnu, butera, crvenog vina i dzema od sljiva :)

But nije bas meso za ovakve rabote, ali na kraju nije lose ispalo.

 

IMG-20210521-143335.jpg

 

 

Zeleni luk u zrnu? Radoznao sam! 

Link to comment

He, he, lapsus tastarikus :)

Naravno da je zeleni biber :)

 

Francuzi to rade s konjakom (nisam ga imao, imao sam malo vina, nazalost nista nalik na recimo Marsalu ali posluzilo je), bujonom i neutralnim kremom za kuvanje. Bujon sam mogao da napravim od kocke, a krema za kuvanje nisam imao, tako da je radila improvizacija :)

 

  • +1 1
Link to comment

Kuvana kolenica vulgaris.Sa pljeskama od tikvica.Bez pecenja,krompira i svega uobicajenog,doziveo sam je kao ako ne lagan rucak a ono dovoljno svarljiv da nemam osecaj kamena umesto zeludca u stomaku.

  • +1 1
Link to comment

Spremio sam i pojeo celu vanglu putaneske (inćuni, kapari, bluk, masline, gambori, konzerva paradajza, špagete, svež bosiljak). 

 

Samo da imam kvalitno, dostupno i relativno povoljno snabdevanje morem, mislim da bih mogao skroz da izbacim meso iz ishrane. 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...