Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

f399281376487e88fe18d2359c0344b7.jpg

Jedan bitan savet za farafel @dùda bar ja tako resavam problem.

Kako nemam multipraktik jos uvek, vec meljem u secku, moze i u nutribuletu, ali mi je ovo bilo prakticnije i manje bucno, a i mora iz vise tura, pa otvaraj, spustaj spatulom sa zirova, pa ponovo... desi se da se ne samelje dovoljno, odnosno da ostane malo krupnije strukture.
Iz mog iskustva  smesa (leblebije, zacinsko bilje, zacini, crni i b.luk) koja je prilicno rastresita, treba da bude sitnija od kus kusa, a opet da se ne pretvori bas u puter. Tu je malo tanka linija, ali nista traumaticno i ako se samelje malo vise, bolje vise nego manje smile.png
Ako ne moze lepo da se napravi pljeska ili cuftica, kao sto mi se sada desilo, a to vidis odmah cim izvadis smesu iz frizidera posle hladjenja i uzmes odredjenu kolicinu u saku i stisnes, ako se rasturi i ostane rastresita, nista nije potrebno da dodajes, bar ja ne dodajem, samo sve vrati ponovo da se domelje. Jeste malo posao, ali vredi. Neko dodaje brasno, neko cak i jaje, ja nisam nikad morala nista, samo da se samelje dobro. Smesa se u frizideru inace dodatno prosusi, bez obzira sto je zatvorena folijom, a kada se to jos malo samelje, ukoliko nije onako kako treba, izvuce se dodatno tecnost i iz leblebija i iz luka, tako da je onda taman.

Zurila sam danas i kao ocenila da je ok samleveno, e onda sam posle sve samo vratila i vrlo se lako formirala pljeskavicica, koja se cim malo zapece sa jedne strane, stegne i nema bojazan da ce da se rasturi kada se okrene (i u rerni ako peces moras bar jednom da ih okrenes).

Mazala sam tortulje humusom, domacim, ostao mi je od proslog vikenda, stavljala salatu: paradajz, krastavac, crveni luk, i preko tahini pastu sa mladim b.lukom i limunom, a razredila je sa malo kisele pavlake.
Tortilje iz Luidla, one iz orjentalne kolekcije, odlicne su i dzinovskeee [emoji102]
A da i rukolu, nju jedino u supu ne trpam.

364d43f185a4d5898d94a048e8cc0a28.jpg






  • +1 6
  • Wub 2
Link to comment

@Jumanji & ostali

Da li za falafel kuvate leblebije ili ih samo natopite preko noći?

Naravno, u slučaju da ne koristite one iz konzerve.

Ja sam čini mi se samo spjednom pravio falafel u kućnoj verziji, i nisam bio toliko oduševljen. Vreme je da probam opet, pa ako bi mogao malo detaljniji recept... :)

Link to comment

Sve imas gore napisano. Nikako da se kuvaju, niti one marinirne iz konzervi i tegli, jer se raspadaju dok se prze, a i drugacije su gen, samo suve potopis i to 24h.


Edit: 16.aprila smo@maheem i ja detaljnije pisali, idi nazad, trazi. Ne stavljam link posta jer preko tt to cesto ne radi.

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, mraki said:

@Jumanji & ostali

Da li za falafel kuvate leblebije ili ih samo natopite preko noći?

Naravno, u slučaju da ne koristite one iz konzerve.

Ja sam čini mi se samo spjednom pravio falafel u kućnoj verziji, i nisam bio toliko oduševljen. Vreme je da probam opet, pa ako bi mogao malo detaljniji recept... :)

Otprilike po ovom receptu:

https://downshiftology.com/recipes/falafel/#wprm-recipe-video-container-34477

Leblebije samo potapaš.

Žena doradi ručnim mixerom smesu jer blender ne usitni valjano.

  • Hvala 1
Link to comment
23 minutes ago, Jumanji said:

Kakav li je taj na prevaru emoji3.png

brzinski, kad ti se prijede odmah i sad, pa pribegneš onom iz konzerve :D
a inače je ovde lutrija ubosti pasulj koji se kuva manje od 6 sati...

  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...