Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Kao što jadnim Palestincima uništavaju zasade maslina, verujem i da su urme oteli.

Zato mi koji pokušavamo da pošteno živimo od sopstvenih zasada kokosa i urmi, ne stižemo na red za vakcinu, a vidi njih!

Link to comment
7 hours ago, Ras said:

Kao što jadnim Palestincima uništavaju zasade maslina, verujem i da su urme oteli.

Zato mi koji pokušavamo da pošteno živimo od sopstvenih zasada kokosa i urmi, ne stižemo na red za vakcinu, a vidi njih!

 

Palestina non mollare mai

  • +1 1
Link to comment

orada ispala carski.

 

izvadio direkt iz zamrzivaca kockice zaledjenog spanaca, bacio po tome bogato bluka, mulja i pershuna, preko dva fileta orade pa opet bogato bluka i mulja, posolio, zabiberio i dobro smotao u dva sloja folije. pola sata na 200C, otvorio pa mi se ucinilo da bi moglo jos malo. zacepio i ostavio jos desetak minuta. skrchkalo se fino u vodici od spanaca skoro kao riba na lesho. bilo malo vishka tecnosti (koju sam odstranio) al nije pokvarilo ukus ni ribi ni spanacu. uz to baren krompir i zelena salata.

 

za prste lizat.

  • +1 1
Link to comment

Tako, brt!

 

y4mjoOPUTy3Wvbp6koi4--I87tJgS3vxBVobsowX

 

Dobar metod za pripremu kelja: https://www.youtube.com/watch?v=2P31IsVaKEE

 

Skuvao listove kelja da omeknu.

Začinio prezle: so, biber, sl. paprika + bosiljak, nana, ruzmarin, beli luk, čili p, slatka p, parmezan, maslinovo ulje. Izbor začina po volji, može da se doda puter ili da zameni maslinovo ulje, itd...

Skuvane listove kelja usitnio nožem, pa pomešao sa većim delom prezli i složio u posudu za pečenje. Pokrio preostalim delom prezli i zapekao u rerni.

Može uz ribu, može uz meso, a može i klot kao ja danas, uz grčki jogurt.

 

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, cmrlj said:

pravila dzajnt princes krofnu, takozvanu karpatku. vrlo sam zadovoljna.

karpatka (1024x768).jpg

uuuuuuuuu..... carski izgleda!

 

doduse, moram priznati da sam, cim sa video sliku, zamislio da je ovo crveno sto viri paradajz a da je sve punjeno mesavinom mesa od krabe i majoneza, onako, mashala.

 

al svaka cast, stvarno impresivno.

Link to comment
19 minutes ago, cmrlj said:

pa moglo bi to sa istim testom, mada bih pre pravila s razlijevkom. majonez bih menjala, ne podnosim majonez. sad cu morati da razmisljam :D

ovaj razljevak je joksirac, moze svako meso.

 

al ovo tvoje meni deluje kao idealno testo za neko lagano rak/riba limunasto majonezasto punjenje s kriskama paradajza da mu daju dodatnu svezinu. 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...