Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Slike su malo maglovite od dima ali ....pileci bataci i paufelk iz Linde, prvi i zadnji put. Elem, slanini nista ne fali ali nije to to™ sto Haralampije trazi od paufleka, moji lokalni mesari su ipak bolji. Slanina je od neke krmace a pakuje je Djurdjevic za Lindu. Razlog vise da vise to ne kupujem, jer je taj lik klasicni robovlasnik.Kako smo mi ipak omnivore sto bi rekao Darvin, sprzio sam i malo bundeve iz sopstvene krajnje odrzive produkcije :D kao i na brzinu ubranih jalapenosa

 

5Sk0rLk.jpg

 

ojvjUss.jpg

 

bmNMuUX.jpg

  • +1 1
Link to comment

Pileća čorba u kineskom ljuto-kiselom stilu. Imao sam neke sušenje vrganje pa sam to koristio umesto šitake i dr. koje originalno idu u ovaj recept. U loncu se kuvaju pileće kosti s kojih je u nekom trenutku skinuto ovo belo meso da bi se iseckalo, kao i pileće kožurice.

Na slici se ne vidi đumbir, on je narendan u onu posudu gde se suvi vrganji hidriraju u mešavini vode i soja sosa :)

 

IMG-20201012-163211-1.jpg

 


IMG-20201012-164240-1.jpg

 

Ovo je fotka u toku kuvanja, pre nego što je stavljeno jaje, praziluk i gustin.

 

  • +1 7
Link to comment

Učili su me da kupus nije kupus ukoliko nije pripremljen bar sa dve vrste mesa.

Super izgleda i verujem da je ekstra okrepljujući obrok. Sa godinama sam naučio da uživam u slatkom kupusu, a za sebe ga najčešće pripremam i bez mesa, dinstan na luku, začinjen paprikom i sa gomilom paradajza (biber, ljute paprike).

U sezoni slava, baš sam voleo slavski/svadbarski, a i danas mi je jedno od omiljenih zimskih jela podvarak, sa suvim rebrima/mesom, uz proju (pravu! tanku, isključivo od kukuruznog brašna) i uz beli luk. :piggy:

Link to comment
Just now, Ras said:

 

U sezoni slava, baš sam voleo slavski/svadbarski, a i danas mi je jedno od omiljenih zimskih jela podvarak, sa suvim rebrima/mesom, uz proju (pravu! tanku, isključivo od kukuruznog brašna) i uz beli luk. :piggy:

zar postoji drugojačija?

Link to comment

Hteo sam da napravim razliku u odnosu na one modifikovane, meke, odignute, kakve su u nekom trenutku zaživele i kakve recimo možeš da kupiš u pekarama.

Edited by Ras
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...