Jump to content

New Now eating!

renne

Recommended Posts

Možeš da preneseš bez problema. I ja sam mami nosio 43", nisu me ni pogledali, a inače za polovno ne prave nikada nikakvo pitanje

A danas smo u kontra smeru dovukli ogroman roštilj

• Replies 15,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• renne

1543

• aram

945

• ivy

866

• darling

679

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Túrós csusza - široki rezanci, sremski sir, pržena slanina, vlašac, aromatično ulje, tucana ljuta...

Lechon asado con mojo  - kubansko drpano prase u mojo marinadi. Generalno se služi samo sa pirinčem. Ja dod'o honey-mustard, grilovanu šunku i nanu da malo "povuče" na kubanski sendvič. 

Danas rešio da pravim sač, oće kiša, neće kiša, na kraju čekao do 15 h da stane pa je sač prilično okasnio od planiranih 17 h.Na kraju ipak ispalo ok.Juneće grudi i rebra plus povrće  

Posted Images

hansolo

Leto :heart: Pileća čorbica sa  puno šargarepe sa limunom i pavlakom, zapečeni patlidžan za sirom (u filu piletina, kuskus, onako ko bećerac sa malo paradajza i paprike), prilog ovčije kiselo mleko, pauza od sat, dva pa krambl sa malinama i breskvama sa ovsenim pahuljicama i sladoledom od vanile odgore. Bogovski. 

• +1 1
Jumanji
Leto  Pileća čorbica sa  puno šargarepe sa limunom i pavlakom, zapečeni patlidžan za sirom (u filu piletina, kuskus, onako ko bećerac sa malo paradajza i paprike), prilog ovčije kiselo mleko, pauza od sat, dva pa krambl sa malinama i breskvama sa ovsenim pahuljicama i sladoledom od vanile odgore. Bogovski. 

Mmmm kao da sam ja kuvala jedne letnje nedelje.

• +1 1

y4mpIbBrdNlHxIkb1Vy0Ld3JcVVU48EnvDqYW-Ev

Volim da jedem uštipke (pljeskavice, kako god ih zvali...) od tikvica, ili drugog povrća, ali me užasava prženje. Jednog je jutra koleginica na poslu izgovorila čarobnu reč: palačinka! Od tada ovo spremam bar jednom u tri-četiri dana, jedno okretanje na tiganju, rumena korica i aromatični, sočni sadržaj. Omlet Žaka Papena sada se ne čini tako dalekim.

Edited by Ras
  • +1 3
banatjanin

Kad smo kod tikvica... 

Ove su vrlo male, dužine kažiprsta. Uvaljane u mulje i brašno, pa ispečene u rerni. Ohlađene, pa red tikvica, red ovčujeg kiselog sa malo bluka, limunovog soka i hcmulja. 

Uz to mladi krompir, ovčiji sir i salata od volovskog srca

received_830311057373137.thumb.jpeg.2f8290d87759c5ea584019cf94d3a93f.jpeg

• +1 3
rezwalker

ib6QB4R.jpg

usFKPvV.jpg

Garbanzos con chorizo, s tim što sam koristio domaće vojvođanske kobasice... Od začina koristio dimljenu papriku, malo cimeta, kumina, komorača i lovorovog lišća.

• +1 8
Jumanji

Tek sada doruckujem

Topli sendvici iz rerne sa paradajzom i mocarelom. Paradajz se, na malo bluka isecen na kockice i sa zacinima po volji prokrcka, tek toliko da omeksa, i da ostane tecnost, a onda se stari hleb isce na kriske, raspodeli po kasika-dve paradajza i sosa, odozgo iskida mocarela, zapece kratko i njam njam.

f9d5a41d48e48758704e96f28ca9d94e.jpg

dc1b2af8fce83cc5efdc874903a15904.jpg

• +1 1
rezwalker

D05bz89.jpg

marhapörkölt

C0cMgNx.jpg

tejfölös uborkasaláta

Juneći perkelt poslužen sa salatom od krastavaca u kiseloj pavlaci koja je, u stvari, prava zvezda ručka.

Od sastojaka koristio kiselu pavlaku, domaće aromatično ulje za salate, limunov sok, šećer, mirođiju, crveni luk, krastavce i tucanu papriku. Pošto sam je napravio, pustio sam da odstoji čuku vremena u frižideru. Pre služenja posolio krupnom solju. Ovo je po meni najbolji prilog za perkelt preko leta.

Edited by rezwalker
  • +1 4