Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

received_632485037365183.thumb.jpeg.fb5d1a4dd3d469e2bbcd67cf489ca531.jpeg

 

received_287667682310698.thumb.jpeg.d356e52d7ef93ad44ecaf6368533c502.jpeg

 

Samo jednom okrenuti na usujanom tuču. Ko duša! 

 

Uz kuskus i na hcmulju i bluku sotiranu kinesku boraniju. Pukla i boca Đurđićevog kaberne frana ko ništa! 

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
On 26.6.2020. at 21:39, renne said:

Bajrini
2431ac79d53d4d4181aeefa15c49c4c5.jpg

Jel to cevabdzinica u Brckom? Prolazim za dva tri dana, pa reko da svratim...

I ako jeste jel se bas tako zove i gde se nalazi? Ne nalazim pod tim imenom na guglu, samo neki iz Travnika :)

Link to comment

U Travniku, da.
U Brčkom idi kod Džimija, šetalište pored Brke (Ženski most originalan naziv)
Možeš i u Palmu na početku šetališta, na stepenicama

  • +1 1
Link to comment

Aj kad si vec tu, mozda znas kakva je situacija se prenosenjem tehnike preko SRB-BiH granice? Imam neku staru 43ojku TV pa bih odneo dedi da ima, a nikad nisam prenosio nista od tehnike osim nekog CRT-a jako davno...

 

izvinte na offtopicu

Link to comment

Možeš da preneseš bez problema. I ja sam mami nosio 43", nisu me ni pogledali, a inače za polovno ne prave nikada nikakvo pitanje

A danas smo u kontra smeru dovukli ogroman roštilj

Link to comment

Leto :heart: Pileća čorbica sa  puno šargarepe sa limunom i pavlakom, zapečeni patlidžan za sirom (u filu piletina, kuskus, onako ko bećerac sa malo paradajza i paprike), prilog ovčije kiselo mleko, pauza od sat, dva pa krambl sa malinama i breskvama sa ovsenim pahuljicama i sladoledom od vanile odgore. Bogovski. 

  • +1 1
Link to comment
Leto [emoji813] Pileća čorbica sa  puno šargarepe sa limunom i pavlakom, zapečeni patlidžan za sirom (u filu piletina, kuskus, onako ko bećerac sa malo paradajza i paprike), prilog ovčije kiselo mleko, pauza od sat, dva pa krambl sa malinama i breskvama sa ovsenim pahuljicama i sladoledom od vanile odgore. Bogovski. 

 

Mmmm kao da sam ja kuvala jedne letnje nedelje.

 

  • +1 1
Link to comment

y4mpIbBrdNlHxIkb1Vy0Ld3JcVVU48EnvDqYW-Ev

 

Volim da jedem uštipke (pljeskavice, kako god ih zvali...) od tikvica, ili drugog povrća, ali me užasava prženje. Jednog je jutra koleginica na poslu izgovorila čarobnu reč: palačinka! Od tada ovo spremam bar jednom u tri-četiri dana, jedno okretanje na tiganju, rumena korica i aromatični, sočni sadržaj. Omlet Žaka Papena sada se ne čini tako dalekim.

Edited by Ras
  • +1 3
Link to comment

Kad smo kod tikvica... 

Ove su vrlo male, dužine kažiprsta. Uvaljane u mulje i brašno, pa ispečene u rerni. Ohlađene, pa red tikvica, red ovčujeg kiselog sa malo bluka, limunovog soka i hcmulja. 

 

Uz to mladi krompir, ovčiji sir i salata od volovskog srca

 

received_830311057373137.thumb.jpeg.2f8290d87759c5ea584019cf94d3a93f.jpeg

  • +1 3
Link to comment

ib6QB4R.jpg

 

usFKPvV.jpg

 

Garbanzos con chorizo, s tim što sam koristio domaće vojvođanske kobasice... Od začina koristio dimljenu papriku, malo cimeta, kumina, komorača i lovorovog lišća.

  • +1 8
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...