Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

57 minutes ago, renne said:

ali realno @aram ubija sa fotkama

daj da skupimo neku kintu da mu kupimo mučenom neki pristojan telefon, nema toga tamo u nemačkama :D

sony eriksson je sony eriksson, jebes android 

Link to comment

ruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzo moja ruziceeeeeeeeeeeeeeeee, sve sam suze isplako depilirajuci seeeeeeeeeeeeee

 

 

lepa sara 

 

 

sto bre krvavo, bas ruzno zvuci

i fale ti sumske jagode :fantom:

Edited by pbg12345
Link to comment

posto redovno kupujem ovaj sušeni paradajz sad sam pravio i pesto rosso i super je.

 

Malo indijskog oraha i blanširanog kikirikija jer su skupi., mulje,, jeftin parmezan iz kesice, bluk i sušeni lovor i ispade super Sinoć pekao tople sendviče. Danas imam neku pečenu mesinu pa ću posuti

Link to comment

Od kad je na snazi potpuna zabrana izlova i prodaje, uopšte nismo jeli kečigu, čak sam i prijavio inspekciji ološ koji u kafani služi i to nedorasle primerke. 

 

Zato smo danas toliko radovali ručku! Kečiga iz temerinskog ribnjaka, komadi od oko 400gr, izvanredna, slatka i mirišljava. Pržio u mešavini maslinovog i suncokretovog, u kukuruznom brašnu

 

received_596960571021638.jpeg.f8d15909c975ca69450f6fb0f2c3088d.jpeg

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment

@ banacanin Meni trebala da stigne ove nedelje kečiga iz istog ribnjaka, cena je nešto oko 1000 din za kilo.Video kod ortaka prošle nedelje,komadi su takvi kao što ih opisuje s, porcijasi, zamrznuti i uvijeni u foliju.Takva i tebi dolazi?  

Edit: navodno ne miriše na mulj kao dunavska?

Edited by Haralampije
Link to comment

@Haralampije verovatno izvor nije isti. ove koja sam ja uzeo (to je taj ribnjak koji je @Jumanji okačila) koštaju 12 evra za kilogram. do pre par meseci bilo je 10e, sada je poskupelo.

minimum za kupovinu je 5kg, ja sam podelio sa drugarom. nego, fora je što se teško dolazi do toga, uopšte se ne ogalšavaju ni na koji način, jer sve prodaju na veliko restoranima, i koliko čujem, nemaju dovoljno da sve zadovolje. kupio sam ih žive, na licu mesta izvađene iz ribnjaka.

 

postoji još jedan takav ribnjak u Vršcu, a takođe, nailazio sam i na uvoz iz Mađarske... u svakom slučaju, javi kad dobiješ, to je super cena :)

 

kako sam i napisao, izvrsnog su ukusa ove koje sam pekao. kečiga i inače ne bi trebalo da miriše na mulj, jer divlja živi u matici, na najdubljim mestima u reci, i hrani se bentosom (larvama i životinjicama sa dna, dakle, čist protein). kada ima neprijatan miris, to je najčšće jer nije savršeno sveža, a onda se baš oseća. na to sam često nailazio ranije, u kafanama skoro redovno.

 

pošto sam ja celo detinjstvo, pa i kasnije godine, proveo na Tisi, a otac mi se družio i sa alasima, ponekad sam izlazio na vodu sa njima. kad kečiga migrira, iz gornjaka kod Žabaljskom mosta vadili su i 20 kila po jednoj mreži, bilo je tu redovno komada i preko kilo - dve. pa ili tanjirača, ili roštilj, ili fiš od kečige i somovine, ili pržene u masti.... bilo mi je strašno kasnije da gledam devastaciju i svesno uništavanje fonda i kako po kafanama prodaju doslovno mlađ. nadam se da će ova zabrana (koju je izgurao WWF, ako nekog zanima, ima više o tome ovde https://www.wwf.rs/?uNewsID=340452)popraviti stvari

 

 

  • +1 2
Link to comment

Poslednji put sam bila namenski u gljivama sa 8, 9 godina. Pamtim spektakularne berbe, i do deset kesa, kad sam naučila da raspoznam vrganj, dedu, sunčanicu, petlića...

Juče sam napravila jedan krug posle kiše i iako su već prošli lokalni berači (videle se bačene drške na sve strane), uspela sam da naletim na mlade lisičarke.

Ulje, luk, so i bio super prilog uz ručak.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...