Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

On 2.3.2019. at 14:42, Sara said:

vidis valjda da su makarone s makom, jaka stvar:sleep:

 

 

najjaca ;)

 

 

a sad nesto isto takodje jako: slatki crni rizot, s-utlijas s-mak s-visnje. 

 

2i0tzdw.jpg

 

 

ovo moje je s 30 posto maka u odnosu na rizu, a za normalne preporucujem 50 posto. recept je da se mleveni mak na kraju umesa u vreli sutlijas i ostavi da odstoji.

svidja mi se. lazem. odlepila sam. 

Edited by darling
Link to comment

konacno sam naucila sta je tajna kremastog laganog humusa: led. leblebije, tahini, beli luk, limun, so i kad se sjedini, kocke leda pa melji dalje. nikad bolji. 

rucak.jpg

Link to comment
pa to je sasvim u redu, ali kupi komad, a ne rendani. ima ovde jedan tv kuvar koji kaže "kupite najjeftiniji, pa rendajte sami. onda makar znate da vam nisu unutra narendali i nečije pertle..."

Ne volim da rendam, uvek malo te masnoce mi ostane na rukama i zao mi da ih perem. ostane i na rendaljki pa kad je lizem nije ugodno. Uzmem kad ima popust (1€/100g) rendanog kvalitetnog nekog par kesica i furam...

 

 

 

Cmrlj, ovo super izgleda, skoro da mirise slika. Pojeo bi telefon, obozavam grilovan patlidzan

Link to comment
1 hour ago, cmrlj said:

konacno sam naucila sta je tajna kremastog laganog humusa: led. leblebije, tahini, beli luk, limun, so i kad se sjedini, kocke leda pa melji dalje. nikad bolji. 

rucak.jpg

da led je presudan :fantom: arapi numeju da sprave nista bez leda

Link to comment
22 minutes ago, mlatko said:

(.....)

 

 

Cmrlj, ovo super izgleda, skoro da mirise slika. Pojeo bi telefon, obozavam grilovan patlidzan

 

Zar ti ne znaš? :ohmy:

Cmrlja ne kuva, ona je odlična vajarka i sve ovo napravi od gline, plastelina i modelarskih boja. Sjajno :thumbsup:

Link to comment
da led je presudan :fantom: arapi numeju da sprave nista bez leda
Pa dobro, majku mu, sto krijes od razreda. Ja kad naucim, ja javim. Priznaj sta jos znas, a mi ne.

@ mlatko i bujodrag danke, izvajala brzinski da napunim stomak:)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
8 hours ago, Ras said:

Može li neko da objasni zbog čega bi led bio bolji od vode?

ja znam zbog cega led ide u proizvodnji mesnih preradjevina koje pominje renne ali za humus ne

Link to comment

Ukoliko je prilikom mlevenja masa pregusta prirodno je dodati malo vode, pogotovo ako je blender (poput mog) male snage.

Ne znam da li je cmrlj ledom rešavala tu vrstu problema? 

Link to comment
9 hours ago, svashtabezneshto said:

ček sad, svi ste to znali i onim silnim receptima što ste delili o tome ste ćutali?

Ja nemam pojma, u životu nisam pravio humus

  • +1 1
Link to comment

ja se navukla na prolece pa vec treci dan doruckujem salatu-zelena,matovilac,avokado,kuvano jaje,masline,limun,so,mulje i posuto pecenim semenkama suncokret/susam 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...