Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

hm, moguce, ne znam. nisam nikada kordun dozivljavao kao kraj koji ima dobre sireve, nije to tamo bog zna kakva tradicija. jedino mi na pamet pada skripavac, mada ce licani reci da je to njihovo.

s druge strane, ne skuplja se skorup, tako da postoji potencijal za dobar sir.

 

@mraki

 

 

 

Edited by nenad
Link to comment
2 hours ago, mraki said:

 

@darling probao i ja da ubacim taj začin za medenjake u ovsenu kašu, sam cimet definitivno ide bolje.

Inače baš volim tu mešavinu začina iako muskatni oraščić ne podnosim.

 

mogo si ranije da prijavis da je bzvz, da ne tracim zeludacni kapacitet :D  sigurna sam da  bi imalo vise smisla  s medom, al fazon je bez secera. meni je nesto malo muskatnog i orasi divan kombo s ovsenim.  kad smislis kako da inkorporiramo kafu u ovsene, baci recept. meni do sad nije uspelo. 

Link to comment

prokletinja. imam isti ovakav pleh pite ispred sebe, pola jabuka, pola bundeva, i nemam ni najmanju želju da probam. a presvisnuću sad za ovom^^^ sa višnjama.

 

... bilo i svinjetine sa prazilukom i suvim paprikama, pire od graška, tarator i hit sezone: svež spanać, rendana dunja (kad se zatekne i cvekla) i ona melasa od nara.

Edited by beyoncé
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...