Jump to content
renne

New Now eating!

Recommended Posts

Ras
1 hour ago, beta kentauri said:

ja sam danas jela punjene okrugle tikvice.

punjenje je bilo kuvana mešavina kinoa i bulgur, paradajz, dosta peršuna, bluk i sredina tivica. naravno so i biber.

u tepsiju se sipa malo mulja, nasecka paradajz i na to stave tikvice. odozgo parmezan ili sličan sir i u rernu da na 30-40 min

Punjene tikvice pripremam na sličan način: presečem na pola po dužini, izdubim, pa meso tikvica propržim sa sitno seckanim lukom, crnim i belim, paprikom, paradajzom, peršunom, pa tom smesom ih napunim i zapečem u rerni. Začini osnovni, so i biber, može i tucana paprika. Odozgo može i parmezan i slično. Neki dan sam taj parmezan izostavio, obzirom da sam planirao da jedem uz beli sir.

beta kentauri

ovo je bilo bez cluka i bez dinstanje i bilo je super ukusno posebno kad se ohladilo. ja nisam ljubitelj punjenih tikvica, to mi je trauma iz detinjstva, a ove su mi idealan kompromis. 

naravno, kinoa - bulgur kombo nikad ne omaši.

cmrlj
1 hour ago, Haralampije said:

Ne bi da se mesam ali tikvice prvo malo baci na tiganj, posle ih redjas i radis sa njima sta oces, nema vode

e bravo. tako bi bile najbolje i sigurno bi sve ukupno bilo jos ukusnije,  nervira me samo sto to zahteva dodatno drndanje i jos jedan tiganj za pranje, a najvise volim kad je nikakav posao, a maksimalan rezultat.  al sad kad imam dobar recept u glavi, ja to moram da pravim, jednog dana cu sigurno biti raspolozena:)

Anonymous

Ja ubacio čitavu posudu sa povrćem (bez sira i jaja) u mikrotalasnu na par minuta. Posle samo dodao sir i jaja i ubacio u rernu. Voda isparila.

aram
10 hours ago, Majo said:

Grozne ste sa tikvama i jajima, elem da se kvotuje ljudska klopa:

+1 

samo mi nije jasno kako to 11 ćevapa? Razumem 10, razumem tuce, ali 11... sve vidim rennea kako dahće dok prevrće vruć ćevap po ustima koji je maznuo pre slikanja :D

aram

Dupli...

Edited by aram

Haralampije

TIWesXr.jpg

mladi sir od kozice napusen bukovinom,pravi moj prijatelj,divota 

Majo

neozbiljan si, de je kajmak?

maheem

Buraz juče častio kolenicama iz obližnje kafane, pravo dobre bile.
Danas je moja omiljena piletina ispala fantastiko a tek grasak iggy:
Sad se treba izboriti sa poslepodnevnom narkolepsijom aka seljackim stondom

maheem

almighty sandwich. možda najveće zadovoljstvo pripreme većernje hrane.
ispekao slandžu, isekao preostale batake od ručka na trakice, majonez na 6 zrna lebac, piletina preko majoneza, pa paradajziće, preko sir, pa slandža, pa drugi i treći sir odgore, zatvorio pa tostirao na maslacu dok se sir nije istopio a lebac dobio hrskavu koricu :piggy: