Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

auh, bolonjeze, moja ultimate comfort food. a ovaj gore izgleda baš tako

i ragu u zemički (sloppy joe) je :wub: samo bez sira za mene, evt neko lišće plus

 

@Host

pitala sam sinoć ortaka albanca koji je šatro levičar, anarhista šta li, i kaže on kao ateista jede sva mesa, pa i svinju

i da, nisam bila u pravu, ima još sitne bamije na pijaci. nadam se da si uživao u svom jelu

Link to comment

E1200_F26_3198_4_B75_A9_B6_92_C3_D25_F3_

 

CBFD87_D9_C23_A_494_B_BED7_B85_AB8255851

 

Sinoc kupljena nova tepsija fi 38 cm danas debitovala sa mix pitom - redno od ivice ka centru ,meso,zelje,sir sa slaninicom i biberom.

Dodatak po zelji sopska i caciki...

 

Edited by ZeeGerman
Link to comment

image.thumb.jpeg.5345e8661cb70bbcbb6faf001aedcfeb.jpeg

 

 

Instant kuskus i 20 min pileći "ćevapi" mada sada kad razmislim mozda bolje reći pileći uštipak.

 

Mleveno pileće, sitno sečena pančeta, pola pakovanja zacina zvanog gurmanska piletina, prezle, jaje, soda bikarbona, so, biber, koncentrat paradajza sto mi ost`o, đumbir, nana, kumin, francuski peršun i šta god je još trebalo da se potroši, lagano umesio sa jako malo maslinovog ulja i na 220c sa ventilatorom 20 min u rerni (ako i toliko, ali sa jednim okretanjem).

 

Naduli su se lepo i imaju konzistenciju hlepcica, mesnatog i pikantnog, nešto mislim da bi manji i kao kuglice mogi da budu grickalica za uz pivo i šport na tv-u. Ukombinovani sa onim delezovim kuglicama od krompira koje rulaju btw...

 

 

 

Uz to, ladno pivo.

Link to comment
5 hours ago, Host said:

Uzivao sam u jelu, ali ne toliko koliko u ovom trenutku pobede :s_p:

.....

recept za hleb od pite?

 

da se ne lažemo, i hale beri dobro izgleda al je mladost davno prošla pored nje

 

šta je hleb od pite

jednom sam se zeznula da pravim tortilje, imam recept ako ti tako nešto treba

Edited by beyoncé
Link to comment

Neka moj prvi post bude bas ovde, uostalom gde bih nego kod hrane smile.png

 

E1200_F26_3198_4_B75_A9_B6_92_C3_D25_F3_AA6.jpg&key=ebc249b32352f0e1be17871d16fbbf977d3ae12ac11286de4ae9e17d8d49dad0

 

CBFD87_D9_C23_A_494_B_BED7_B85_AB8255851.jpg&key=22c9d2048ae960f29ecc51aa14cd2038e3419ab34130461b8eda649130ded893

 

Sinoc kupljena nova tepsija fi 38 cm danas debitovala sa mix pitom - redno od ivice ka centru ,meso,zelje,sir sa slaninicom i biberom.

Dodatak po zelji sopska i caciki...

 

Ova pita izgleda fenomenalno, a ne sumnjam i tepsija da je, ali zanima me kakve su kore i ko ih je pravio, odnosno ako mozemo recept da dobijemo biggrin.png

 

Pita hleb su inace one supljikave lepinje, bliskoistocnog porekla, verovatno libanskog, koje se pune i mazu raznim djakonijama, naravno i jedu kao hleb.

 

Link to comment
5 minutes ago, Host said:

Hleb od pite

oko po kile brašna (stavi malo manje, 450gr pa dodaj koliko treba), kašika mulja, kašičica soli, 250ml vode, kvasac (pola kocke ili kesica). zamesiš mekano testo, da se odvaja od posude. pokriješ vlažnom krpom i ostaviš oko sat vremena. onda lagano premesiš, podeliš na osam delova, pospeš sa malo brašna i opet pokriješ vlažnom krpom i pustiš da raste 20-tak minuta. uključiš rernu na 250, rastanjiš ih na 5mm i poređaš na pleh još pet minuta, dok se rerna zagreje. peku se desetak minuta, pazi, zavisi od rerne. treba da ostanu uglavnom žuti, samo po vrhu da porumene. dok se peku u šerpu koja može sve da ih primi raširišiš vlažnu krpu. poređaš ih unutra, zamotaš u tu krpu i poklopiš. splasnuće, ali će ostati mekani i sa rupom, nećeš dobiti frizbi kad se ohlade.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...