Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

ši... what?!  :laugh:

 

jeste, sve to. osim makala  (na slici je obična ljuta paprika)

vidiš na makalo sam zaboravila. sad moram sve ponovo

brt da živim ovde vozili bi me u kolicima, nije normalno koliko se (dobro) jede

 

šekularac boogarin :D

Link to comment

nema veze, ja tebe volim deluješ kao brat po klopi

 

kad već mrziš da dodam još malo: danas je na redu čomlek

 

Spoiler

luk_1.jpg


luk_2.jpg

 

 

za hedonizam i renesansu išli smo i do tetova da jedemo svinjski file u sosu od badema, lešnika i banana :rolleyes:

i svinjetinu sa sosom od kruške (mada smo identifikovali i neke šljive u njemu, svejedno, fantazija od sosa)

 

Spoiler

bnn.jpg

 

krk.jpg

 

 

tu sam jela i salatu od potočarke, oraha, vrganja i suvog paradajza, drugu sa ajsbergom, rukolom, artičokama, kaprima, kukuruzom, svežim krastavcem i čeri paradajzom i još neke, pa neku čokoladnu loptu koja se zaliva vrućom čokoladom i urušava se na tvoje oči da bi otkrila u sebi čokoladni krem sa malinama... perverzno

 

ipak, najviše se radujem kada odemo kod hamze na doner u pola dva ujutru

i to onaj kod jaja paša džamije koja je poslednjih godina stecište džihadista (ako izginem jednog dana zbog blagoutroblja nemojte me mrzeti)

 

tenor.gif

 

red do trotorara, a u redu nema kakvih nema. momci koji rade kao u delirijumu. hamza connecting people

onda se odvezemo na kale i jedemo kod muzeja savr umetnosti odakle se vidi ceo grad :heart:

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Link to comment

pridružujem se zavisti :lol:

današnja ponuda sireva kod francuza na pijaci bila je Meule du Besac, sjajan kombo voćnog i mlečnog ukusa

Edited by maheem
Link to comment

1 hour ago, Host said:

(Verovatno) turcizam u upotrebi u delu Makedonije gde se govori najpravilnijim makedonskim dijalektom. Znaci otprilike "daj griz", ali nesto imperativnije, tj. odbijanje ne dolazi u obzir.

 

Jes ti od onih koji narucuju krvav biftek u vegetarijanskom restoranu? 

 

Ozbiljno pitanje: jedu li Albanci svinjetinu? 

 

NE: makoled u Ovci. 

dam griz ali priznaj da si izmislio ovu reč. ko što si izmislio da se u bitolju kaže "ovčko" :sleep:

 

nisam nikog eksplicitno pitala ali koliko znam najveći deo albanaca ne jede svinjetinu

ako si mislio na restoran u tetovu, gazda je makedonac

 

26 minutes ago, Host said:

Dani makedonske kuhinje na forumu. Stigla mlada bamja iz Severne Makedonije, pa je zavrsila u grnetu zajedno sa krompirom, tikvicama, plavim paradajzom, neoljustenim cenovima bluka i tvistom u vidu kukuruza i muskatne tikve, te tri tenora (jagnesko, telesko, prasesko). Turlitava na hostovski nacin.

 

Zaliveno Tsantali rozeom iz MAO Juzna Makedonija. 

evo sad opet, kako mlada na kraju avgusta kada je već prošla tj poluusahla

obožavam bamije, sutra idem po zalihe za zimnicu

ovog leta sam skoro pa pila retsinu umesto vode (tako mi se tražilo), a zaljubila sam se u alexandrijin cuvee

jal belo jal rose - :wub:

 

.......

 

šta je sad ovo, na tv-u žerar depardje ko pokojni bordejn na gastro putovanju u portu

na nekoj pijaci otkačinje na škembe i diskutuju sto načina pripreme

škembići maltene nacionalno jelo, kaže žitelje porta su ranije zvali "škembari" :kecman:

bitolj do portugala!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...