Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

7 minutes ago, Majo said:

ajde sto Cmrlj ne zna, cudi me Anonymous.

ko bre ne zna, ja sam svoje cedila. vazno da se pametuje bez eksperimentisanja. samo anonymous i ja znamo sta su realni problemi ovog jela. i ne samo to, voljni smo da nastavimo s pokusajima i pogreskama, sve u slavu nauke, a ne ko neki sto palamude teoriju :fantom:

Link to comment

ja sam danas jela punjene okrugle tikvice.

punjenje je bilo kuvana mešavina kinoa i bulgur, paradajz, dosta peršuna, bluk i sredina tivica. naravno so i biber.

u tepsiju se sipa malo mulja, nasecka paradajz i na to stave tikvice. odozgo parmezan ili sličan sir i u rernu da na 30-40 min

Edited by beta kentauri
Link to comment
1 hour ago, cmrlj said:

khm, nece uspeti, zaboravila da napisem da su pustile vodu uprkos tome. jedna sloj neskuvanih lazanja resava problem. ili iscedjene tikvice u brasno. cenim, jos ne znam. nego, je l ukusno? i koliko je dugo bilo u rerni, moje cetrdesetak koliko se secam.

Ne bi da se mesam ali tikvice prvo malo baci na tiganj, posle ih redjas i radis sa njima sta oces, nema vode

Link to comment
1 hour ago, beta kentauri said:

ja sam danas jela punjene okrugle tikvice.

punjenje je bilo kuvana mešavina kinoa i bulgur, paradajz, dosta peršuna, bluk i sredina tivica. naravno so i biber.

u tepsiju se sipa malo mulja, nasecka paradajz i na to stave tikvice. odozgo parmezan ili sličan sir i u rernu da na 30-40 min

 

Punjene tikvice pripremam na sličan način: presečem na pola po dužini, izdubim, pa meso tikvica propržim sa sitno seckanim lukom, crnim i belim, paprikom, paradajzom, peršunom, pa tom smesom ih napunim i zapečem u rerni. Začini osnovni, so i biber, može i tucana paprika. Odozgo može i parmezan i slično. Neki dan sam taj parmezan izostavio, obzirom da sam planirao da jedem uz beli sir.

Link to comment

ovo je bilo bez cluka i bez dinstanje i bilo je super ukusno posebno kad se ohladilo. ja nisam ljubitelj punjenih tikvica, to mi je trauma iz detinjstva, a ove su mi idealan kompromis. 

naravno, kinoa - bulgur kombo nikad ne omaši.

Link to comment
1 hour ago, Haralampije said:

Ne bi da se mesam ali tikvice prvo malo baci na tiganj, posle ih redjas i radis sa njima sta oces, nema vode

e bravo. tako bi bile najbolje i sigurno bi sve ukupno bilo jos ukusnije,  nervira me samo sto to zahteva dodatno drndanje i jos jedan tiganj za pranje, a najvise volim kad je nikakav posao, a maksimalan rezultat.  al sad kad imam dobar recept u glavi, ja to moram da pravim, jednog dana cu sigurno biti raspolozena:)

Link to comment
10 hours ago, Majo said:

Grozne ste sa tikvama i jajima, elem da se kvotuje ljudska klopa:

 

+1 

samo mi nije jasno kako to 11 ćevapa? Razumem 10, razumem tuce, ali 11... sve vidim rennea kako dahće dok prevrće vruć ćevap po ustima koji je maznuo pre slikanja :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...