Jump to content
IGNORED

Kladža pt2


Recommended Posts

George je u nesto slabijoj formi ali 24,5 mi deluje da moze da predje protiv raspalog Finiksa. A i ne vidim ko tamo moze da ga cuva.

Vuce me i Howard manje od 14,5. U proteklih nekoliko duela protiv Gasola se raspadao.

Link to comment

Ladno hoce da uvedu porez od 20% na svaki dobitak iznad 11.000 :D Na kraju cemo pre svake uplate tiketa da racunamo prelazi li dobitak jebenih 11.000 ili ne. Ne znam ni kako ce da racunaju igranje preko racuna, da li ce da naplacuju dobitne tikete ili isplacene pare... Koji su to bogovi, da mi je njihov mozak na jedan dan da se odmorim kao covek.

Link to comment

Pa to je mnogo postenije i mnogo smislenije. Manji fiksni porez i vazi za sve cifre, a razlika izmedju 10% i 20% u kladjenju je ogromna. Ovako mozes da opalis na 5.000 kvotu 3, dobijes 15.000, od cega ti se odbiju jos tri za porez. Ulozio si pet hiljada, dobio dvanaest. Value vise ne postoji, a dosadasnji principi kladjenja i zdravog razuma su za kantu za djubre.

 

Pretpostavljam da su to uradili zato sto znaju da vlasnici peru ogromne nelegalne pare na taj nacin i dogorelo je drzavi do nokata kad i od njih mora da uzima, ali kreteni bi morali da znaju i da na taj nacin nista nece postici - samo ce zagorcati zivot radnicima i ljude odvratiti od kladjenja. Isti idiotski princip kao kod "usteda" preko smanjenja plata i penzija. Kladionicama koje primarno ne sluze za pranje para ce ovo verovatno biti jos i bolje, jer ce odvratiti od kladjenja one koji mogu da im uzmu pare, a ostace penzosi sa svojim tiketima od 20-100 dinara.

Edited by Malvo
Link to comment

kod mene postoji danak od 10% na svaki dobitak.... pa ima jedno 2 godine.

 

Ako ulozis, recimo, 1000 i kvota zbog neodigranog meca bude 1 jel i to racunaju kao "dobitak"?

Edited by Nesh
Link to comment

Kako stoji u vesti na Blicu, obracunavace se celih 20% na svaki dobitak preko 11.000, manji dobici od te sume ostace neoporezovani. Dakle, dobijes 11001 dinar, placas 2200, bez obzira na visinu uplate. Ne znam sta bi me manje zacudilo: da neko u redakciji ume da napise tekst bez gresaka ili da neko u vlasti stavi sve na papir i shvati koliko je glupa zamisao do koje dodju.

Link to comment

Ovo kod Mandinga je logicno (mada mi se ne svidja :mad:), a ovo sto pise u Blicu (malo bacih pogled) nema smisla. Mozda ce od igraca da se trazi casna rec da nece odigrati vise istih tiketa? 

Edited by Nesh
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...