Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

2 minutes ago, Moća said:

@Mil@n ajde davaj savete ti si ovde etalon forumasa picana što se tiče uređenja stana.

 

Daleko sam od nekog experta, samo imam jako istančan osjećaj za lijepo. :D 

Moraš prvo da kažeš gde ti gori, a onda ti mi kao pomognemo, tako to ide...

Za početak mogu ti reći: pažljivo sa majstorima. :D

Edit: @nisam ja

 

Neću, samo hoću da uđe i da vidi i da kaže "jao ovo je užas" i onda je lepo izbacim kroz terasu. :D

Edited by Mil@n
Link to comment
5 hours ago, Moća said:

...jer cu kasnije prepraviti...

 

1 postulat preuređivanja stana ne postoji kasnije

tj to kasnije neretko bude nikada, ili sa otklonom od par decenija 

 

 

udri sada što možeš više, pravi kompromise sa cenovnim rangom, sa bilo čime al uradi sve

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 3
Link to comment

Nije da ne postoji kasnije, ali je kasnije i skuplje. 

Drugim rečima, ako se negde snebivaš oko par stotina eura više da rešiš nešto na najbolji mogući način umesto na "ok" način ali malo da prišparaš - nemoj, sačekaj ili pljuni pare i završi kako valja. Pitaj mene, krenuo sam od LED SIjalica za 520 dinara komad i dimerom od 600 da bi završio sa Filipsovim od 1100 i dimerom od 7000. :D Ali brate, niijedna capnula i dimuje do tipa par % :cool:

 

Link to comment
14 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

1 postulat preuređivanja stana ne postoji kasnije

tj to kasnije neretko bude nikada, ili sa otklonom od par decenija 

 

 

udri sada što možeš više, pravi kompromise sa cenovnim rangom, sa bilo čime al uradi sve

Pa ne mogu da sređujem sad dečiju sobu jer broj dece još uvek nije konačan :D Biće sve sređeno samo neće biti spuštenih plafona.

12 minutes ago, Mil@n said:

Nije da ne postoji kasnije, ali je kasnije i skuplje. 

Drugim rečima, ako se negde snebivaš oko par stotina eura više da rešiš nešto na najbolji mogući način umesto na "ok" način ali malo da prišparaš - nemoj, sačekaj ili pljuni pare i završi kako valja. Pitaj mene, krenuo sam od LED SIjalica za 520 dinara komad i dimerom od 600 da bi završio sa Filipsovim od 1100 i dimerom od 7000. :D Ali brate, niijedna capnula i dimuje do tipa par % :cool:

 

Brate da dam 28k za dimere pa će me uštroji žena :D

Imaš li ovu šinsku rasvetu?

Što se tiče majstora ćale mije građevinac u penziji i burazer od strica je u jednoj velikoj građevinskoj firmi tako da što se tiče majstora sve će biti ok. Sreća je što u ovom periodu majstori nemaju mnogo posla pa ih je lako ukklopiti tako da su mi sad za vikend majstori rasturili kuhinju, kupatilo i wc i povezali svuda vodu. Sad čekam struju pa keramičar da krene.

Link to comment

Što grozne, lepa toŽu boja, 2700k :sad: Philipsove :D

@Moća Buraz, ako nemaš problema sa radnicima, ti si srećan čovek. Ostalo ti sve na volju, imaš na prošloj valjda strani gde da kradeš ideje, samo nebo ti je sad granica.. Još da prodaš pežoa i da ugradiš kamin i to je to. :D

 

Edit: da si prošao šta ja sa sijalicama i dimerom dao bi 28 soma sa osmehom na licu.. Kupio neke Kineske, forma, rade al nije to to slabo se dimuje, treperi, trista čuda. Aj kao da uzmem osram, Nemačke jebu kevu tipa 800 komad.. Kad je to krenulo da riknjava... Bukvalno na svakih par dana po jedna. To trajalo 2, 3 nedelje, čovek mi vratio pare, uzeo sve najbolje što sam našao i srećom isplatilo se, sve radi kako treba da radi a taj duševni mir nema cenu. :cool: (već vidim, riknuće neka ovih dana...)

Edited by Mil@n
Link to comment

@Moća pravi plan(ne za decu, za gajbu) za narednih 10-15 godina. ako sada ne uradiš, neće ti pasti na pamet ni narrfnih 10+ godina sigurno


sve bataljon malih moća da napraviš

 

tamo gde je tv, minimum 7 utičnih mesta, ne pristaj na manje

 

isto tako u kuhinji kod pulta tj gde je radna ploča, da imaš 7 slobodnih mesta kada se uključi sva neophodna tehnika(bojler, friz, rerna, ploča)

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
50 minutes ago, maheem said:

Šta ti je šinska rasveta? Daj foto.

Čini mi se da Milan ima one grozne ledove u plafonu :P

Ovo:

sinska-rasveta-2-300x300.jpg

41 minutes ago, Mil@n said:

Što grozne, lepa toŽu boja, 2700k :sad: Philipsove :D

@Moća Buraz, ako nemaš problema sa radnicima, ti si srećan čovek. Ostalo ti sve na volju, imaš na prošloj valjda strani gde da kradeš ideje, samo nebo ti je sad granica.. Još da prodaš pežoa i da ugradiš kamin i to je to. :D

 

Edit: da si prošao šta ja sa sijalicama i dimerom dao bi 28 soma sa osmehom na licu.. Kupio neke Kineske, forma, rade al nije to to slabo se dimuje, treperi, trista čuda. Aj kao da uzmem osram, Nemačke jebu kevu tipa 800 komad.. Kad je to krenulo da riknjava... Bukvalno na svakih par dana po jedna. To trajalo 2, 3 nedelje, čovek mi vratio pare, uzeo sve najbolje što sam našao i srećom isplatilo se, sve radi kako treba da radi a taj duševni mir nema cenu. :cool: (već vidim, riknuće neka ovih dana...)

Znači bez dimera :D

13 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

@Moća pravi plan(ne za decu, za gajbu) za narednih 10-15 godina. ako sada ne uradiš, neće ti pasti na pamet ni narrfnih 10+ godina sigurno


sve bataljon malih moća da napraviš

 

tamo gde je tv, minimum 7 utičnih mesta, ne pristaj na manje

 

isto tako u kuhinji kod pulta tj gde je radna ploča, da imaš 7 slobodnih mesta kada se uključi sva neophodna tehnika(bojler, friz, rerna, ploča)

U kuhinji če pored priključaka za svu tehniku biti i 4 slobodna.
Iza Tv-a(pošto planiram onakvu kutiju kao na klipu) biće 4 utikača. Na zidu do gde će biti komp još 3 i dijagonalno kod ugaone još jedna. Valjda je dovoljno. Kod kompa da ima za komp, monitor i jedna slobodna a na nju može i produžni ako zatreba. Kod tv-a ove 4 za tv, pojačalo i ima dve slobodne jedna za box i ne znam za šta još.

  • +1 1
Link to comment

veruj i sedam je malo

 

tv, pa box za kabl, pa je tu i ruter, pa neki sat, pa drugi ruter, pa zvučnici, pa boks za sportklub/arenu, pa soni/one...

 

za kuhinju 5min, a tamo gde stoji tv 7min

 

jebo produžne kablove

 

e

sad prebrojao kod svog ognjištatm imam 9 potrošača 

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, Moća said:

Ovo:

sinska-rasveta-2-300x300.jpg

Znači bez dimera :D

U kuhinji če pored priključaka za svu tehniku biti i 4 slobodna.
Iza Tv-a(pošto planiram onakvu kutiju kao na klipu) biće 4 utikača. Na zidu do gde će biti komp još 3 i dijagonalno kod ugaone još jedna. Valjda je dovoljno. Kod kompa da ima za komp, monitor i jedna slobodna a na nju može i produžni ako zatreba. Kod tv-a ove 4 za tv, pojačalo i ima dve slobodne jedna za box i ne znam za šta još.

Mi mnogo volimo naš Barometer iz Ikee:

https://www.ikea.com/rs/sr/p/barometer-sinski-sistem-5-malih-reflektora-boja-mesinga-60364634/

 

Hektar je lep takođe al ima samo tri reflektora:

https://www.ikea.com/rs/sr/p/hektar-plafonski-nosac-s-3-mala-reflektora-tamnosiva-50297485/

Edited by maheem
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...