Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

Zašto ovo košta 1500€? Koje je drvo u pitanju, neki nešpricani™ bor star 1000 godina?

Firma Crvena jabuka radi lepo i kvalitetno, mislim da može i po tvojim skicama. Ima sigurno i pojedinaca koji bi umeli. Moj stolar je potpuni ludak pa ga ne preporučujem ljudima, njega samo ja mogu da tolerišem i trpim.

Link to comment

Poludele su potpuno te "drvodeljačke" firme...
Mislim ok, uložili ste trud, ali odvojte "program za muzeje dizajna" od jednostavnih dnevno upotrebljavanih stvari majku mu...
Ne oni cepaju sve isti cenovni rang...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

ovo je strana firma, distributer je beogradski, ali zakljucak ti je potpuno tacan - domaci dizajneri se itekako preseravaju sa cijenama

 

 

 

valk, hvala za savjet, pogledacu crvenu jabuku :)

Link to comment

moj tata se hobisticki bavi drvetom i svasta je pravio po kuci..od ramova za komarnik do stolova (u jednom trenutku smo imali visak stolova :D)

a ovo mu je najnoviji projekat-komoda za kuhinju sa fijokama..

malo tripuje sa stlovima,sad je u ovoj kao ,,stilskoj,,, fazi al sta da mu radim,nek se zabavlja :D

 

IMG-20200311-140033.jpg

 

IMG-20200311-140059.jpg

 

IMG-20200311-140132.jpg

Link to comment

to što @morgana traži najpre bi mogao da joj završitm neki hobista tipa ivy-in otac 

 

mislim da je ovo prevelika zajebancija za crvenu jabuku. u pažljivo uzimanje mera i ok crteź, ovo ne bi trebalo da pretstvlja problem i za nekoga sa manjim skilom drvodelje

Link to comment

ivyin tata ko pravi!

 

On 5.3.2020. at 13:55, morgana said:

6.1.Origami-desk-Cream-1024x1024.jpg

 

kakav divan sto! moze da se kupi u bgd, ali kosta bar 1500 e, sudeci po sajtu proizvodjaca (ethnicraft)

sto kinez na aliekspresu ne napravi ovo :(

 

 

Sada sam pogledao sajt proizvođača,upotrebljen je hrast i nemam pojma gde ga ovde nabaviti?

Prvo što mi je palo na pamet su hrastovi pragovi (sokle, lajsne...) kojih standardno ima u ponudi, pa tražiti da seku na potrebnu dužinu. Za ovaj sto to je 1,4 m. Veće (šire) površine (radna, vertikalni trapezoidni oblici...) nastale su spajanjem (lepljenjem) lamela

Za ilustraciju, u Hrvatskoj nalazim 100 mm širine prag, standardne debljine od 18 mm.

Za okvire fioka, prostor ispod radne površine i završnu letvu potrebno je upotrebiti (skoro) dvostruko tanje letve, npr. one od 10 mm.

Vrlo grubo bilo bi potrebno 25 (16 kom debljine 18 mm i 9 kom debljine 10mm) letvi po 1,4 m dužine.

Ukoliko je cena jednog hrastovog praga debljine 18 mm, širine 100 mm i dužine oko 1m oko 1000 din (nisam odavno kupovao) za materijal bi okvirno bilo potrebno oko 40.000 din.

Frontovi fioka nisu problem, a pretpostavljam da je ručice ovog tipa moguće naći (bar ih je ranije bilo). Eventualni nesklad boje ručica i ostatka materijala rešio bi se bajcom.

    

Link to comment

Preterujete.

Ukoliko se morgana odluči da pravi, ili traga za materijalima i stolarima, bilo bi dobro čuti poneku informaciju.

Lepota ovog stola, kako vidim, je baš u materijalu, a nemam pravi uvid u ponudu na tržištu.

 

Daleko jednostavnija (i jeftinija) izrada bila bi od čamovine, gde bi se verovatno i u Uradi sam pronašle odgovarajuće letve za nogare i ploče za radnu površinu i isecanje ovih trapeza. No, to je onda sasvim drugačija tekstura drveta.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...